MSI Radeon HD 6670, 512mb, DDR5, 128bit - cóż to?

Cześć!

Ta karta jest słaba. Z serii HD6000 dopiero HD6750 nadawał się do grania w trochę lepsze gry. Ciężko tu wróżyć, ale raczej nie pograsz komfortowo na tej karcie w wymienione gry, a jeśli uda Ci się je odpalić, to raczej na niskich ustawieniach. Poszukaj sobie w internecie testów tej karty w różnych grach.

 

Właśnie znalezienie tego graniczy z cudem. (przynajmniej dla mnie). Jedyne testy, jakie znalazłem to dotyczące tej karty, ale z 1Gb RAMu.

Karta z 512MB nie pozwala na tak wysokie ustawienia jak karta z 1GB, ale przy tym na niższych ustawieniach w tej samej rozdzielczości będą działać podobnie. Przy wyższych rozdzielczościach karta z 1GB będzie lepsza. Sprawdź więc testy karty 1GB i załóż sobie, że karta z 512MB będzie miała podobną lub nieco niższą wydajność.

 

To z tego wynika, że będę mógł spokojnie pograć w te gry. :stuck_out_tongue:

 

 

 

Karta użyta w tym filmie to Sapphire Radeon HD 6670 1024mb, DDR5.

Karta ta różni się jedynie ilością pamięci oraz efektywną częstotliwością jej taktowania (4000 MHz, czyli o 2000 MHz więcej).

Co o tym sądzicie?

Wystarczy poczytać komentarze. Ludzie tam wątpię w to, czy rzeczywiście ta gra tak działa na tej karcie. Koleś ją podkręcił, więc to też mogło zwiększyć nieco osiągi.

 

Crysis 3 ma w wymaganiach minimalnych kartę AMD Radeon HD5770, która jest jednak wyraźnie lepsza niż HD6670, więc karta, którą będziesz miał, nie spełnia nawet minimalnych wymagań. Grę uruchomisz i pograsz na najniższych ustawieniach, ale PFSów za dużo nie będzie. Wszystko zależy jeszcze od reszty sprzętu, a tego nie podałeś.

Nie podawałem reszty sprzętu, bo chciałem poznać opinie o samej karcie i nie sugerować opinii na podstawie mojego komputera. To może chociaż upewnij mnie, że moja dotychczasowa karta jest słabsza od 6670.

 

Sapphire Radeon HD 5450 1024mb, DDR3

jednostki cieniujące: 80

Twoja dotychczasowa karta jest wielokrotnie słabsza od 6670. W gry, o których piszesz, jakoś pograsz, ale żadna rewelacja. Jeszcze sporo zależy od tego, jaki masz procesor.

W filmiki na jutubie nie powinno się wierzyć, tam pojawiają się takie bzdury, że głowa mała.

 

No to trochę mnie pocieszyłeś, bo na dotychczasowej karcie grałem w BF3 na wysokich detalach przy bardzo niskiej rozdzielczości. Crysis 3 niestety na najniższych ustawieniach osiągał 15 - 23fps. Przed chwilą wysłałem maila do sklepu w celu upewnienia się, że to, co deklarują w opisie, jest zgodne z prawdą. Zobaczymy, co odpiszą.

Ostatnio grałem w Crysis 3 na HD5750 1GB (szybsza od HD6670 o jakieś 30%), Rozdzielczość 1280x1024, detale na minimum, bez AA i zazwyczaj było dość płynnie, ale co jakiś czas FPS spadał do kilkunastu. z 6670 może być tylko gorzej i powiedziałbym, że pewnie dałoby się pograć, ale z dużą dozą wyrozumiałości.

 

Parametry komputera mają znaczenie. BF3 lubi 4 rdzenie. Zainstalowałem go na Core 2 Duo E8400 i GT240 512 DDR5 (trochę słabszy od HD6670), ale szybko darowałem sobie grę. Na minimum jakoś działała, ale wyglądała kiepsko.

Jeśli w takich warunkach grałeś z 5450, to z 6670 powinno być naprawdę fajnie. Jeśli spojrzysz na testy 6670, zobaczysz że ta karta oferuje w grach 2-3 razy większą wydajność. Po podkręceniu zyskasz kilka kolejnych klatek.

Ile dałeś za tę kartę?

Właśnie otrzymałem maila. Wyszło, że był drobny błąd w opisie.

 

Karta to MSI Radeon HD 6670 512, GDDR5. Otrzymałem także oto tego screena. Jak teraz oceniacie tę kartę?

 

7QunfqS.gif

A się upierasz przy tej karcie. Podaj cały sprzęt jaki masz, bo takie gdybanie nie ma sensu. A jak 512MB to nie odpalisz tych gier na pewno.

Ja tam polecam swoją karte Radeona HD 4650 1 GB. Naprawdę przegrałem na tej karcie kilka lat i nadal ona ogarnia te nowe gry , Przeszedłem na niej Black Flag w 30 stałych klatkach bez żadnych spadków wiec co do tej karty z 512 MB to naprawde nie ma co liczyć na dużo , ale tak jak mówili dużo też zależy od innych podzespołów.

@up

 

Miałem tą kartę i w żadnym razie nie polecam ją do gier. Nie odpaliłem na niej żadnego wymagającego tytułu nawet nigdy nie przyszło mi do głowy BF3 grać na niej.

Myślę, że kolega już zrozumiał, że sobie za bardzo nie pogra. Ja bym koledze radził kupić przynajmniej karty: AMD Radeon HD7750 lub AMD Radeon HD7770, ewentualnie AMD Radeon R7 260 lub AMD Radeon R7 260X. Są one oczywiście droższe, ale taniej można kupić używki z gwarancją. To jest takie minimum, które zapewni Ci względnie dobrą rozgrywkę w gry, w które chcesz zagrać.

Ok, zrobiłem mały test. Uruchomiłem grę Crysis na ustawieniach:

rozdzielczość: 1280x720

AA: brak

wszystkie ustawienia: Wysokie

DirectX9

Uzyskałem średnio 11-12 klatek na sekundę.

 

Porównanie mojej karty (Radeon HD 5450) i HD 6670. Więc co teraz o tym myślicie? Jak poradzi sobie HD 6670?

Radeon HD 6670 = Raeon HD 4850, tragedii może nie będzie, tyle że tak jak przedmówcy, ilość pamięci (512MB) nie pozwoli na wysokie detale.

 

A skąd Ty wziąłeś taką informację? HD4850 to wydajność podobna do HD6750. HD6670 to karta zauważalnie słabsza.

Troopek weź już skończ. Powiedzieliśmy już, że ta karta jest za słaba na komfortową grę w dodatku wybrałeś te tytuły z które są wymagające! I nadal nie znamy całej twojej specyfikacji komputera. Bez tych informacji nie oczekuj odpowiedzi.