Multimedia Polska - kilka pytań

Witam.

Kieruję kilka pytań do forumowiczów, którzy posiadają internet w Multimedia Polska.

Otóż obecnie posiadam u nich internet po kablu TV z prędkością 6Mb/s. Jednak sprawdzając na speedtest.net, czy to ściągając pliki z serwerów do testowania prędkości łącza, wychodzi na to, iż rzeczywista prędkość wynosi 5.8 Mb/s. Niby to niewielka różnica, ale jednak. Jak to jest u Was? Mając określoną prędkość, rzeczywiście otrzymujecie tyle ile w umowie? Kolejną rzeczą jest brak “podwojonej” prędkości w nocy. Jestem w taryfie, gdzie w godzinach nocnych internet ma wynosić 8Mb/s, ale jednak nic takiego się nie dzieje. Dzwoniłem kiedyś w tej sprawie do MM, ale pan “fachowiec” spławił mnie, że to zależy od tego jak obciążę łącze. Czyli jak będę ściągał jak szalony, magiczne 8 mega się objawi. Jak to jest u Was?

I ostatni problem. Otóż od niedawna Multimedia oferuje neta z prędkością 12 Mb/s. Powiedźcie mi, czy jest możliwość założenia tej opcji na kablu TV, czy tu potrzebny już jest kabel telefoniczny?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję, że będą dla mnie przydatne.

PS.: Mam nadzieję, że temat się rozwinie i ogólnie będzie traktował o internecie z Multimediów.

Dodam, że mimo wszystko jestem zadowolony z ich usługi, gdyż nie zanotowałem jak dotychcczas żadnej awarii, pingi są na znośnym poziomie. :slight_smile:

Pozdrawiam

Należy odróżnić prędkość chwilową od “normalnej”.

Jeśli wyciąga Ci 5.8 to wszystko jest ok.

Co do ściągania nocą to albo nie uaktywnili Ci tej opcji, albo nie ma takich możliwości technicznych, albo sieć jest za mocno obciążona.

Miałem u nich ten Internet 6 mbps i i w speedtest.pl średnio pokazywało mi 6100 kbps czyli prawie tyle ile powinno być (6144) a w nocy było tak ok 7,9 mbps. Sprawdź czy coś nie zjada Ci łącza.

Różnica pomiędzy 6 a 5,8 Mb/s jest znikoma, niezauważalna i to jest normalne, że nie uzyskujesz maksymalnego transferu, tak ma prawie każdy.

12 Mb/s spokojnie wyciąga na kabelku “TV”, można i 50Mb/s mieć

Tylko tutaj jest taki problem, że na umowie, ani tym bardziej w ich regulaminie nie ma napisane, że “do 6 Mb/s”, tylko stoi jak byk : 6Mb/s. Wiem, że to niewiele, ale jednak płacę za tą prędkość. Dlatego chciałem poznać opinie użytkowników tego internetu. Dodam też, że nie tak dawno zwiększałem sobie przepustowość z 2 mega, które zawsze idealnie wychodziły te 2 Mb/s.

Hmm podłączasz się przez USB czy RJ’tke? I jaki masz modem?? Motorole ta SB ileś tam (różne dają) czy Thomsony jak się nie myle?

Modem, to Motorola SB5100. Podpięty jestem przez USB. Myślisz, ze w tym tkwi problem?

Modemu nigdy nie podpina się przez USB.

Do prawdy nie wiem skąd się to bierze że mnóstwo użyszkodników robi to przez USB.

Tylko lamy tak robią.

Ja mam modem Terayon tj720,podpięty pod USB,prędkość 6mb z MultiMedii,na Speedteście wyniki to zawsze poniżej 6mb.Tej promocji,8mb w nocy to jakoś nigdy na oczy nie miałem okazji zobaczyć,mało tego,teraz mam bardzo zwolnione łacze,leci mi przy downloadzie po 270kb/s a wcześniej było to 700 kb/s .Ostatnio podłączałem 2 komputery przez LAN i była taka prędkość,lecz już nie są podłączone,a prędkość pozostała,nie mam pojęcie co się dzieje.Dzwoniłem wcześniej do MultiMedii ,gdyż miałem problemy z zainstalowaniem modemu i możliwe,że oni mysląc,że i tak nie używam teraz internetu spowolnili mi łącze.

Kolego wiesz w ogóle co piszesz ?

Uderz w puchara i zastanów się o czym mówisz.

Przeskanuj komputer, sprawdź czy nie ściągają Ci się żadne aktualizacje (będzie w statystykach użycia łącza) i czy nie masz ustawionego ogranicznika ściągania.

A prędkości mierz tylko ściągając z szybkich serweró (nie daj Boże torrent) albo www.dsl.cz www.speedtest.pl www.speedtest.net

Żadne aktualizacje mi się nie pobierają,teraz net przyspieszył do 500 kb/s ,ale to nadal nie jest 700 kb/s i na większości serwerów idzie wolno,pobierałem z http://www.mm.pl/test.tmp i idzie mi w okolicach 600 kb/s

Moje wyniki:

Rychlost připojení k internetu: 69,31 kbit/s

Rychlost stahování dat: 8,7 kByte/s

4379810.jpg

676824191.png

Sęk w tym, że nie było mnie przy podłączaniu internetu. Ponadto w zestawie otrzymałem tylko kabel USB. Nawet nie przyszło mi do głowy aby spróbować podpiąć modem innym kablem.

Ps.: Jak to dobrze, że nie ja podłączałem modem - nie jestem lamą! =D> :smiley:

A możesz jeszcze zapodać link z pomiaru na http://www.numion.com/YourSpeed3/Run.ph … ctDefaults (bardziej szczegółowy pomiar)

kilobit/sec (kilobyte/sec)

Download speed: 4,737.18 (592.14) 87%

Upload speed: 524.92 (65.61) 100%

Surfspeed inside Poland: 1,060.93 (132.61) 85%

Surfspeed average (worldwide): 1,060.69 (132.58) 92%

Surfspeed outside Poland: 1,056.03 (132.00) 100%

Latency:265 milliseconds

Chodziło bardziej o link z pomiarów.

Ważne sa te wykresy prędkości w funkcji czasu.

677048309.png

beztytuukdf.th.png

No więc to jest to

http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=72,758,589

Ja mam Multimedię 6 Mb/s i średnio wyciąga mi 10 Mb/s więc nie narzekam :wink: Jak widać zależne jest to od lokalizacji.

Klik, a w którym miejscu? I od kiedy wyciągasz taką prędkość?

Jeśli możesz wklej wynik z speedtest.net :wink:

Na speedtescie wyciąga ok 7 Mb/s, ale ściągając plik z noc.gts.pl miewałem nawet 12 Mb/s choć stabilizowało się na 9-10 Mb/s. Realna prędkość ściągania jest ważniejsza, dlatego speedtest nie jest aż taki miarodajny. Ale takie prędkości mam głównie w nocy, w dzień to jest 7-8.

680265123.png

Ale trzeba pamiętać że w takich godzinach jak teraz sieć jest najbardziej zamulona, więc i prędkość jest najmniejsza. :wink:

Jeżeli chodzi o miejsce to jest to małe miasto na Podlasiu, więc nie ma co narzekać, że na ścianie wschodniej jest słaba informatyzacja ;). Myślę, że spore znaczenie ma fakt, że Multimedia ma tu dużą konkurencję, dlatego musi dbać o jakość usług. No i cena jest niezła, bo 49zł/mies.