MSI GE620DX "nie widzi" sterowników karty sieciowej

zrobiłem jak napisałeś, przy instalacji jednak system widzi kartę jako kontroler sieci. Włożyłem płytę ze sterownikami od producenta, a na liście sterowników nie ma stera do karty WiFi… Czy to przez to, że nie rozpoznaje karty?

Dodane 17.04.2012 (Wt) 10:17

dopiero za 7 uruchomieniem system wykrył kartę

Hej,

Czyli karta raczej powinna być sprawna.

A może po prostu otrzymałeś nie tą płytkę, co powinieneś. Kiedyś kupowałem ze szwagrem laptopa i nie sprawdziliśmy wszystkiego w sklepie. W domu dopiero się okazało, że sterowniki są do serii Travelmate, a my kupiliśmy Extens’e. Widać czasami zdarzają się takie frytki.

A spróbuj na stronie Intel’a uruchomić automatyczne skanowanie w poszukiwaniu najnowszych sterowników do Twojego sprzętu. Znajdziesz je na tej stronie - jedyne co musisz posiadać, to zainstalowaną Javę.

:arrow: Sterowniki do jakiej karty wskaże stronka?

:arrow: I co ze statusem usługi Autokonfiguracja sieci WLAN?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Product Detected Intel® Centrino® Wireless-N 130

Current Driver Installed 14.3.0.6

Newer Driver Available: 14.3.1.1

zobaczymy po instalce nowego sprzętu

Dodane 18.04.2012 (Śr) 18:28

nadal włącza się co któryś raz… nawet z nowym sterownikiem…

Autokonfiguracja sieci WLAN się włącza automatycznie

Hej,

A jak wygląda sprawa sterowników do chipsetu płyty głównej? Co pokazuje aktualizator na stronie Intel’a?

Zastanawiam się tylko nad jednym - czy podobny problem pojawiałby się z kartą zewnętrzną WiFi? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kartę WiFi na mini PCI-E ciężej sprawdzić, bo trzeba przełożyć po prostu do innego laptopa. A to byłoby rozwiązanie najlepsze, bo można by sprawdzić, czy karta działa poprawnie. Jeśli tak by było, to możliwe, że sama płyta główna jest uszkodzona - a wtedy zostaje już tylko wymiana laptopa bądź jego płyty głównej. Ewentualnie może pojawiają się jakieś konflikty sprzętowe, które powodują takie niepoprawne działanie karty WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus