Na kogo będziecie głosowali w wyborach na prezydenta?

Bo ja na Pawła Tanajno.

Czy ty też masz poczucie, że 30 letnia polityka nie przyniosła niczego dobrego. Odkąd pamiętam większość polityków co nie przepracowała uczciwie roku rządzi nami poprzez „marchewkę na kijku” Co 4 lata politycy wyciągają te same kontrowersyjne wg nich pomysły by mącić i manipulować mniej wykształconym obywatelom w głowach. Mówią o państwie obywatelskim i o wolności ostatnio nawet zaczęli mówić o pozbyciu się problemu ubóstwa (śmiech) Ale każda inicjatywa obywatelska koniec końców jest poddawana głosowaniu w sejmie a tam trafia na ścianę. Nawet referendum nie jest obligatoryjne w tym kraju jeśli jest sprzeczne z interesami polityków. A ci nie chcą by ludzie decydowali o ważnych dla nich sprawach bo okazałoby się, że polityka wcale nie jest taka trudna i nie polega na ciągłym kłapaniu debatowaniu dziobem. A co może najgorsze politycy nie mogliby się bogacić na garbach swoich obywateli wyprzedając narodowy majątek „ Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko, co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Tylko się rozejrzyj wokół siebie Biedronka na Bidronce popędzana Lidlem i Kauflandem a za nimi Castoramy Auchany, Intermarche sprzedające w większości zachodnie towary pod nazwą polskie… . „Rządzić będzie łatwo, gdy już podzielisz. „Wywołaj taki konflikt, aby rozżarli się na siebie wzajem.” Temu właśnie służy polityka. W Polsce mamy jej najgorszy rodzaj – politykę tylko i wyłącznie przedstawicielską. Nie czuję się suwerenem i współwłaścicielem tego kraju. A politycy chcą wmusić we mnie patriotyzm tylko do czego Za to mam wrażenie że garstka post komunistycznych pierników z wie jskiej zawsze wie ode mnie lepiej czego mi potrzeba. Ja chcę po prostu demokracji >>>BEZ POŚREDNIEJ<<< odziwo gwarantowanej przez naszą konstytucję , chcę by przygotowano tani system głosowania online bym mógł mieć wpływ na takie durne ostatnio pomysły jak: umieszczenie w godle krzyża, zakaz rozwodów, ;D . Są tez ważniejsze sprawy jak opodatkowanie zagranicznych hipermarketów, eutanazja ( by mieć prawo odejść godnie z tego świata. Skoro NFZ nie wyrabia na świadczenia, po co zdychać w męczarniach czekając na lekarza specjalistę czy badanie które odbędzie się za 2 lata), prawo do przerywania ciąży, związki partnerskie, edukacja seksualna ( by uświadamiać młodych chociażby dlatego, że 500+ to nie tylko kasa dla rodziców ale przede wszystkim odpowiedzialność) Powtórzę to raz jeszcze To państwo zorganizowane jest od d….py strony. Na przykład: politycy mają w budżecie 19 mld rocznie na kościół i uciechy seksualne kleru. Przez 20 lat działalności komisji majątkowej w ręce (własność okupanta watykańskiego) przeszły ziemie, nieruchomości , warte ponad 500 mld zł. a w NFZ-ecie bida aż piszczy, owoc twoje go jeZUS i wypłaca głodowe emerytury, KRUS to samo 1100zł najniższa. Czy chodzi tu może o to by „uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory gnijący w łożu… Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę. „Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze w nas szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba.” ? Ta pseudodemokracja a właściwie przyjazny faszyzm nastawiony jest na dzielenie i wyzysk społeczeństwa a ten trwa w najlepsze. Czy naprawdę nie ma innych priorytetów w tym kraju?? Ostatnio na db pojawił się artykół o tym jak Czesi w 24 h napisali program który umożliwi pobieranie opłat na autostradach i zaoszczędzili na tym sporo budżetowej kasy. O takim państwie obywatelskim marzę.

1 polubienie

Bez czego chcesz?

Coś ci się fora pomyliły, idź na główną WP a nie tu będziesz politykował

2 polubienia

Ja tylko Duda i PiS.

PiS na prezydenta?! Jak???

1 polubienie

Demokracja to dyktat większości. A ,że większość to przeciętność więc mamy to co mamy …

4 polubienia

Czynnik PSi! Nie znasz? Po Czelabińsku aneksja Krymu i zamiana niektórych spie dziadu na kosmitów. A co! A jak! Na szczurzym flecie pójdą zombi na wybory!

Ja żartuję, a właśnie dwóch takich w czerni puka do drzwi.

Może to kolęda?

1 polubienie

E! Nie wpuszczam takich, ale zhakowali kota i teraz w kocich oczach kręcą się spiralne kółka. Hipnoza jak nic, więc puszczę ciężki metal na ful!

1 polubienie

Zlecieli się sąsiedzi pod drzwi - słyszę nieludzkie wrzaski. Faceci w czerni dostają oklaski, a kot nagle śpi!

Ja będę głosować przeciwko.

1 polubienie

Trochę tfurczości:

1 polubienie

Zapomniałeś dodać, że:
“Koronowanych głów nie sądzi się, a kto inaczej myśli, ten błądzi.”
:wink:

1 polubienie

Rewolucja francuska pokazuje co innego.
Jest powiedzonko - Mokra szmata i korona zlata.
W piekle - zwykle poddani siedzą na brzegu kotła i cierpią w bólach, a środek kotła zawsze doczeka się króla.

Głosuję na Pinokia… Będzie widać, kiedy kłamie… :sunglasses:

2 polubienia

A nie na Tolka Banana?

Czyli najlepszy ustrój społeczny na “d” to dyktatura?

Odpowiadając na pytanie, obojętne kto będzie prezydentem. U nas on tylko podpisuje ustawy i robi przemówienia. Nie lubię PiS ale mógłby zostać Duda, ale równie dobrze może to być ktoś z opozycji.
Zresztą dla mnie oni są wszyscy siebie warci, nie ufam żadnym polskim politykom, niezależnie od partii.

1 polubienie

Odkąd PiS jest u władzy, zarabiam 20 razy więcej niż zarabiałem 15 lat temu, gdy Tusk był u władzy. O czymś to świadczy.

1 polubienie

W pierwszej turze dobrą opcją może być Sarna z krzesłem na głowie. W drugiej, jak zwykle, wybór pomiędzy kiłą a rzeżączką. Tu na szczęście można już zastosować racjonalne podejście bo nieleczona rzeżączka, w najgorszym razie, kończy się bezpłodnością, a nieleczona kiła, zwykle uszkodzeniem układu nerwowego, utratą wzroku i poważnymi zaburzeniami psychicznymi. #wyPAD2020.

1 polubienie

20x0 to nadal 0.

4 polubienia

Ale 0x20 to 32.

2 polubienia