Myszka co jakiś czas się odłącza

Dobry,
mam problem już od kilku miesięcy z myszką, a bardziej z systemem. Myszce lubi się wyłączać laser niezależnie od tego co robie, po prostu gaśnie (podświetlenie RGB myszki dalej działa) w Windowsie słysze dźwięk odłączania sprzętu i tyle. Gdy odłączę i podłącze na nowo myszkę to albo zaskoczy i działa, albo dalej laser nie odpowiada.

Ogólnie myszka za 20zł z Empika, ale na innych komputerach działa normalnie. Jestem na 99% pewien że wina leży w systemie, bo podłączenie telefonu przez USB czy czegoś innego nie rozłącza go.

Laptop: Toshiba Satellite L50-A-1EK z systemem Windows 10. Sprawdzam na 2 złączach USB 3.0, bo 2.0 dawno nie działa…

P. S: Czasami po podłączeniu myszki Windows wywala komunikat, że nie rozpoznano urządzenia USB. Zarządzanie energią w razie co mam przerobione i wszędzie mam wyłączoną opcję, która zezwala Windowsowi na wyłącznie urządzeń (i w “Mysz i inne urządzenia wskazujące”, i w “Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej”).

@edit
Właśnie przed chwilą myszkę odłączyło, podłączyło (ale nie działała) i znowu odłączyło z dopiskiem “Nie rozpoznano urządzenia USB” i w Menedżerze Urządzeń w zakładce Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej pojawiło się urządzenie z trójkątem.

@edit2
Na drugim systemie (na tym samym laptopie) - elementaryOS wszystko jest w porządku.

Wgraj ten ster i restart.

W kontrolerach USB i w zakładce zarządzaniu energią odptasz zezwalaj komputerowi… OK, restart i sprawdź.

Prawdopodobnie masz aktualizowany system z W8.1 do W10?

Zrób aktualizację W10 z WU na 100 %

A może i ostatnie porty USB3.0 powoli padają?

Po tych całych operacjach wrzuć tu screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

1 polubienie

Wgrałem, ale o efektach powiem później, bo ten problem pojawia się strasznie losowo.
Na razie mam chwilowe przycinki myszy bez gasnącego lasera.
Mysz dalej się zacina i tylko ponowne podłączenie naprawia problem. Tylko że na razie laser jeszcze nie zgasł

Jak już pisałem, odznaczanie tej opcji mam już dawno za sobą.

Był aktualizowany z 8.1 prawie od razu kiedy pojawiła się taka możliwość, ale przez te kilka lat laptop przeszedł kilka twardych resetów i Win10 był instalowany od razu bez aktualizacji.

Nie sądze, na drugim systemie (elementaryOS) siedziałem teraz przez kilka godzin i nie było żadnych odłączeń, przycinek .itp, poza tym na Windowsie po podłączeniu innych urządzeń system nie wywala ich.

W większości to problem W10 i ich poprawek, ale sprawdzić trzeba resztę. Czyli trzeba czekać na poprawki, naprawiające poprawki!!!

Jeszcze PPM na intel USB 3.0 i niech szuka sterów w necie, może jest coś nowszego?

1 polubienie

Problem jest od kilku miesięcy, mam nadzieję że naprawią. Niefajnie jest, kiedy podczas gry myszka się odłącza i nie możesz sterować.

Sprawdziłem wszyściutko z tej kategorii i nic nowszego nie wykryło.

Czy jest włączone oszczędzianie energii ?,komputer może wyłączać USB po czasie bezczynności.Sprawdż czy coś z tym nie jest.

Raczej nie.

W maju ma być duża aktualizacja, może rozwiąże parę problemów lub będzie ich jeszcze więcej, albo jedne rozwiąże, a drugie się pojawią.

1 polubienie

No cóż… Trzeba czekać :expressionless:
Dzięki za pomoc, można zamykać.

Możesz spróbować już ją zainstalować ręcznie lub czekać na WU.

Nic nie dała. Teraz nawet na Linuxe myszka szaleje.

No to może jednak ona umiera…

NO ale kurcze… na innych PCtach w porządku jest. No cóż, za kilka dni zrobie hard reseta i zobaczymy.

No to może laptop siada, a konkretnie gniazda USB jak na linuksie też problem?

Ale sprawdzaj na gniazdach USB2.0 - czarne.