Na Firefox 49 wyświetla mi się pusta strona zamiast forum dobreprogramy

@krystian3w - a jak zmienię na IE, to wtedy mam ten klucz i wartość to: "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1)"
Zauważyłam jeszcze, że po zmianie UA na Google Chrome, też się strona forum nie wyświetla. Pomaga tylko zmiana na IE

Podmień na Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0, może się nabierze silnik forum i nagle wejdzie.

1 polubienie

Niestety, strona jest widoczna tylko przy zmianie na IE.

1 polubienie

Spróbuj nacisnąć F12, wybrać konsole, odświeżyć stronę, może poda jakieś konkretne błędy.

1 polubienie

Tak zrobiłam, ale w tej konsoli jest mnóstwo tekstu i ja nic z tego nie rozumiem. Nie wiem czego tam konkretnie szukać ani jak to sensownie skopiować, żeby tu wrzucić

Spróbuj całość i potem wkleić w środek takiego czegoś:

```




```

Jakby się nie mieściło to możesz na wklej.org jako wklejkę.

Wolałam jednak zrobić zrzut, bo po zwykłym skopiowaniu nie wyglądało to czytelnie: https://i.imgur.com/qlRaHXp.png

Sprawdzić możesz jeszcze czy otworzy się forum:

Wszystkie trzy korzystają z Discourse, jak się one nie odpalą to problem po części też w silniku forum.

Forum Mozilli obecnie ma starszą o 1 numer wersje (Discourse 1.9.0.beta14) od reszty.

Tylko to pierwsze otwiera się jako pusta strona. Pozostałe 2 wczytują się bez problemów. I tak jak w przypadku DP, po zmianie UA na IE, https://meta.discourse.org/ już się wczytuje

1 polubienie

Ciekawy problem, chyba nie do odtworzenia bez kopi profilu (z usuniętymi hasłami, historią stron, formularzy, zakładkami, odłączonym firefox sync - dla ochrony prywatności ).

Nom, ciekawy. Szkoda, że nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje…

Ciekawa sprawa. Właśnie zainstalowałam Cyberfoxa, przerzuciłam wszystkie pliki z profilu FF do profilu CF i teraz forum mi się wyświetla bez problemu. Działają wszystkie dodatki i wszystkie ustawienia z FF wydają się być zachowane. Ogólnie bardzo mi się spodobała ta przeglądarka

A w Firefox wciąż działa tylko maskowanie jako IE?

Tam bym przekleił zawartość uszkodzonego profilu do folderu profile (jak nie ma przed uruchomieniem to trzeba taki zrobić - najlepiej by był pusty, jak przypadkowo uruchomiłaś to opróżnij go i dopiero wklejaj zawartość zwariowanego profilu):

  1. image

  2. image

  3. image

  4. wklejasz zawartość zwariowanego profilu - polecam opcje kopiuj do by nie uciekł z starej lokalizacji


Forum znów prosi mnie bym udzielał się gdzieś indziej czy mniej tu odpowiadał w temacie:

Pozwól innym dołączyć do rozmowy

Ten temat jest dla Ciebie istotny – napisałeś tu ponad 38% wszystkich odpowiedzi.

Czy na pewno dajesz innym wystarczająco czasu na przedstawienie swoich punktów widzenia?

Tak, w FF nic się nie zmieniło, ale i tak przechodzę na Cyberfox. Ta przeglądarka po prostu mnie urzekła, więc starego FF już nie potrzebuję
A tego nowego liska obadałam sobie na innym lapku, ale to kompletna porażka jak dla mnie, więc pozostaje Cyberfox. Mam tylko nadzieję, że ten projekt nie zostanie porzucony

1 polubienie

Zanosi się że umrze z premierą Firefox 60 ESR, więc wtedy by była kolejna migracja na coś z reszty:

  • Nieoficjalny PaleMoon 27 na XP
  • Nieoficjalny Basilisk 55 na XP

Chyba że masz Windows 7+ to wtedy oficjalne wydania w.w. przeglądarek i Waterfox (brak wydania 32 bitowego).

1 polubienie

Mam Windows 7 x64. Waterfox i Basilisk już testowałam, ale ta pierwsza nie poradziła sobie z prawidłową obsługą wszystkich moich dodatków, a ta druga zdechła po dodaniu języka polskiego. PaleMoon to w ogóle nie obsługuje jakiejś 1/4 moich dodatków.
Cyberfox natomiast jest naprawdę świetnym zamiennikiem starego liska

1 polubienie