MSI Gtx 970 jaki procesor

Witam, posiadam grafikę z tematu. Jaką płytę z procesorem do tego kupić? Szukam używek oczywiście. Najlepiej gdyby chodziło to na ddr3 gdyż takie aktualnie posiadam 16GB. Teraz posiadam płytę z prockiem FM2 w nią raczej nie warto inwestować. Za każdą pomoc w dobrze będę wdzięczny :slightly_smiling_face:

Nie inwestuj w śmiecie, każda płyta na DDR3 i każdy procesor jest obecnie złomem, który nie jest wart ceny. :slight_smile:

Kup i3-10000F (najtańszy) lub Ryzen 3100 +płyta + 16 GB ram. Zamkniesz sie w 900 zł pewnie, a za sprzedanie obecnej płyty i RAm moze cos wpadnie.

Oczywiscie MOŻESZ kupić za 100 zł i-5 2400 i płytę za drugą stówkę, tylko to będzie zakup 10 letniego sprzetu, który jest na końcu swojej drogi i jest 2-3x mniej wydajny od współczesnych… Z karta da radę, ale przy wymianie karty i tak wszystko wymienisz. O ile płyta wcześniej nie padnie.

kolega marcin odleciał…każdą SABERTOOTH,wszystko działa,łącznie m2

Np takie coś?
płyta asus sabertooth x58 + procesor i7 975 3.33.
Czy taki procesor wystarczy?

Kolega Marcin wie co mówi, te stare procesory są nieperspektywiczne i mało wydajne, acz do 970 mogą wystarczyć. Osobna kwestią jest zużycie, można nakleić sobie i dwie metki Sabertooth oraz sprzedawać w cenie wyższej od nowych, ale to nadal będzie mocno wyeksploatowana płyta i tego nie przeskoczymy coraz ładniejszymi logotypami… Czyli odesłać oferty tam gdzie ich miejsce, na śmietnik, a nie topić pieniądze w takiej platformie z epoki krzemu łupanego.

PS. Oczywiście można kupić sobie np. i5 -6000 czy nawet i7, ale cena zestawu będzie porównywalna z i3-10000 a nadal będziemy mówili o 5 letnich zestawach i o mniejszej wydajności…

No to dobra procek i3 450zł. Jaka płyta do tego? Do tego ram 16gb? Nie wiem czy się zmieszczę w 1000…

Zależy od budżetu:
i5-4590 + B85 - ze 350zł
i3-8100 + H310 + 16GB RAM z 600-700 (obecny RAM sprzedasz za 160-200) - wg mnie bardzo opłacalne i fajnie spasuje z tym GTXem

Zmieścisz, ale musisz poszukać w innych sklepach okazji i pourywac kilka złotych na sztuce. Oczywiście płyta budżetowa, ale do i3 starczy. Jak upłynnisz RAM i resztę, to może jakieś lepszy model wybierzesz. Z drugiej strony możesz tez RAM tańszego poszukać… producent nie ma wielkiego znaczenia.



Taki zestaw będzie ok?
ZESTAW INTEL I3- 9100F + ASUS H310M-R R2.0 + PAMIĘĆ 8GB DDR4 2400MHz
Do tego jeszcze 8GB ram.

Dziękuję bardzo, to jest konkretna odpowiedź.

Dzięki wielkie za szybką pomoc. Sam nigdy bym nie pomyślał by tak to skonfigurować. Zrobię jak mówicie.

Nie, kupując w sklepie nowe, wyrzucasz pieniądze w błoto.
Procesor ten, w przeciwieństwie do I3-10000 ma 4 rdzenie i 4 watki, co oznacza, ze od i3-10000 jest o 30% słabszy (ten ma 4/8), a oszczędność 100 zł jest tu pozorna.

Ok, czyli mogę śmiało zamawiać ten zestaw z strony proline?

Zobacz, czy taniej nie złożysz/lepszej płyty nie trafisz np. na Allegro, ale według mnie jest OK.
Procek powinien dobrze dogadywać się z kartą, jakby nie analizować, to 970 jest całkiem mocna nadal.
Bardziej bałbym sie o zasilacz. :wink:

Lepszej czyli jakiej? :slightly_smiling_face: Tak o zasilaczu też już myślałem…

Z lepszym czpiem, z większa liczba banków pamięci lub z radiatorkami na sekcji chłodzenia. :wink:
To np. masz wszystko, ale i cena wyższa https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-b460m-a-6767821/ - różnica na oko jest widoczna.

Chyba temat wyczerpany, dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Raczej celuj w i5-i7 od trzeciej gen w górę.

I5 mogą być troche słabe (lekki bottleneck).
Core i5-4460 & GeForce GTX 970 | Bottleneck calculator | PC Builds (pc-builds.com)

Natomiast I7 za 400-500 zł? Nie no, droższe od tych nowych I3!
Intel core i7 4770 w Procesory CPU - Sklepy, Opinie, Ceny w Allegro.pl

Wiesz na ile się zdają te kalkulatory?


Widzę ograniczenie tylko grach w które nikt nie gra poza dzieciakami, fortnite i to drugie gówno.

A za 5-6 stówek kupisz całego kompa.