Na ile jest ban na dobrychprogramach?

?

chyba 3 miesiące :frowning:

regulamin-forum-serwisu-dobreprogramy-t210226.html - Punkt 3.2, podpunkt a) oraz b)

3.3 g) Otrzymany ban po 3 ostrzeżeniach nie może być zdjęty przed upływem 3 miesięcy.

zawsze zastanawiało mnie że niektórzy chwalili się że założą nowe konto i że i tak będą pisać…

rozumiem bany na ip…ale jeśli ktos ma dynamiczne ip? jak go zbanować? a proxy?

W przypadku dynamicznego IP (np. tepsa), można zablokować cały zakres. Tak zrobiła wikipedia w przypadku wandala z Łodzi i przy okazji zablokowała dostęp do edycji wiki woj. łódzkiemu (niesłusznie swoją drogą, dlatego zasadność takiej reakcji pozostawiam ocenie każdego).

a to pamiętam, a proxy?

A jak długo obowiązuje użytkownika brak prawa do podpisu? Skoro można wrócić na forum po banie, to chyba podpis po pół roku mógłby do mnie powrócić :smiley: Nie żebym coś sugerował… Pytam tylko ;]

Proxy za pośrednictwem jakiegoś programu do anonimowości czy wklepane w configu przeglądarki w większości przypadków omija blokadę. Ale tu by się musiał ktoś z administracji DP wypowiedzieć jaką mają metodykę banowania.

pewnie nie powiedzą bo ujawnili by luki i możliwości jego omijania

3.2

b) Niezależnie od czasu trwania bana, a stosownie do przewinień Użytkownika i możliwości technicznych, konto może być zablokowane:

  • imiennie - Użytkownik nie będzie mógł zalogować się ze swoim nickiem, ale będzie mógł przeglądać Forum.

  • poprzez IP komputera (a w skrajnych wypadkach całej podsieci) - Użytkownik w ogóle nie będzie mógł się połączyć z Forum z danego IP.

c) W najbardziej skrajnych przypadkach Użytkownikowi zostanie zablokowany dostęp na poziomie serwera, co skutkuje całkowitym brakiem dostępu do Vortalu i Forum (nasz serwer przestanie “istnieć” dla Użytkownika).

d) Stosownie do charakteru bana i przewinienia Użytkownika:

  • każde nowe konto będzie natychmiast usuwane w przypadku stwierdzenia, że właściciel jest osobą niepożądaną.

Najlepiej dać na wstrzymanie przez 1-2 mies. to żółte kwadraty znikną.

To było by raczej ciężkie do realizacji, gdyż posiadanie podpisu jest uprawnieniem i jest ono przyznawane (lub odejmowane) poprzez panel administracyjny, do którego dostęp mają tylko admini, którzy raczej nie mieliby czasu na pamiętanie, kto kiedy stracił podpis i czy zasługuje na przywrócenie mu uprawnień. :stuck_out_tongue:

c) W najbardziej skrajnych przypadkach Użytkownikowi zostanie zablokowany dostęp na poziomie serwera, co skutkuje całkowitym brakiem dostępu do Vortalu i Forum (nasz serwer przestanie “istnieć” dla Użytkownika).

tego nie rozumiem

Ban absolutny - wklepujesz dp.pl i… ni ma nic. A jak to robią, to już działka adm.

deFco247 , nie mówię, że ktoś ma zapisać sobie w kalendarzu kiedy odblokować mi podpis :smiley:

Interesuje mnie (podpinając się pod temat) jakie są prawa podpisu? Czy po pół roku mam 100% szans na odzyskanie tego komponentu?

napisz do admina, przeproś , może to coś da hah

Dobrego koniaka adm. postawić (mam nadzieję, że to nie podchodzi pod podżeganie do korupcji i propagowanie środków odurzających?). A do tego panelu nie ma czegoś w rodzaju “wtyczki” z timebomb, która by po pół roku np. przywracała podpis?

no właśnie, pewnie podpis będzie przywrócony automatycznie… swoja drogą uważam że ten temat może trafić do kosza… bo oni nie lubią jak się rozmawia na takie tematy

Jak widać nie ma. Zaraz na początku mojej działalności na forum wyłączyli mi podpis, ponieważ jego “ciężar” przekroczył regulaminowe 10 kB o bodajże 6 kB i tak zleciało :lol: Tak więc jak widać samo nic się nie dzieje. Minęło już ponad pół roku nawet ;]

jest tak : dostajesz bana , zakładasz nowe konto , jedziesz dalej

dopóki sie nie przyznasz że to ty pod nowym kontem dopóty nie usunął ci nowego konta

powiem tak jak cie zbanują to odechce ci się tu pisać , szczerze :]

Dodane 05.11.2009 (Cz) 18:48

i sie nie przydupaszaj do administracji bo 99% z niej to lewą ręką przeżegnać.

no to pisz do nich… ja miałem kiedyś link ze strony speedtest z wynikami szybkości łącza to ktoś stwierdził że podpis jest zbyt duży… śmiech… przecież obrazek pochodzi z zewnętrznego serwera

czyżbyś się właśnie przyznał?