mwlDaemon.exe - Błąd systemu


(Mts14) #1

Na nowym laptopie usunąłem programem do kasowania niepotrzebnych programów te ktore nie bedą mi potrzebne nie było tam nic ciekawego a raptem z listy usunąłem tylko te co znalazłem chyba 4 ( jakieś dodatki typu program antywirusowy itp.) i teraz wyskakuje mi taki błąd podczas włączania lapka.

mwlDaemon.exe - Błąd systemu

Nie można uruchomic programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono sysenv.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawic ten problem.

Jak to zlikwidować? Po jakim programie pojawił się błąd? Chyba nie usunąłem nic potrzebnego?


(Łukash) #2

laptop ACER ?Angielski znasz ?Popatrz tu

http://www.fixya.com/support/t3251839-m ... sysenv_dll


(Mts14) #3

Tak ACER! Nie mogę tego odszyfrować...


(Łukash) #4

Inaczej -zobacz w Windows Defender >Narzędzia>Eksplorator oprogramowania>Autostart czy jest wpis z MYLOCKER lub fingerprint/egistec jak jest- usuń.


(Mts14) #5

Wchodzę w Windows Defender > mam nie podświetlone - nie mogę kliknać w Narzędzia>

A z wcześniejszego linka doszedłem, że ktoś tak napisał

"To znany problem na Acers, zwłaszcza jeśli z systemem Windows 7. Należy odinstalować i ponownie zainstalować aplikację MYLOCKER, lub po prostu usunąć w Twoim nie będzie szyfrowania plików"


(Łukash) #6

Nie rozumiem ,pokarz screenshot


(Mts14) #7

(Łukash) #8

Uruchom Defender jako administrator.


(Mts14) #9

Wchodząc jako administrator czyli mój użytkownik to właśnie tak wchodzę w program Defender innej opcji nie ma chyba, że jako gość... ?? Może te funkcje np. Narzędzia są nie aktywne ponieważ ten laptop jest nowy i nie był jakoś eksploatowny internetem czy jakimis programami!!


(Łukash) #10

Kliknij Windows Defender prawym myszki z menu wybierz uruchom jako administrator.Albo pobierz CCleaner ,przeczyść rejestr/system ,zobacz w Autostart.


(Mts14) #11

Właśnie nie ma opcji otwórz jak administrator tylko jest otwórz w innych plikach jest ta opcja alu tu nie ma. A może da się wyczyśćic te pozostałości bo mam screeny z usułg i uruchamianie. Może dzięki temu wszystko się wyjaśni:

http://img408.imageshack.us/img408/7651 ... aaaaaa.png


(Łukash) #12

Zainstaluj CCleaner i usuń w nim MyWinLocker.Zrób też screenshot z CCleaner>narzędzia autostart,poustawiaj tak żeby było widać pełne nazwy i ścieżki do plików.Przeczyść CCleanerem tak jak pisałem wyżej.


(Mts14) #13

Ok usunę MyWinLocker'a tylko czu nie mam zaszyfrowanych jakiś plików które też zostaną usunięte. Jednak chyba ten program nic nie szyfrował bo jak go jeszcze nie używałem...


(Łukash) #14

W pierwszym linku co Ci podałem ,piszą że ten błąd występuje po odinstalowaniu (MYLOCKER) MyWinLocker ,nie odinstalowałeś go?A programu nie usuwasz ,usuwasz tylko wpis z autostartu.


(Mts14) #15

Jak klikam na program MyWinLocker to pisze MiniLauncher.exe - Błąd systemu. Nie można uruchomic programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono sysenv.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawic ten problem.

Czyli wygląda na to, że musiałem go usunąć ale szczerze to nie pamiętam...


(Łukash) #16

Usuń wpis w CCleaner i wykonaj w końcu :wink: ,oczyszczenie rejestru i systemu.


(Mts14) #17

Ok zaraz. Jeszcze padm Ci takie coś wchodzę teraz w ten program co usuwałem te zbędne programy i jest tam zaznaczony MyWinLocker żeby go usunąć czyli jednak jak go nie usunąłem #-o i pisze tak Type: Prpgram, Description" Preinstalled trialware that allows you to encrypt personal data czyli Zapisanych kilka wersji próbnych, które pozwala na szyfrowanie danych osobowych.

Gdzie mam ten rejestr oczyśćic i system przez Cleanera?

OK mwlDaemon został usunięty z autostartu mam jeszcze coś tam usunąć np. LManager.exe

Screen http://img230.imageshack.us/img230/4322/zzzzit.png


(Łukash) #18

Tak CCleaner i opcja Cleaner>Analiza>Uruchom Cleaner i Rejestr>Skanuj by....>Napraw>Ja np nie robię kopii>Napraw wszystko.

Zrób z screen Autostartu z CCleaner ustaw kolumny tak żeby było widać całą ścieżkę i nazwę.


(Mts14) #19

Zrobiłem tak jak kazałeś naprawiłem wszystko. A o to screen http://img230.imageshack.us/img230/4322/zzzzit.png

Teraz wyłączyć i włączyć jeszcze raz zobacze czy to się już nie pojawia... ??


(Łukash) #20

Usuń

Play movie ,swg ,C\Widows\PLFSetI.exe <-przeskanuj na http://www.virustotal.com i daj linka do wyników skanu