MSI GE620DX "nie widzi" sterowników karty sieciowej

Mam laptopa MSI GE620DX. Niestety przy uruchomieniu komputer nie widzi sterowników karty sieciowej Wi-Fi…

Karta to:

Intel® Centrino® Wireless-N 130.

W menedżerze urządzeń widzi ją jako “kontroler sieci”. Sterowniki są zainstalowane. Najciekawsze jest to że co 6…7 uruchomienie laptopa karta zostaje wykryta i wi-fi działa normalnie i po kolejnym uruchomieniu znowu jest loteria czy ją wykryje…

Odkręcałem pokrywę komputera i karta jest poprawnie włożona i przymocowana.

Co może być tego przyczyną?

[Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 130]


    Właściwości karty sieciowej:

      Karta sieciowa Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 130

      Typ interfejsu 802.11 Wireless Ethernet

      Adres sprzętowy karty DC-A9-71-34-A1-07

      Nazwa połączenia Połączenie sieci bezprzewodowej

      Szybkość połączenia 65 Mbps

      MTU 1500 bajtów

      Dzierżawa uzyskana protokołu DHCP 2012-03-03 22:40:57

      Dzierżawa DHCP wygasa 2012-03-04 00:40:57

      Bajtów odebranych 114823 (112.1 KB)

      Bajtów wysłanych 49963 (48.8 KB)

Tak wygląda raport z everesta gdy komputer wykrywa sterowniki karty.

W teście diagnostycznym Intel PROset/Wireless raz pokazuje, że sterownik nie współpracuje z urządzeniem, a raz, że Sterownik został załadowany. NET wNs64Wesja: 14.3.0.6

Dodam jeszcze że mam Win 7 Ulti.

To podaj jeszcze identyfikatory sprzętu.

Znajdziesz je w menadżerze urządzeń, klikając PPM na karcie sieciowej i wybierając właściwości.

Wygląda on mniej więcej tak:

PCI\VEN_14E4&DEV_4311&SUBSYS_00071028&REV_01

Za n-tym uruchomieniem załapał sterownik…

Wygląda to tak:

PCI\VEN_8086&DEV_0896&SUBSYS_50058086&REV_34

PCI\VEN_8086&DEV_0896&SUBSYS_50058086

PCI\VEN_8086&DEV_0896&SUBSYS_50058086

PCI\VEN_8086&DEV_0896&CC_0280

dla wersji Windows 7 32/64bit

A co to jest, bo 3h się ściąga?

Niestety słaby serwer. Ale sterowniki powinny być ok.

ok, zobaczę jak działa i się odezwę, dzięki

Hej,

Jeśli tamte sterowniki nie zadziałają, poniżej podaję sterowniki ze strony producenta karty:

:arrow: Windows 7 32-bit - tylko sterownik bądź sterownik + oprogramowanie dodatkowe,

:arrow: Windows 7 64-bit - tylko sterowniki bądź sterownik + oprogramowanie dodatkowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

niestety to nie pomogło :frowning:

mam ściągnięte i zainstalowane nowe stery… Dziwne jest to że jak przez menedżera szukam sterowników do karty to ich nie widzi na dysku i na CD od producenta…

Dodane 05.03.2012 (Pn) 9:34

te sterowniki też ściągałem.

Hej,

:arrow: Instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

:arrow: Czy laptop nie posiada jakiś przełączników, które uruchamiają bądź nie kartę sieciową?

:arrow: Sprawdzałeś też schematy zasilania - być może w niektórych z nich karta sieciowa jest wyłączona?

Czy nawet, gdy karta działa, jest w powyższy sposób pokazywana w menadżerze urządzeń?

Ewentualnie spróbuj poprzez menadżer zadań odinstalować kartę zaznaczając, by usunięto też jej sterowniki. Po restarcie uruchom instalację sterowników jeszcze raz. Jakiś postęp?

Pozdrawiam,

Dimatheus

:arrow: przez CPUID wygląda to tak:

http://desmond.imageshack.us/Himg834/sc … res=medium

:arrow: przełącznika nie ma

:arrow: wewnątrz wszystko ok

jak wykrywa sterownik to normalnie jest “Intel® Centrino® Wireless-N 130”. Odinstalowywałem kartę i stery już z 10 razy, a od wczoraj jeszcze mi nie załapały stery ani razu… Ciągle mam “kontroler sieci”… Może coś z BIOSEM…?

Hej,

Ale CPU-Z nie określa, czy sterowniki do chipsetu płyty głównej zostały zainstalowane, czy też nie. Już łatwiej sprawdzić to posługując się menadżerem urządzeń, zaglądając na przykład do kontrolera ATA/SATA i sprawdzając, kto jest dostarczycielem sterownika - Microsoft czy inna firma.

A jakiś skrót klawiszowy, na przykład z przyciskiem Fn?

Ale czy usuwałeś też sterowniki w czasie deinstalacji karty?

Schematy zasilania sprawdzałeś? Warto przyjrzeć się nie tylko aktywności karty WiFi, ale także przechodzeniu w stan gotowości magistrali PCI-E, do której podłączona jest zapewne karta sieci bezprzewodowej.

Raczej mało prawdopodobne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dostawca sterownika-intel

jest skrót z Fn ale do WiFi, jak nie widzi sterów to nie włącza się Wi Fi, a ostatnio nawet karty nie widzi… i w ogóle nie włącza się dioda od WiFi…

przy usuwaniu karty zaznaczałem żeby sterownik też usunąć.

Co do schematu zasilania, to nie znam się za bardzo na tym, jak mam to sprawdzić?

Hej,

Spójrz do tego. Aktywuj schemat “Wysoka wydajność” i wejdź w ustawienia zaawansowane. Sprawdź to, co pisałem powyżej - status oszczędności energii w przypadku karty sieciowej WiFi oraz magistrali PCI-E.

Pozdrawiam,

Dimatheus

ustawiłem maksymalną wydajność i nic…

może to być wina systemu?

Hej,

Zatem raczej na pewno winne nie są ustawienia oszczędzania energii.

Mało prawdopodobne. Taki sprzęt powinien bez problemu działać z Windows 7. Też mam Intel’ową kartę WiFi - może inna rodzina, bo Intel WiFi Link 5100 - i nie ma z nią problemu zarówno na Windows Xp Pro 32-bit, jak i Windows 7 Ultimate 64-bit. Zresztą na Win 8 CP też działa bez problemu… Rozumiem, że najnowszy Service Pack jest w systemie zainstalowany, a dodatkowo instalowane są wszystkie poprawki publikowane przez Windows Update?

:arrow: Sprawdź w przystawce zarządzania usługami (uruchom -> services.msc) jaki jest stan usługi i typ uruchomienia usługi konfiguracji zerowej karty bezprzewodowej.

:arrow: Masz możliwość podłączenia do komputera jakiejś innej karty WiFi poprzez port USB?

Pozdrawiam,

Dimatheus

może to dziwne, ale w usługach nie mam “Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej”…

Dodane 08.03.2012 (Cz) 16:36

http://imageshack.us/photo/my-images/84 … uuuhw.png/

Dodane 09.03.2012 (Pt) 7:56

niestety nie mam możliwości podłączenia do komputera innej karty wifi

Dodane 09.03.2012 (Pt) 23:25

czemu nie mam usługi konfiguracji zerowej karty bezprzewodowej?

Hej,

A szukałeś podobnych nazw - na przykład “Usługa konfiguracji bezprzewodowej karty zerowej”? Te nazwy mogą się nieznacznie od siebie różnić. Szczerze mówiąc nie wiem, jaka różnica, że w dokładnie tych samych systemach nazwy usług mogą nieco od siebie odbiegać. Ogólnie poszukaj usług kierujących uwagę na komunikację bezprzewodową.

Może istnieje możliwość pożyczenia takowej od kogokolwiek. Chodzi na dobrą sprawę o sprawdzenie zachowania takiej karty na tym konkretnym komputerze.

Rozwiązania są dwa: albo usługa ma nieco inną nazwę, albo system jest kombinowany i po prostu usunięto z niego tą usługę.

Pozdrawiam,

Dimatheus

w usługach mam “automatyczne konfigurowanie bezprzewodowej sieci WAN”, “autokonfiguracja sieci WAN”, “automatyczna konfiguracja sieci przewodowej”.

Postaram się zdobyć tą kartę.

Hej,

Chodzi o tą właśnie usługę - jaki jest jej stan i typ uruchamiania?

Jeśli sprawdzimy działanie z taką kartą, będziemy mogli wykluczyć przynajmniej część przyczyn systemowych. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus