Nagłe komunikaty o błędach - logi z HijackThis i ComboFix

Coś niedobrego dzieje się z moim komputerem. Po włączeniu wyskakuje jakiś błąd z Kaspersky Internet Security i zostaje on zakmnięty. Później włączam Operę, podziała kilka minut i wyskakuje błąd systemowy, że zostanie ona zakmnięta. Gdy włączam Operę drugi raz, jest to samo. Dodatkowo pojawia się niebieski obraz, gdzie jest napisane, że pojawił się problem i system zostanie zakmnięty. Wówczas system uruchamia się ponownie i dalej jest to samo.

Teraz, gdy korzystam z Internet Explorera, nie pojawia się żaden błąd. Opera i KIS zaś nie działają nadal.

Do wczoraj wszystko było w porządku, teraz nagle coś się stało. Komputer jakby wolniej chodził, jakiś komunikat o błędzie związany z pamięcią wyskoczył (rundll32.exe).

Oto log z HijackThis:

http://www.wklej.org/id/51010/

Co mam jeszcze zrobić?

Proszę o pomoc.

Witam.

Ot lekarstwo małe a leczy Trojan Remover Ver 6.7.5.2558

Daj log z combofix na dole w linku viewtopic.php?f=16&t=36654

Skoro do wczoraj wszystko bylo ok, to skorzystaj z funkcji przywracania systemu?

Uzywales jakiegos programu do czyszczenia dysku i rejestru? Moze cos Ci wycial ad-aware?

Dziwne sa te pozycje:

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing)

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing)

O23 - Service: Kaspersky Internet Security (AVP) - Unknown owner - D:\Programy\Kaspersky Internet Security 2009\avp.exe" -r (file missing)

odnośnie rundll32.exe.- to poczytaj sobie w tym temacie poniższy link

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=32949

Ostatnio korzystałem z systemowego oczyszczania dysku i z CCleanera. Żadnych programów nie da się zainstalować, bo za moment wyłącza się przeglądarka i system.

Przywracanie dałem do 7 lutego i dalej to samo.

Nie mogę nic włączyć - filmu, programu, bo zaraz pojawia się niebieski ekran, że są błędy i restart.

Co mam robić?

Dodane 10.02.2009 (Wt) 15:24

Usunąć?

podaj log z combofix, link w poście Ciuci powyżej

Log z ComboFix:

http://wklej.org/id/51052/

Na początku ten ComboFix wyświetlił mi komunikat, że nie mam w systemie Kontroli Odzyskiwania Systemu (czy coś w tym stylu) i ściągnął to ze strony Windowsa. Później dał loga (jest wyżej). Od tego czasu żaden błąd nie wyskoczył i nie było restartu. Tylko Kaspersky Internet Security nadal nie działa. Co robić?

To przeinstaluj KIS.

Proszę o sprawdzenie logów. Co usunąć? Co robić?

Znów były restarty.

Dlaczego KIS nie da się włączyć? Klikam na ikonę i nic.

Ten KIS jest z promocji Plusa - za ok. 9 zł KIS za darmo na dwa lata. Dostałem SMS-em kod aktywacyjny i zainstalowałem. Czy jeśli teraz odinstaluję, to przepadnie?

Nie.

Jesli kod jest wazny, to do okreslonej daty.

Takze smialo mozesz odinstalowac, a przy ponownej instalacji wpisac kod.

Przyczyna problemow z KIS moze byc ten wpis z HJT:

O23 - Service: Kaspersky Internet Security (AVP) - Unknown owner - D:\Programy\Kaspersky Internet Security 2009\avp.exe" -r (file missing)

Ale usunąć go?

Log jest czysty,zrób tylko to!

Wklej do notatnika:

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

Jeśli chodzi o restarty to zrób tak:

W Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie. Odznaczamy dostępną tam opcję ” Automatycznie uruchom ponownie ”.Jesli już tak masz to oczywiscie tego nie robisz.

Ściągasz program Debugging Tools for Windows http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … topic=15.0 poczytaj dokladnie ten temat i wklej raport z tego programu.

.

Dzięki. A co to w ogóle jest za polecenie i co ma zmienić?

Dodane 11.02.2009 (Śr) 11:52

Blue screen nie wyskakuje, ale nadal po chwili wyskakują błędy, np. o Operze, że są kłopoty i zostanie ona zamknięta. Jest też zapytanie, czy wysłać raport o błędach. I tak w kółko, w każdym programie, jaki włączę.

Dodane 11.02.2009 (Śr) 12:22

Znów wyskoczył blue screen. Spisałem, co tam było:

xxx STOP: Ox00000019 (0x00000020, 0xE4222000, 0xE4222058, 0x0COB0800) 0x0000008E (0xC0000005, 0xBF939831, 0xB4375AFI, 0x00000000)

Za drugim razem było to:

xxx STOP: win32k.sys - Address BF939831 base at BF800000, Datestamp 48ce513a

Co robić?

Dodane 11.02.2009 (Śr) 12:27

Na dysku C mam tylko folder Minidump, w środku żadnych plików nie ma.

Dodane 11.02.2009 (Śr) 12:48

Mam XP. Może coś z pamięcią?

Wystarczy, że otworzę kilka okienek w przeglądarce, albo włączę jakiś program - i już niebieski ekran. Ostatnio nawet po otwarciu Painta…

Sprzęt mam dość dobry - kupiłem latem 2007 roku.

Musisz sprawdzić pamięć Ram czynie jest uszkodzona Memtest86 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a podociskaj wszystkie kable w środku i pamięci w slotach!

sprawdz też dysk twardy http://support.microsoft.com/kb/315265/pl

To jest plik .iso i jest zapytanie, czym go otworzyć. No właśnie - czym?

jest to plik iso czyli!Odpalasz np nero,albo inny program do wypalania—nagraj obraz dysku–wskazujesz ten plik iso i nagrywasz.

Nastepnie ustawiasz w Biosie botowanie z CD startujesz komputer z tej płytki co nagraleś.Komputer sie z niej uruchamia!Powinieneś sobie poradzić :smiley:

NA BIOS-ie się nie znam, więc jakby ktoś napisał krok po kroku, to byłoby fajnie.

Ostatnio na tym blue screenie było napisane, żebym w BIOS-ie wyłączył buforowanie pamięci (czy coś w tym stylu).

Przeglądarka po kilku minutach się wyłącza. Szczególnie, jak otworzę kilka okienek, nawet tylko dwa. Mam pamięć 2x 1GB, a czuję się, jakbym miał dużo słabszą… O co chodzi?

Tak, jakby pamięci w ogóle nie było…

OK.Więc tak:Do Biosu wchodzisz(nie wiem jaką masz płyte glówną) przy starcie kompa odrazu wciskasz klawisz klikasz kilka razy albo klawisz DEL albo F2 dopóki nie wejdziesz do biosu!Jesteś w biosie szukasz zakładki Advanced BIOS Features lub Boot Device Select szukaj opcji z Boot.I tam bedziesz miał:

1: CD, DVD

2: HDD

3: flopy

Ustawisz na 1miejscu cd/dvd

zapisujesz zmiany klawiszem F10

Da się jakoś bez BIOS-u? :slight_smile:

Na blue screenie wyskoczyły mi różne hasła, np. MEMORY MANAGMENT, 0x00000019, 0x0000008E, win32k.sys - Address BF939831 base at BF800000, Datestamp 48ce513a.

O co chodzi?