Na jakich płytach dvd wypalasz?

Tak jak w temacie. Zrobiłem ankietę ponieważ od niedawna mam nagrywarę i chciałem się dowiedziec na jakich nośnikach mam wypalac.

Ostatnio palę na benq i active jet? Co o nich sądzicie?

Pozdro

najlepiej to ponoć na markowych, czyli tdk/verbatim/etc., ale to właśnie płyta z tdk mi się zniszczyła :confused:

Ja wypalam na wszystkich jakich do reki dostane :P:P Wg mnie jak płytka ma sie zniszczyc to i tak sie zniszczy !!

Kupiłem kiedyś wałek markowych.

Na 100 płyt 80 było skopanych.

Czytałem, że na tych tańszych płytkach szybciej może dojść do utlenienia “warstwy zapisu”. Warstwa ta w nich zrobiona jest z pochodnych aluminium a ono sie po prostu z czasem utlenia (samo) :stuck_out_tongue:

Prawda jest taka, że jest kilka fabryk produkujących płyty na świecie.

Wszystko jest tłoczone tak samo.

Markowe firmy zwracaja uwagę na jakość i dlatego ich “płyty” są dobre bo, biorą partię “ze środka” - to znaczy, kiedy maszyna osiąga pełnię mocy. Partie początkowe i końcowe kupują firmy no name - stąd te problemy.

Używałem płyt z dolnej półki i najwyższej. Ocena - jak trafisz na dobrą partię, nie ma problemu…

najtańszych

Ja używam płyt firmowanych przez sklepy “VOBIS”. Cena 20zł / cake 25szt jest niewygórowana, a jakość niezła (na 100szt wyrzuciłem 2).

Ja od dawien dawna uzywam płyt Esperanza i problemu nigdy z nimi nie miałem więc i je polecam. Moze zepsułem tylko jedną płytę a to ze wzgledu tylko i wyłącznie na moja głupote ;]

Tylko Verbatim.

U mnie we wrocku chodzą po 1,35 :D. Czysty zysk.

Używam płyt firmy Verbatim.

najlepsze płytki to TDK, BENQ, Verbatim na Philips i na Esperanza też nie narzekam nawet dobrze się trzymają, są trwałe

Prostore.

Ja mam płyty Vakoss z Selgrosu. Niecałe 80 gr sztuka (pakowane po 10). Wszytkie spoko.

Sony najczęsciej(niestety nie ma ich w rankingu, a wydaje mi się, że markowe)Ewewntualnie droższe- vebatim

Verbatim i coraz rzadziej TDK (mają bardzo brzydki nadruk - ciężko jest cokolwiek przeczytać) Jakoś od razu zacząłem używać markowych, bo używam DVD głównie do przechowywania filmów, a z tego co wiem, to w tańszych płytkach stosowane są gorszej jakości materiały, w związku z tym trwałość płytki jest mniejsza. Nie chciałbym się za 2 lata obudzić z ręką w nocniku, że nie mam żadnego filmu/muzyki/gry/danych tylko dlatego, że teraz zaoszczędziłem 30gr. Poza tym dotychczas nie miałem żadnych problemów (a jeśli tak - to z mojej winy np. nacisnąłem reset w trakcie nagrywania - lool) z tymi płytkami.

Krótko - tylko Verbatim

Głównie Verbatim i TDK i używam ostatnio tych do LightScrible są całe pokryte farbą i mam nagrywarke z LS pozatym ostatnio ceny nośników do LS spadły.

kiedys uzywalem Verbatima i TDK do wypalania zwyklych CD… ale jak mi sie zjechala i zabrudzila nagrywarka to niektore tansze plyty przestaly dzialac lub czesciej po wypaleniu lub w trakcie pojwawialy sie bledy… pozniej plytek najtanszych firm naped w ogole nie widzial :slight_smile: o dziwo Verbatimu takze :slight_smile: wiec zostal mi TDK, i tej marki sie teraz trzymam na DVD :smiley:

A co sądzicie o nośnikach benq? Mam nagrywarę benq i myślę że nośniki tej samej firmy będą się dobrze wypalac na tej nagrywarce

mam płytki benq i są dobre :stuck_out_tongue: