MSI GE620DX "nie widzi" sterowników karty sieciowej

Automatyczne konfigurowanie bezprzewodowej sieci WAN

Program mapowania punktów końcowych wywołań RPC

Program uruchamiający proces serwera DCOM

Rozpoznawanie lokalizacji w sieci

Usługa interfejsu magazynu sieciowego

Te usługi ustawiam na automatyczny i żeby przy kolejnych błędach uruchamiał usługę ponownie. Teraz będę testował. ![-o<

Hej,

Ta usługa jest odpowiedzialna za sieć WiFi. Powinna być ustawiona na tryb uruchamiania automatycznego i przy każdym uruchomieniu systemu powinna bez problemu się ładować.

przy ustawieniu samego “Automatyczne konfigurowanie bezprzewodowej sieci WAN” dalej nic, ale po przełączeniu wszystkich tych usług na “wymuszanie” kilkanaście sek po starcie, ale wykrywa stery… :slight_smile:

możliwe, że problem rozwiązany, ale dalej nie wiem co nawaliło :expressionless:

Dodane 12.03.2012 (Pn) 8:37

przedwczesna radość… już nie widzi sterowników :frowning:

Dodane 17.03.2012 (So) 23:14

niestety nie udało mi się zdobyć karty siecowej, ale jest kolejny symptom:

jak laptop nie widzi sterowników do karty sieciowej (wifi) to i tak daje się drukować na drukarce przez WiFi… :o

Dodane 17.03.2012 (So) 23:16

dajcie upa :frowning:

Hej,

To faktycznie jest dość dziwne.

:arrow: Jak podłączana jest z komputerem drukarka - jest ona normalną drukarką sieciową czy podłączaną ad-hoc?

:arrow: Nie masz przypadkiem włączonego programu, który zamienia działanie karty sieciowej w hot spot?

Próbowałeś instalacji sterowników wraz z oprogramowaniem Intela’a? Podawałem do nich link w moim pierwszym poście w tym temacie. Po instalacji sterowników uruchamiane jest narzędzie diagnostyczne, które umożliwia wykrycie problemów z kartą i ich usunięcie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

drukarka jest drukarką sieciową, ale byłem połączony z ruterem przez kabel, więc mój błąd :x

to dodatkowe oprogramowanie do karty “intel my wifi” chyba ma możliwość zmiany działania karty sieciowej w hot spot.

nie instalowałem dodatkowego oprogramowania, teraz zainstalowałem i z tego narzędzia wynika, że “Sterownik w wersji nie obsługuje oprogramowania Intel PRO/Set Wireless WiFi w wersji 14.3.0.0”

Hej,

No to przynajmniej jedno wyjaśnione. Zastanawiałem się, jak to mogłoby być możliwe i już kombinowałem, że może masz kartę sieciową ustawioną w trybie ad-hoc. :slight_smile:

Zgadza się - pytanie tylko czy opcja ta nie została już aktywowana.

A próbowałeś wcześniejszych wersji sterownika i oprogramowania?

Pozdrawiam,

Dimatheus

już próbowałem wszystkie konfiguracje…

we wtorek będę miał trochę czasu to wezmę się za format… :frowning:

Hej,

A próbowałeś uruchomić komputer z płyty typu LiveCD - na przykład jakiejś nowszej dystrybucji Linux’a? Czy po jej uruchomieniu karta pracuje poprawnie? Jeśli tak, to będzie można przypuszczać, że wina faktycznie leży gdzieś w systemie operacyjnym, a nie w sprzęcie.

Skoro już postanowione. Daj tylko znać, czy postawienie systemu na nowo cokolwiek zmieniło.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie formatuj, pobierz Ubuntu najnowsze odpal z livecd.

Mam fx620dx to ta sama platforma co Twój,

jeżeli z trybu livecd nie będziesz mógł się podłączyć do sieci to masz problem,

jeżeli nie będzie problemu to coś poknociłeś w Windowsie. Ja w zestawie nie miałem sterowników do wifi -_-. Miałem do karty innego producenta.

format nic nie dał…

laptop dzisiaj wrócił z SERWISU MSI i przy pierwszym uruchomieniu już wiem, że nic nie naprawili… :frowning:

“Komentarz serwisanta: naprawa karty wlan”

to jakiś żart! !!

Hej,

Wskazuje to zatem, że problem jest najpewniej sprzętowy. Aczkolwiek może w jakiś sposób wynikać także z połączenia danego sprzętu i systemu. W końcu instalowałeś zapewne dokładnie ten sam system, prawda?

Zlecaj kolejną naprawę. A jeśli ta nic nie da, po prostu reklamuj model i żądaj wymiany na nowy bądź zwrotu pieniędzy.

:arrow: A próbowałeś sposobu z uruchomieniem komputera z płyty typu Live CD/DVD?

Pozdrawiam,

Dimatheus

próbowałem odpalić laptopa w linuxie, ale jakiś błąd wyskakuje…

po zamknięciu procesu iFrmewrk.exe i ponownym uruchomieniu laptopa, za każdym razem wszystko działa… Natomiast jeśli usunę go z autostartu i uruchomię ponownie komputer to znowu nie działa…

Hej,

Ważne, by próbować z jak najnowszą z dystrybucji. Wtedy mamy większą pewność, że karta się uruchomi.

:arrow: A jaka jest pełna ścieżka do tego pliku?

:arrow: Wiesz, z jakiego procesu może pochodzić ten plik? Sprawdź to przy pomocy na przykład Process Explorer’a.

Być może jest to jakieś dodatkowe oprogramowanie MSI, które na przykład zarządza urządzeniami i ustawieniami systemu, w tym i kartą WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

tu mam jego opis:

http://www.process-information.net/pl/ifrmewrk-exe

ścieżka do niego to:

C:\Program Files\Common Files\Intel\WirelessCommon

jest to oprogramowanie intela.

jeśli usunę go całkowicie z autostartu to wifi mi nie działa po uruchomieniu kompa, ale jeśli przed restartem systemu nie zakończę tego procesu to wifi też nie działa…

Hej,

:arrow: A nie są to przypadkiem pozostałości po oprogramowaniu, które można było zainstalować razem ze sterownikami do karty WiFi?

:arrow: Czy poprzez menu start da się uruchomić jakiś program diagnostyczny Intel’a do zarządzania kartą bezprzewodową?

:arrow: Czy proces ifrmewrk.exe ma jakąś powłokę graficzną? Wyświetla się jakaś ikonka bądź coś podobnego, co można kliknąć, by zmienić ustawienia?

:arrow: W aplecie Programu i funkcje jest widoczny jakiś program do zarządzania kartami WiFi ze stajni Intel’a?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może na razie przydała by się taka proteza zamykania systemu + ubijanie procesu :smiley:

Wklej do nowego tekstowego zapisz jako > Zamknij.bat < Pierwsze co to ubija proces ,potem można wybrać opcje zamknij/uruchom ponownie.

po zamknięciu tego procesu zamyka się Intel My Wi-Fi, jest to dodatkowe oprogramowanie intela do sterowników. Niestety bez tego programu Wi Fi też nie odpala…

Hej,

Sprawdź w ustawieniach tego programu, czy nie można oddać zarządzania kartami WiFi usłudze konfigurowania zerowej karty bezprzewodowej w WIndows’ie. Jeśli znajdziesz taką opcję i ją zatwierdzisz, zrestartuj system. Jeśli karta uruchomi się normalnie, po prostu wywal to oprogramowanie.

:arrow: Czy ewentualnie możesz dać screeny z ustawień tego programu?

:arrow: Nie wiem, czy już o to pytałem: Czy instalację programu wykonywałeś z uprawnieniami administratora, tzn. klikając polecenie Uruchom jako administrator z menu kontekstowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

śmieszne jest to że ten program nie widzi karty wifi, przez co nie mogę wejść w jego opcje…

http://img14.imageshack.us/img14/8831/beztytuudkl.png

program instalował się razem ze sterownikiem, nie instalowałem go jako aministrator

Hej,

To może warto odinstalować ten program? By nie było problemów, należałoby odinstalować też sterowniki do karty WiFi. Po restarcie czyścimy dysk i rejestr przy pomocy CCleaner’a i po kolejnym restarcie instalujemy już tylko sterowniki bez dodatkowych programów. Później sprawdzamy, czy usługa Autokonfiguracja sieci WLAN jest uruchomiona, a jej tryb uruchamiania ustawiony na automatyczny.

Pozdrawiam,

Dimatheus