MSE - jak uruchomić ikonę w trayu

A u mnie mimo tygodnia nieskanowania wystarczy, że sobie pobierze definicje i zero komunikatów “Potencjalnie bez ochrony”.

Dzisiaj włączam komputer i jest na żółto.

A jak uruchomię skanowanie to zmienia się jakiś wpis w rejestrze?

Nie, ale zaczytane te 64 bitowe na 32 bitową wersje, mogły namieszać że ikona wróciła i teraz codziennie antywirus prosi o skanowanie.

A jak zmienić te wpisy na 32 bitowe?

Musiałbym zainstalować antywirusa na 32 bitowym Windows 7 i porównać wpisy czy się różnią (głównie usług NisSrv, MsMpSvc).

A mógłbyś mi te wpisy zmienić na 32 bitowe?

Dzisiaj włączam komputer, a on zielony.

Dzisiaj jak włączyłem komputer i był na żółto, ale go uaktualniłem, uruchomiłem komputer ponownie i świeci na zielono.

U mnie dopiero po 2 tygodniach zalecił skanowanie (“potencjalnie bez ochrony”).

Już świeci na zielono. Musiałem jeszcze dodać do rejestru wpis Microsoft Antimalware Scheduled Scan MpIdleTask

Witam. Ponawiam temat. Od kilku dni jak włączam komputer i świeci mi na żółto “Potencjalnie bez ochrony” włączam na chwilę pełne skanowanie i zmienia się na zielono. Który wpis dodać żeby mi świecił na drugi dzień na zielono?

Hej,

System zaktualizowany o wszystkie wydane poprawki?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak, zaktualizowany system, ale już ruszyło skanowanie systemu, tylko że o 16:39, a ustawione było na 16:00.

Hej,

To zobacz, jak będzie po skanowaniu systemu - tzn. czy będzie nadal wyświetlał informacje o możliwym zagrożeniu. Generalnie program MS dość mocno zintegrowany jest z systemem, więc brak niektórych poprawek może powodować nieoczekiwane zachowania aplikacji.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam. Po skanowaniu świeci na zielono. Tylko dlaczego ma 40 min. opóźnienia skanowania? Ustawiłem na godz. 16:00, a ruszył o 16:39 ze skanowaniem.

Może akurat masz opcje, by zrobił skanowanie jak system używa mniej niż 50 % zasobów?

Stąd czekał aż zamkniesz kilka aplikacji i zrobisz sobie przerwę?

1 polubienie

Hej,

Ewentualnie zamiast planować zadanie skanowania, po prostu od razu je uruchom. Czy po restarcie systemu pojawia się jeszcze ostrzeżenie, czy jest już w porządku?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Musisz odznaczyć tę zaznaczoną pozycję.
Jeśli jest zaznaczona, to skanowanie zacznie się jak tutaj, w niedzielę po godzinie 18, w momencie, w którym komputer jest bezczynny około 15 minut.
W innym przypadku skanowanie nie nastąpi w ogóle.
Wybierz do automatycznego skanowania “szybkie”.
Raz na jakiś czas rób skanowanie pełne ręcznie.
Nawet jeśli masz odznaczoną tę pozycję, to skanowanie zacznie się około ustawionej godziny a nie ściśle o niej - jak jest przecież wyraźnie podane!1
Takie ustawienie w zupełności wystarczy.
Ochrona jest włączona cały czas i jak “załapiesz” jakąś infekcję, to MSE i tak po jej usunięciu robi automatycznie skanowanie w tle, nie pokazując nawet tej czynności na ikonie.
Poza tym, jeśli MSE nie działa właściwie, to najlepiej go odinstalować i zainstalować ponownie.

2 polubienia

Witam. Znów mi się tak dzieje, że jak włączę na drugi dzień komputer to świeci mi na żółto. Zrobię mu pełne skanowanie to zaświeci na zielono, ale jak włączę na drugi dzień komputer to znów świeci na żółto. O co mu chodzi?