Muzyka lata około 2000

Hej pamiętacie muzykę z "Manieczek słucham właśnie tych setów na YT i zastanawiam się kto zrobił to że teraz jest tak źle z muzyką (moja własna opinia

  • Tak
  • Nie

0 głosujących

No a kto zrobił tak że teraz jest zima? Odpowiedz: TAK lub NIE.

No jak NIE, jak TAK?

Gratuluję żartu sugerują dodać czas w którym powinienem zacząć się śmiać : żal.pl

Manieczki, największy badziew i Ty nazywasz to muzyką?

2 polubienia

Tak nazywam to muzyka , wybacz że nie trafiłem w twoje gusta zapewne Zenek Martyniuk ?

Zenek to raczej Twoje klimaty, bo manieczki brzmią właśnie jak wiejskie disco polo :wink:

Nie wiem po co te fochy, manieczki to zadna muzyka. Dla Ciebie może i tak. Ja wolę rap, dubstep i hard style, breakbit, a nawet stare przeboje. W każdym razie pisanie, że manieczki z 2000 są lepsze od dzisiejszej muzyki jest trochę smieszne :wink:

1 polubienie

Nie zmienia to jednak faktu, że dzisiejsza muzyka (przynajmniej w niektórych gatunkach, nurtach…) prezentuje się bardzo słabo.
Nawet taką typową komercję sprzed ~10-15 lat lubię sobie odświeżyć. Słysząc premiery dzisiejszych po jednym razie chcę zapomnieć. To oczywiście tylko przykład i uogólniać nie będę, ale przynajmniej w większości tych stylów, w których ja się “obracam” muzyka pod względem jakości zapadła się.

Masz rację. Myślę, że za 20 lat dzisiejsza komercja będzie klasyka, a za 20 lat będziemy dyskutować jak to dzisiejsza muzyka zeszła na psy.

Obecna muzyka ma ten problem, że robiona jest na jedno kopyto. Jedna piosenka od drugiej, trzeciej i czwartej wiele się nie różni. Chodzi jednak bardziej o te popowe, czy tzw. mainstreamowe kawałki. Dlatego każdy z nas zna swoje perełki. Z jednej strony nie dziwi mnie tu przykład manieczek. Wszyscy moi znajomi jarali się manieczkami, ta muzyka w TV nie leciała, ale dla mnie to nigdy nie były dźwięki, którymi można się fascynować.

Jak pisałem, slucham rapu, który też powiedziałbym, że zszedł na psy, skomercjalizował się, ale ja znam składy, ktorych w TV nie usłyszymy i te składy zarówno 20 lat temu, jak i dziś robią świetną robotę. Teksty nie są na jedno kopyto, podkłady tak samo i widzę jak przez te 20 lat zrobili progress.

Tak samo jest z innymi gatunkami. Kiedyś jaralo się Darude, ATB, dziś jaramy się Gariksem czy Aviciim. Są też ludzie, którzy są znani, ale ich japy nie ujrzysz w mainstreamowej TV, np. deadmau5 czu Flux Pavilion.

Poza tym dziś w wytwórniach zatrudnia się sztab psychologów, neurologów i ciul wie kogo jeszcze, którzy badają wpływ dźwięku na ludzki mózg i w ten sposób do mediów trafiają “hity”, które łyknie 90% światowego społeczeństwa.

Tak wg mnie są lepsze, ponieważ to mix starych dobrych (dla mnie) nut nie ma sensu wymieniać tytułów. Słucham również Dubstep’u. Ok może to śmieszne (miło mi że przyprawiłemCi uśmiech) ale jak zauważyłeś w poście jest “moja własna opinia” i tego się trzymam

Ok, pokój :slight_smile:

Przechwytywanie

1 polubienie

Techno to nie muzyka

1 polubienie

Trzeba jeszcze najpierw wiedzieć czym jest techno :wink:

I nie mylić z EDM.

A co jest muzyką ?

Wiem na pewno czym nie jest :wink:

2 polubienia

Żal tylko ludzi, którzy nie potrafią się wysłowić składnie.

tzn ???

Uwielbiam Manieczki 2000-2004

1 polubienie