Multiroom nc+ do czego służy?

Mam dwa dekodery od nc+ z dwoma kartami. W cyfrowym polsacie aby druga karta była autoryzowana musi być chyba co jakiś czas przekładana do dekodera głównego a w nc + jak to wygląda?

Czy ten multiroom jest m.in do tego aby kart nie przekładać? Czy po prostu główny dekoder ma bardziej interfejs rozbudowany i dodatkowym dekoderom udostępnia swoje opcje?

Wstawiając do instalacji multiswitch też można powiedzieć, że się ma multiroom.

Odrobina informacji tutaj: https://ncplus.pl/multiroom

Multiroom w NC+ to nic innego, jak dodatkowe pod-dekodery, z delikatnie okrojonymi możliwościami (na przykład brak możliwości nagrywania). Poza tym oferują to co zwykle, czyli możliwość oglądania różnych programów w tym samym czasie, na różnych urządzeniach. Nie ma konieczności autoryzacji karty, ponieważ połączenie odbywa się po sieci lokalnej.

Czyli jak dwa dekodery nie będą ze sobą połączone to będzie trzeba kartę przekładać?
A z dodatkowe dekodery mają dostęp do treści nagranych na głównym dekoderze?

Ale jak dekodery nie byłoby w sieci to przecież są dwie karty to programy też można niezależnie oglądać.

W sieci NC+ dekodery działają inaczej. Do konfiguracji MULTIROOM, spełnione muszą być nastepujące warunki:

  • do każdego dekodera musi być podłączony kabel z sygnałem antenowym
  • wszystkie dekodery muszą być połączone z jedną siecią LAN (kablowo lub przez WiFi)

Nie ma sensu, abym przepisywał tutaj szczegóły, do których podałem linka. Wszystko jest tam opisane i rozrysowane :slight_smile:

Dodatkowo, klikając na wybrany dekoder GŁÓWNY lub DODATKOWY, masz zaprezentowany szczegółowy opis konfiguracji dla MULTIROOM.

A jak nie podłącze dekoderów kablem sieciowym to karty będę musiał przekładać?

Jak nie podłączysz dekoderów do sieci to nie będzie działać multiroom :wink:

1 polubienie

Czyli nie będę miał dostępu do usługi nc+ GO TV(wypożyczalnia) i YouTube, Wimp i gier.

A jak jest z tymi kartami jak dwa dekodery nie są ze sobą połączone kablem sieciowym to karty trzeba przekładać?

https://ncplus.pl/multiroom
ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?
ZOSTAW SWÓJ NUMER – ODDZWONIMY W 15MIN

To się widać zmieniło trochę, bo jak miałem multiroom, to nie było wymogu łączenia ich kablem sieciowym LAN. Ba, nawet nie było takiej opcji, bo żaden z dekoderów takich złącz nie miał. Po prostu była jedna antena, tzw zez, 2 kable, 2 dekodery i 2 karty. Jak mnie pamięć nie myli, to przy ponownej konfiguracji trzeba było wkładać kartę głównego odbiornika do dodatkowego.

Jak miałeś zeza to miałeś ustawiony jeden konwerter na astre a drugi na hotbirda? Ja pamiętam łączenie kablem sieciowym już za czasów tych dekoderów czarno-białych a one już chyba ze trzy lata na rynku są.

Czyli jak nie podłącze kabla sieciowego to karty będę musiał przekładać? Na dostępie do Internetu mi nie zależy i usług.

Kurcze, co Ty masz z tymi kartami? Nerwicę natrectw? :wink:

Może użyłem złego słowa, zez pewnie był do tego co piszesz. Po prostu konwerter miała 2 wyjścia, ale nie pamiętam ile głowic.
To było więcej niż 3 lata temu.

Pozostaw karty na boku, jako że nie grają one tutaj roli. Nie podłączysz sprzętów do sieci, to nie będziesz miał MULTIROOM. Nie musisz łączyć wszystkiego kablami. Wystarczy, że w domu masz WiFi. Jako dodatkowe dekodery możesz wybrać sprzęt z kartą bezprzewodową i za pomocą połączenia WiFi wszystko spiąć w całość.

Pogubiłem się już :slight_smile: Jeżeli nie podłączę dekoderów kablem sieciowym to multiroomu nie będę miał a multiroom według Was to oglądanie w tym samym czasie różnych programów TV czy multiroom to dostęp do platformy NC+ GO i usług z tym, że wtedy musiałbym bym podłączony jeszcze do sieci Internet.

Może inaczej… jeżeli dekodery nie będą podłączone kablem sieciowym to ta druga karta jak będzie autoryzację pobierać?

Masz w domu bezprzewodowy kran z umywalką bezkanalizacyjną? :wink:

hint:

źródło: https://ncplus.pl/multiroom

1 polubienie

Może zacznijmy od podstaw. Co to znaczy multiroom w nc+? Oglądanie różnych programów na różnych TV?

Multiroom Standard HD to zestaw od 2 do 6 dekoderów, w tym jednego dekodera z wbudowanym dyskiem twardym (PVR). Usługa zapewnia dostęp do aktualnie posiadanej oferty na kilku dekoderach. Podłączając dekoder do internetu usługa nc+ GO TV z bogatą biblioteką filmów, programów i seriali, będzie dostępna na każdym dekoderze w sieci.

źródło cytatu: https://ncplus.pl/multiroom

OK. Nie mając podłączonej sieci Internet do dekoderów nadal to jest multiroom?

Moim zdaniem tak :slight_smile:

Bo nadal możemy wyświetlać różne programy na różnych TV?