Straszne problemy z USB

Witam,
na początku były problemy z myszką (Myszka co jakiś czas się odłącza). Teraz przerodziło się to w problemy z prawie czymkolwiek.

Po podłączeniu Pendrive’a komputer po +/- minucie odłącza go. Po kilku próbach wywala komunikat, że nie rozpoznano urządzenia USB (tak samo z myszką).

Problem jest na tyle denerwujący, że nie mogę normalnie korzystać z myszki czy przesyłać plików na pendrive’y.

Chciałem zrobić instalację Windowsa od kompletnego zera, bez zachowywania jakichkolwiek partycji. No ale stworzenie bootowalnego usb sticka na tym komputerze było niemożliwe.

Zrobiłem pendrive z systemem na inny laptopie (tam w BIOSie normalnie był wykrywany) podłączyłem go do mojego laptopa, a tam w Boot Menu nie widać USB. Próbowałem z trzema systemami i z trzema pendriveami. Żaden nie został wykryty przez BIOS…

ALE!
Po podłączeniu telefonu (w sumie na trzech próbowałem) on nie odłącza się, a przesyłanie plików odbywa się bez problemu.

Czego to może być wina? Nieaktualizowany BIOS? Coś popaprane totalnie w Windowsie? Czy może po prostu porty siadają? Dodam, że próbowałem na dwóch portach USB 3.0, bo jedyny 2.0 dawno się wygiął. Próbowałem też wyłączać 3.0 w BIOSie, tak aby działał jak 2.0, ale nic to nie daje.

Może problem z zasilaniem?
Jakieś szczegóły na temat sprzętu, z którego korzystasz?

to tylko wina złej opcji w biosie ustawionej … Trochę tam popatrz , zmień i zapisz.
Ponieważ bios /dos sprawdza sprzęt i ładuje sterownik przy uruchomieniem systemu , przed ale może też pomijać ładowanie. Każdy Bios jest inny , więc nie napiszę co dokładnie ustawić.
Miałem już tak komputer Dell kupiony używany był podłączyłem własny dysk i nie mogłem wybrać Systemu z listy, ani się zalogować. Zdziw 2 dni prób. Gdy już na to wpadĺem czytało klaw myszkę to już tylko sterowniki do płyty głownej i bez problemu.

Jest jakaś szansa, że w najbliższym czasie skończysz w końcu pisać na forum głupoty?
BIOS / DOS? A co ma jedno do drugiego?
I gdzie to drugie obecnie zajmuje się problemem rozłączania USB?

ŁOTDAFAK?

@BloodyEyes

jestem święciew przekonany że bios wstępnie rozpoznaje sprzęt (dysk, klawiatura , napęd , usb) a potem po bootload bios przekazuje systemowi pełną kontrolę, jeśli bios nie odnalazł czegoś to tak jakby tego nie było. USB potrzebne jest do odczytu pendrive, do aktualizacji biosu lub ładowania instalki systemu , a klaw potrzebna by kliknąć f2 del lub wybrać system z listy.
To nic złego szukaj w bios rozwiązania.
forum.komputerswiat.pl/topic/24098-wyłączenie-zasilania-usb/

Komputer mam od 1996 roku ale jeszcze nie słyszałem o czymś takim, bardzo mnie to zaciekawiło, co to dokładnie jest kolego i do czego służy, możesz nam to wyjaśnić ?

@anon122740
jeśli Pan nie wie co to jest - to znaczy że nie wchodził i nie zmieniał opcji.

Może po prostu po tylu latach padł sprzęt nawigująco sterujący heh myszkę i klawiaturę proszę kupić to do 40zł koszt (auchan) a i warto jeszcze hub’a posiadać.

Toshiba Satellite L50-A-1EK

W razie co w Menedżerze Urządzeń są powyłączane opcje oszczędzania energii.

Do pana co myśli że BIOS to DOS.
W BIOSie nic nie grzebałem (poza kolejnością bootowania) więc nie sądzę, że coś jest z nim nie tak, jeżeli przez 2 lata nie był ruszany.