Myszka co jakiś czas się odłącza

(SherbYY) #1

Dobry,
mam problem już od kilku miesięcy z myszką, a bardziej z systemem. Myszce lubi się wyłączać laser niezależnie od tego co robie, po prostu gaśnie (podświetlenie RGB myszki dalej działa) w Windowsie słysze dźwięk odłączania sprzętu i tyle. Gdy odłączę i podłącze na nowo myszkę to albo zaskoczy i działa, albo dalej laser nie odpowiada.

Ogólnie myszka za 20zł z Empika, ale na innych komputerach działa normalnie. Jestem na 99% pewien że wina leży w systemie, bo podłączenie telefonu przez USB czy czegoś innego nie rozłącza go.

Laptop: Toshiba Satellite L50-A-1EK z systemem Windows 10. Sprawdzam na 2 złączach USB 3.0, bo 2.0 dawno nie działa…

P. S: Czasami po podłączeniu myszki Windows wywala komunikat, że nie rozpoznano urządzenia USB. Zarządzanie energią w razie co mam przerobione i wszędzie mam wyłączoną opcję, która zezwala Windowsowi na wyłącznie urządzeń (i w “Mysz i inne urządzenia wskazujące”, i w “Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej”).

@edit
Właśnie przed chwilą myszkę odłączyło, podłączyło (ale nie działała) i znowu odłączyło z dopiskiem “Nie rozpoznano urządzenia USB” i w Menedżerze Urządzeń w zakładce Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej pojawiło się urządzenie z trójkątem.

@edit2
Na drugim systemie (na tym samym laptopie) - elementaryOS wszystko jest w porządku.

(JNJN) #2

Wgraj ten ster i restart.

W kontrolerach USB i w zakładce zarządzaniu energią odptasz zezwalaj komputerowi… OK, restart i sprawdź.

Prawdopodobnie masz aktualizowany system z W8.1 do W10?

Zrób aktualizację W10 z WU na 100 %

A może i ostatnie porty USB3.0 powoli padają?

Po tych całych operacjach wrzuć tu screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

(SherbYY) #3

Wgrałem, ale o efektach powiem później, bo ten problem pojawia się strasznie losowo.
Na razie mam chwilowe przycinki myszy bez gasnącego lasera.
Mysz dalej się zacina i tylko ponowne podłączenie naprawia problem. Tylko że na razie laser jeszcze nie zgasł

Jak już pisałem, odznaczanie tej opcji mam już dawno za sobą.

Był aktualizowany z 8.1 prawie od razu kiedy pojawiła się taka możliwość, ale przez te kilka lat laptop przeszedł kilka twardych resetów i Win10 był instalowany od razu bez aktualizacji.

Nie sądze, na drugim systemie (elementaryOS) siedziałem teraz przez kilka godzin i nie było żadnych odłączeń, przycinek .itp, poza tym na Windowsie po podłączeniu innych urządzeń system nie wywala ich.

(JNJN) #4

W większości to problem W10 i ich poprawek, ale sprawdzić trzeba resztę. Czyli trzeba czekać na poprawki, naprawiające poprawki!!!

Jeszcze PPM na intel USB 3.0 i niech szuka sterów w necie, może jest coś nowszego?

(SherbYY) #5

Problem jest od kilku miesięcy, mam nadzieję że naprawią. Niefajnie jest, kiedy podczas gry myszka się odłącza i nie możesz sterować.

Sprawdziłem wszyściutko z tej kategorii i nic nowszego nie wykryło.

(Johny) #6

Czy jest włączone oszczędzianie energii ?,komputer może wyłączać USB po czasie bezczynności.Sprawdż czy coś z tym nie jest.

(SherbYY) #7

Raczej nie.

(JNJN) #8

W maju ma być duża aktualizacja, może rozwiąże parę problemów lub będzie ich jeszcze więcej, albo jedne rozwiąże, a drugie się pojawią.

(SherbYY) #9

No cóż… Trzeba czekać :expressionless:
Dzięki za pomoc, można zamykać.

(JNJN) #10

Możesz spróbować już ją zainstalować ręcznie lub czekać na WU.

(SherbYY) #11

Nic nie dała. Teraz nawet na Linuxe myszka szaleje.

(JNJN) #12

No to może jednak ona umiera…

Straszne problemy z USB
(SherbYY) #13

NO ale kurcze… na innych PCtach w porządku jest. No cóż, za kilka dni zrobie hard reseta i zobaczymy.

(JNJN) #14

No to może laptop siada, a konkretnie gniazda USB jak na linuksie też problem?

Ale sprawdzaj na gniazdach USB2.0 - czarne.