Mysz do pracy biurowej

Witam. Szukam myszki, która spełni następujące wymagania:

Jak najlepsza jakość wykonania i materiałów.
Bezproblemowe działanie na różnych powierzchniach.
Możliwość szybkiego przełączania między min. trzema urządzeniami (5 byłoby idealnie).
Ładowanie przez USB-C.

Nie zależy mi kompletnie na dodatkowych przyciskach i nie gram.

Czy jest na rynku coś, oprócz Logitechów MX, co spełni powyższe warunki?

Nie wiem, ale jeśli chodzi o punkt pierwszy to wcale Logitech taki super nie jest. Te gumy, z których robią te MX-y zostawiają różne rodzaju odciski z rąk. Po jakimś czasie myszka może wyglądać, żeby to zobrazować najlepiej jak po codziennych randkach z Rączkowską i muszka obok trakcie. Myślę, ze to adekwatnie obrazuje wszystko co do punktu 1. Mialem MXy i wiem coś o tym. Teraz mam

https://pl.natec-zone.com/produkt/euphonie

Powyższych problemów nie ma, ale natce maks 2 urządzenia, jedno po bluetooth 5.0 i jedno z tym swoim na USB dzinglem.

Ale wygodniejsza, od Logitech MX Vertical.

Nie chcę pionowej myszki, tylko „zwykłą”. Zależy mi też na możliwości przełączania między minimum trzema urządzeniami i USB-C.

Sprawdzić można by czy połączenie po BT automatycznie zrywa starsze, wtedy na pasek zadań przypnij apkę do Bluetooth (systemową, Open Source, darmową lub płatną). Jak będzie 1 do 1 i komputer nie będzie blokował to jedynie problemem będzie wygoda (aktywacja mychy klawiaturą lub dotykiem na ekranie). Być może jakaś apka do używania różnego sprzętu z wieloma PC też się spisze (chociaż ja kojarzę z ograniczeniem tego na 2 PC, czyli twój 3-5 będzie dalej trudno osiagalny).

Co do USB-C to jak nie masz macOS z ARM to pewnie starczy adapter USB-A 3.X na USB-C (lipa jak wszystkie urządzenia mają niewygodnie z tyłu to USB-C - nie pomoże nawet tryb z działaniem na kablu).

Ostatnio trochę też zgłębiłem temat bo też zastanawiam się nad oddzielnym setupem (klawiatura i mysz) typowo do pracy i tutaj dodatkowo zależy mi właśnie na komunikacji bezprzewodowej. Chyba nie ma nic sensowniejszego od MX Keys i MX mouse. Nawet jeśli jest z jakością jak pisze @anon42398262 to z mojego doświadczenia to prawie wszystkie myszki się niszczą i w pewnym stopniu łuszczą/degraduje powierzchnia.

Przerobiłem kilka myszek 300+ i każda w jakimś stopniu niszczyła się z czasem.

Jedynie nie wiem do końca co @anon42398262 miał na myśli ponieważ ostatnio macałem MX Master 3 i nie miała ona żadnych gumo-podobnych elementów. Owszem jest to plastik o fakturze podobnej do gumy, ale nie wydaje mi się by to była guma. Raczej podobne tworzywo stosowane przez innych producentów - dla mnie podobny materiał jest w Roccat XTD albo Roccat Kone AIMO.

Jak już dojdzie u mnie do zakupu klawiatury i myszki stricte do pracy to nie sądzę bym szukał czegoś innego niż MX bo po prostu chyba nic nie ma. Tylko u mnie wymagania to:

  • bezprzewodowe działanie
  • długi czas pracy na baterii
  • wygoda i względna solidność
  • dodatkowym atutem będzie możliwość przełączania się pomiędzy 3 urządzeniami (bo na tylu akurat pracuję)

PS. Z tego co rozumiem zasadę działania przełączania się pomiędzy urządzeniami to jeśli nie używasz wszystkich 5 urządzeń na raz to nie powinno być z tym problemu. Z tego co rozumiem (fajnie jak ktoś z praktyków mnie poprawi) to po prostu przy przełączeniu MXa na inne urządzenie on jest widoczny jako inne urządzenie Bluetooth więc paruje się z innym komputerem - tym które ma sparowane urządzenie właśnie „po tej innej nazwie”.
Więc jeśli urządzenie MX propaguje się jako trzy urządzenia Bluetooth:

  • MX#1
  • MX#2
  • MX#3

To jak sparujesz sobie np MX#3 na 2 laptopach, których jednocześnie nie używasz to jak wyłączysz jeden i podłączysz drugi laptop to MX powinien się nadal przełączać.

Właśnie o to mi chodzi. Przełączanie się za pomocą przycisku. Aplikacje do paska zadań na PC mnie nie urządzają, bo korzystam z różnych systemów operacyjnych. Przełączanie między minimum trzema urządzeniami to dla mnie warunek konieczny.

USB-C - chodzi mi tu tylko o ładowanie. Połączenie i tak idzie przez bluetooth, a myszka to jedno z dwóch urządzeń w domu na Micro USB.

Teraz mam MX 2 Anywhere + MX Keys. Chcę wymienić myszkę. Zanim zamówię MX Anywhere 3 pytam, czy jest coś lepszego, co da mi np. właśnie wygodę przełączania się między większą ilością urządzeń, jest lepiej wykonane, etc.

No to podobnie u mnie wygląda sytuacja. Win/Mac i trzeba się przełączać. Mocno tematu nie badałem, ale z tego co ogarnąłem nic innego poza MX nie ma co wspiera Win/Mac i przełącza się między urządzeniami.

1 polubienie

Miało być chyba dowcipnie, a wyszło prymitywnie. Jeszcze się tym chwalić. :man_facepalming:

Ładowanie?
Myszy Logitecha po dwa lata na jednym paluszku jadą, po co ci ładowanie?

Jak jeszcze dostaniesz gdzieś to M605, jak nie to wal M705.
Gdzieś na forum był o nich wątek, naprawdę dobre myszy.

Tylko to nieszczęsne przełączanie między urządzeniami…
Nie drążę po co, dla mnie to absurd.
Stacjonarnie mam G613+G603, w plecaku G305.

Może być na paluszki, byle by klapka się z czasem nie poluzowywała.

Te myszy nie mają opcji przełączania między urządzeniami, o której wspominałem w tym temacie więcej niż raz.

Jeśli będziesz kiedyś zmieniał myszkę, to bierz taką bez przełączania. Może M605 albo M705.

:+1::+1::+1:

Mówią, że myślenie to cnota. Niektórzy ludzie nawet tego potencjału nie potrafią wykorzystać i pokazują to wszem i wobec.

Nie ma takiej myszki jak chcesz poza wspomnianym Logitech.

Ja pisałem przykład z Noteć i nie pisałem, ze ma ci się podobać lub masz kupić. Swoim zachowaniem na forum powodujesz, ze jak człowiek chce cokolwiek zrobić dla innego człowieka waha się czy warto i jest sens. Nie traktuj tego jako obrazy lub urażonej dumy swojej lub mojej.

Powiedział @anon42398262, stojąc przed lustrem.

Po prostu zadałem bardzo konkretne pytanie, a ludzie polecają mi urządzenia, które kompletnie nie spełniają tych konkretnych wymagań albo piszą że moje wymagania to absurd. Jak mogłem bardziej precyzyjnie napisać swojego pierwszego posta w tym temacie?

Nie jestem urażony ani nic takiego.

Zamilcz Hieno Cmentarna.

Trzeba było się ugryźć w język/wziąć na klatę.

Nie podam rozwiązania, ale pewien pomysł, do rozważenia. Głównym problemem jest przełączanie się między urządzeniami. Jak rozumiem, nie chcesz robić tego oprogramowaniem takim jak Synergy. Istnieje takie urządzenie How To Use One Keyboard And Mouse With Many Computers. - WFH Overload (jest też wersja USB C i pewnie na więcej komputerów, rozwiązanie z kategorii KVM). Wpina się do niego odbiornik USB od dowolnej myszki - nie gwarantuję, że się sprawdzi w praktyce, jest tu kilka wad.

Zdarza mi się używać myszki z ChromeOS, Windows, MacOS, iPadOS, Linux na RPi. Sprzętowe rozwiązania mają tę wadę, że wymagają dodatkowego sprzętu bez (w tym wypadku) żadnych benefitów z mojego punktu widzenia. Najprościej i najwygodniej jest nacisnąć przycisk na myszy/klawiaturze. Inne rozwiązania to trochę jak drapanie się lewą ręką po prawym uchu :slightly_smiling_face:

Czasem inaczej się nie da, np w trumnie.
Zamiast jednej myszy do każdego urządzenia warto rozważyć po jednej myszy do każdego urządzenia.

Tobie się wydaje, że mi pomagasz w ten sposób?