Mp-3 z 128 na 320

No może i masz racje. z mp3 na flac może się nie pogorszy. Miałem chyba na myśli, ze to bezcelowe jest.

to czyli z mp3 na Flac będzie dobrze :slight_smile: tylko gorzej będzie z FLAC na mp3 :slight_smile:

nie, poczytaj o bezstratnych formatach audio, troche pomyśl a dopiero potem zadawaj pytania :stuck_out_tongue:

Fiesta powiem ci ze z MP3 na FLAC jest ruznica :):slight_smile: a FLAC jest bezstratna czyli z mp3 do flac powinno być dobrze :slight_smile:

przemek7525 imeehow xyzzyx Dzięki wam :slight_smile:

Sam sobie zaprzeczasz - w pierwszej części Swojej wypowiedzi twierdzisz, że jest różnica a w drugiej, że nie ma różnicy (dotyczy tego samego). I jak się z Tobą dogadać? Do tego straszne byki ortograficzne robisz.

Dlaczego z MP3 do FLAC ma być różnica, skoro FLAC jest bezstratny?

jak słucham mp3 i jak ją przerobię w FLAC to słyszę że jest lepsza jakość Flac niż MP3:)

cedar juz lepiej nie potrafię wytłumaczyć, wiem ze lepiej mieć FLAC niż MP3 :slight_smile: i tak jak mam FLAC to wrzucę na CD bo moje DVD nie jest wstanie obsługiwać FLAC :), ale testy z mp3 nie zaszkodzą tak :slight_smile:

Widzę, że ciągle mieszasz.

Jeśli źródłem do uzyskania FLAC bedzie np. płyta CDAudio, to będzie lepsza jakość niż zgranie tej samej płyty do MP3, natomiast jeśli żródłem pliku FLAC będzie plik MP3 (ten z początku tego wątku) to jest to bez sensu bo przeróbka do FLAC nie poprawi jakości i nie przywróci jakości pierwotnego źródła (np CDAudio)

ogólnie mi chodzi to że z FLAC chce wrzucić na płytkę CD w Audiocd czy nie będzie strat !!

Strat nie będzie tylko po co to robić w ten sposób? Skąd będziesz miał ten FLAC? Czy zrobisz go z płyty AudioCD czy z MP3? Jeśli z MP3 - nie ma to sensu, bo szybciej i wygodniej tą płytę AudioCD jest zrobić z MP3 bez pośrednictwa formatu FLAC. Zrozum - straty jakości występują w czasie kompresji DO formatu MP3 a nie w czasie jego odtwarzania lub dekompresji do np. AudioCD

FLAC na CD i CD na FLAC nie ma strat oto mi właśnie chodzi, mp3 tu nie wchodzi w grę, dlaczego mam z FLAC na CD dlatego żeby sobie po słuchać na kinie domowym w Audio bo kino mi nie czyta FLAC :slight_smile:

Ale przecież pliki FLAC można zapisać jako najzwyklejszy AudioCD.

A tak poza tym.

FLAC/M4A to bezstratne formaty, ich jakość można opisać na ponad 1000 kb/s.

mp3 to stratny format, jego najwyższa jakość wynosi 320 kb/s

I to jest tak jak z kartką papieru, pozginana nigdy nie będzie całkowicie prosta, tu nie ma żadnego perpetuum mobile, konwersja mp3 na FLAC to pic na wodę, niepotrzebnie tylko zwiększasz rozmiar pliku na dysku.

Nie mówcie też, że plików bezstratnych nie opłaca się trzymać. Weź jakąś oryginalną płytkę, przesłuchaj ją na dobrym sprzęcie, a potem przerób ją na mp3. Różnica jest całkiem spora. Format mp3 jest jak na dzisiejszy postęp technologiczny przestarzały, tego nie da się ukryć.

Witam. a jak przerobię FLAC na WAV to stracę jakość ??

bo jak przerobiłem FLAC na WAV to WAV ma ponad 1400 KBPS a FLAC ponat 1000 :slight_smile:

WAV to format bez kompresji, FLAC ma kompresję ale nie traci się jakość… po prostu WAV zajmuje tyle miejsca że głowa boli a FLAC z tą samą jakością mniej…

ok. Tylko :slight_smile: jakim programem mogę nagrać z FLAC na Audio cd bo nero nie bardzo daje rady :slight_smile:

I ja już prawie przestałem cię rozumieć. Ale jeżeli zależy ci tylko aby swoje ulubione nagrania wrzucić na CD i sobie je słuchać to użyj Format Factory, skonwertuj je na WMA a wtedy Nero chyba bez problemu je wypali na CD. Z tym że jakość i tak będzie taka jak miałeś wcześniej, czyli MP3(jeżeli oczywiście w MP3 były pliki źródłowe). Pozdrawiam.

tu nie wchodzi o mp-3, mam mam na dysku utwory w FLAC i chce wrzucić na płytkę takie to trudne…

-poczytaj tu:http://forum.cdrlab.pl/cd-dvd-audio/4687-jak-zgraae-pliki-flac-na-plyta-cd.html. Poza tym Wrzuć w Google taki temat:“Pliki FLAC na płytę CD” i studiuj. Jestem pewien że znajdziesz wyjście. Tak jak wyżej pisałem, konwersja na WAVE i nagrasz NERO. Jeżeli dobrze pamiętam konwersję z AAC+ na WAVE robiłem WinAmpem, z FLAC nie próbowałem.Poczytaj też tu:http://www.google.pl/url?q=http://forum.cdrlab.pl/cd-dvd-audio/8208-dekompresja-flac-do-wave-media-coder-audio.html&ei=KDChS8SlH4KcmwO7t5TpDA&sa=X&oi=forum_cluster&resnum=1&ct=result&cd=1&ved=0CAkQrAIoADAA&usg=AFQjCNE_qc9VXMYqvAvOL4IK_gBXKX_ZQQ. Jest to o przywracaniu formatu FLAC do pierwotnej postaci. Czy cię efekt zadowoli to już inna sprawa. Powodzenia.

Ashampoo Burning Studio 2009 robi mi to pięknie.