Na ile jest ban na dobrychprogramach?

(Pan Ziombl) #1

?

(Tomj) #2

chyba 3 miesiące :frowning:

(Robert Zgrzebnicki) #3

regulamin-forum-serwisu-dobreprogramy-t210226.html - Punkt 3.2, podpunkt a) oraz b)

3.3 g) Otrzymany ban po 3 ostrzeżeniach nie może być zdjęty przed upływem 3 miesięcy.

(Pan Ziombl) #4

zawsze zastanawiało mnie że niektórzy chwalili się że założą nowe konto i że i tak będą pisać...

rozumiem bany na ip..ale jeśli ktos ma dynamiczne ip? jak go zbanować? a proxy?

(Robert Zgrzebnicki) #5

W przypadku dynamicznego IP (np. tepsa), można zablokować cały zakres. Tak zrobiła wikipedia w przypadku wandala z Łodzi i przy okazji zablokowała dostęp do edycji wiki woj. łódzkiemu (niesłusznie swoją drogą, dlatego zasadność takiej reakcji pozostawiam ocenie każdego).

(Pan Ziombl) #6

a to pamiętam, a proxy?

(Gorgoroth) #7

A jak długo obowiązuje użytkownika brak prawa do podpisu? Skoro można wrócić na forum po banie, to chyba podpis po pół roku mógłby do mnie powrócić :smiley: Nie żebym coś sugerował... Pytam tylko ;]

(Robert Zgrzebnicki) #8

Proxy za pośrednictwem jakiegoś programu do anonimowości czy wklepane w configu przeglądarki w większości przypadków omija blokadę. Ale tu by się musiał ktoś z administracji DP wypowiedzieć jaką mają metodykę banowania.

(Pan Ziombl) #9

pewnie nie powiedzą bo ujawnili by luki i możliwości jego omijania

(Robert Zgrzebnicki) #10

3.2

b) Niezależnie od czasu trwania bana, a stosownie do przewinień Użytkownika i możliwości technicznych, konto może być zablokowane:

• imiennie - Użytkownik nie będzie mógł zalogować się ze swoim nickiem, ale będzie mógł przeglądać Forum.

• poprzez IP komputera (a w skrajnych wypadkach całej podsieci) - Użytkownik w ogóle nie będzie mógł się połączyć z Forum z danego IP.

c) W najbardziej skrajnych przypadkach Użytkownikowi zostanie zablokowany dostęp na poziomie serwera, co skutkuje całkowitym brakiem dostępu do Vortalu i Forum (nasz serwer przestanie "istnieć" dla Użytkownika).

d) Stosownie do charakteru bana i przewinienia Użytkownika:

• każde nowe konto będzie natychmiast usuwane w przypadku stwierdzenia, że właściciel jest osobą niepożądaną.

Najlepiej dać na wstrzymanie przez 1-2 mies. to żółte kwadraty znikną.

(deFco247) #11

To było by raczej ciężkie do realizacji, gdyż posiadanie podpisu jest uprawnieniem i jest ono przyznawane (lub odejmowane) poprzez panel administracyjny, do którego dostęp mają tylko admini, którzy raczej nie mieliby czasu na pamiętanie, kto kiedy stracił podpis i czy zasługuje na przywrócenie mu uprawnień. :stuck_out_tongue:

(Pan Ziombl) #12

c) W najbardziej skrajnych przypadkach Użytkownikowi zostanie zablokowany dostęp na poziomie serwera, co skutkuje całkowitym brakiem dostępu do Vortalu i Forum (nasz serwer przestanie "istnieć" dla Użytkownika).

tego nie rozumiem

(Robert Zgrzebnicki) #13

Ban absolutny - wklepujesz dp.pl i... ni ma nic. A jak to robią, to już działka adm.

(Gorgoroth) #14

deFco247 , nie mówię, że ktoś ma zapisać sobie w kalendarzu kiedy odblokować mi podpis :smiley:

Interesuje mnie (podpinając się pod temat) jakie są prawa podpisu? Czy po pół roku mam 100% szans na odzyskanie tego komponentu?

(Pan Ziombl) #15

napisz do admina, przeproś , może to coś da hah

(Robert Zgrzebnicki) #16

Dobrego koniaka adm. postawić (mam nadzieję, że to nie podchodzi pod podżeganie do korupcji i propagowanie środków odurzających?). A do tego panelu nie ma czegoś w rodzaju "wtyczki" z timebomb, która by po pół roku np. przywracała podpis?

(Pan Ziombl) #17

no właśnie, pewnie podpis będzie przywrócony automatycznie... swoja drogą uważam że ten temat może trafić do kosza.. bo oni nie lubią jak się rozmawia na takie tematy

(Gorgoroth) #18

Jak widać nie ma. Zaraz na początku mojej działalności na forum wyłączyli mi podpis, ponieważ jego "ciężar" przekroczył regulaminowe 10 kB o bodajże 6 kB i tak zleciało :lol: Tak więc jak widać samo nic się nie dzieje. Minęło już ponad pół roku nawet ;]

(Mlodymechanik3) #19

jest tak : dostajesz bana , zakładasz nowe konto , jedziesz dalej

dopóki sie nie przyznasz że to ty pod nowym kontem dopóty nie usunął ci nowego konta

powiem tak jak cie zbanują to odechce ci się tu pisać , szczerze :]

-- Dodane 05.11.2009 (Cz) 18:48 --

i sie nie przydupaszaj do administracji bo 99% z niej to lewą ręką przeżegnać.

(Pan Ziombl) #20

no to pisz do nich... ja miałem kiedyś link ze strony speedtest z wynikami szybkości łącza to ktoś stwierdził że podpis jest zbyt duży.. śmiech... przecież obrazek pochodzi z zewnętrznego serwera

czyżbyś się właśnie przyznał?