MSE - jak uruchomić ikonę w trayu

(konradpaluszek) #1

Witam. Posiadam WIN 7 i Microsoft Security Essentials i on mi się nie uruchamia ze systemem. Jak dodam “msseces.exe” do autostartu to mi się główne okno program, a ja chcę żeby była ikona w trayu. Jak to zrobić? Proszę o pomoc.

(krystian3w) #2

Można przeinstalować program https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5201, powinno to naprawić usługę / dodać poprawny wpis autostartu.

Możesz też zobaczyć czy takie metody naprawy pozwolą na autostart programu:
https://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/mse-protect_start/microsoft-security-essentials-does-not-run-at/414d51c6-e798-4712-9ec3-1999f653cd3b?auth=1

(konradpaluszek) #3

Dzięki za pomoc. Nie ma tego klucza “msseces.exe” HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\DisallowRun
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Option
Czy można go dodać?

(krystian3w) #4

Nie dodawać.

Sprawdź przy pomocy Autoruns czy masz takie wpisy, zaplanowane zadania, usługi u siebie:

(konradpaluszek) #5

Nie mam takich wpisów.

(krystian3w) #6

Dla systemu 64 bitowego:

(konradpaluszek) #7

Dzięki, ale ja mam system 32 bitowy.

(konradpaluszek) #8

Wielkie dzięki, działa :slight_smile: bardzo mi pomogłeś :slight_smile: dzięki jeszcze raz.

(konradpaluszek) #9

Jeszcze mam inny problem z Microsoft Security Essentials.Jak po nocy włączam komputer to on wpisuje, że Potencjalnie bez ochrony i muszę włączyć pełne skanowanie, żeby zaświecił na zielono, a powinno być, że włączam komputer i on mi świeci na zielono.

(krystian3w) #10

trzeba by przestawić szybkie skanowanie z “co środę o 3:00 w nocy” na normalną godzinę i chyba ustawić by zrobił je jak nie używasz laptopa / komputera (chociaż skan mocno nie obciąża przy 4-8 lub więcej GB).

(Bogdan_G) #11

Co essentials wpuścił, to potem skanuje?

Można wyłączyć skanowanie z automatu. Kiedyś tak zrobiłem w laptopie i raz na tydzień w wolnym czasie klikałem na pełne skanowanie. Nigdy też nie wyskakiwało czerwone, że komputer jest bez ochrony.

(konradpaluszek) #12

Jak się uruchomi skanowanie o 3:00 w nocy jak o tej porze mam komputer wyłączony?

(krystian3w) #13

:arrow_down:

Czyli zmienić z nocnego skanowania np. na godzinę gdy wiesz że będzie włączony lub tak jak poleca @Bogdan_G, raz na tydzień samodzielnie odpalać skanowanie.

(konradpaluszek) #14

Ja mam ustawione skanowanie co niedzielę o godz. 16:00 i o tej porze zawsze mam włączony komputer. Zeskanował mi wczoraj było wszystko ok, a dzisiaj rano włączam komputer, a on mi wypisuje, że “Potencjalnie bez ochrony”

(krystian3w) #15

A daje radę ci pobrać po połączeniu z Internetem aktualną bazę sygnatur?

(konradpaluszek) #16

Tak, pobiera codziennie jest aktualna.

(konradpaluszek) #17

Może mam dodać do rejestru wpis usługi NisSrv? bo jego nie dodawałem tylko dodałem MSC Run, wtedy jak mi się nie chciał uruchamiać przy starcie systemu.

(krystian3w) #18

Ale zrób sobie punkt przywracania systemu: Tworzenie punktu przywracania systemu.

(konradpaluszek) #19

Dodałem ten wpis “NisSrv” i się uruchamia bez problem. Przestawiałem w biosie datę o dzień do przodu i jest OK. Zobaczę jutro co będzie się działo.

(konradpaluszek) #20

Dzisiaj rano włączyłem komputer i znów mi świeci na żółto “Potencjalnie bez ochrony” włączam na chwilę pełne skanowanie i zmienia się na zielono.