Najlepsza drukarka dla mnie?

Wiem że temat wałkowany dość często, ale szczerze to po przeczytaniu niezliczonej ilości tematów na różnych stronach, jeszcze mniej wiem niż wcześniej.

Do września muszę kupić jakieś zgrabne urządzenie wielofunkcyjne. Tylko nie mam pojęcia na co się zdecydować.
Mam dość zaschniętych tuszy/dysz w drukarce po kilku miesiącach nieodpalania jej.
Tak samo jak kosztów druku w okresie gdzie muszę drukować po kilkaset stron dziennie. Dlatego myślałem nad laserową.

Zresztą po niezliczonej ilości złomu na atrament, kupiłem używaną Brother mfc 9450cdn. Służyła mi do niedawna, ale padła ze względu na wyeksploatowanie. Chętnie bym ją naprawił ale nikt w mojej okolicy nie podjął się tego.

Dlatego muszę poszukać nowej drukarki do domu.

do czarno - białego drukowania polecam Samsunga Xpress M 2026 mała zgrabna laserówka i tonery tanie

A jak dużo skanujesz?

W grę wchodzi jedynie kolor. Najlepiej z dobrą jakością druku zdjęć.

Ogólnie to sporo

Zobacz: Urządzenie wielofunkcyjne laserowe Brother TonerBenefit MFC-B7710DN - Opinie i ceny na Ceneo.pl

ps. sorry, nie zauważyłem, że ma być kolor:

pps. Dzierżawę polecam:

ppps. Możesz też poszukać urządzeń poleasingowych, np:
https://superkopia.pl/product/konica-minolta-bizhub-c3110-develop-ineo-3110/

Po leasingowe to nawet by w moim budżecie znalazłbym. Tylko żona mnie zabije jak znowu taką biurową krowę postawie w salonie :joy:

Co sądzicie o tej?
https://allegro.pl/oferta/urzadzenie-wielofunkcyjne-canon-i-sensys-mf655cdw-13239980648

Komplet tonerów to 2 tys zł. Cena wydruku jednej strony to 0,81 zł:

No to kosmos. Do mojego starego Brothera kupowałem cały zestaw za kilkaset złotych.

Z tego co widzę, to laser jest totalnie zawyrzonym kosztem względem potrzeb.
Z kolei kupowanie drukarek używanych to też słaby pomysł. Właśnie na przykładzie mojego starego sprzętu przekonałem się że to już są drukarki wyeksploatowane, i nie wytrzymają zbyt długo.

Więc od początku i z innej strony.
Mam budżet 1500 zł i chciałbym kupić do tej kwoty dobre, kompaktowe, możliwie bezproblemowe, niedrogie w eksploatacji urządzenie wielofunkcyjne.

Eksploatacja u mnie wygląda tak że czasem przez kilka tygodni drukuję po kilkaset stron dziennie, a potem kilka miesięcy nawet nie włączam drukarki. Często drukuję na papierze fatograficznym,

Polecicie mi jakąś drukarkę która posłuży mi dłuższy czas bezawaryjnie?

Moim zdaniem nie ma na rynku urządzenia, które spełni Twoje wymagania :slight_smile:

W brew pozorom nie są wygórowane :wink: po prostu potrzebuje sprzętu który ma przyzwoitą jakość druku, nie będzie się nadawał do wywalenia po pierwszej dłuższej przerwie w użytkowaniu i eksploatacja nie wyzuje mnie z butów. To tyle :face_with_hand_over_mouth:

A co sądzicie o Epson ecotank, albo Brother dcp-t***w
Obie te drukarki są w kilku wersjach.
Tylko nie wiem czym poszczególne modele się różnią. I czy są warte uwagi. A jeśli tak to w którą markę i model warto celować?

Podsumuje:

  • kolorowa laserowa drukarka nie do końca może być kompaktowa;
  • laserowe drukarki nie są zbyt dobre do wydruków fotograficznych;
  • atramentowe mogą być i kompaktowe i nadają się do wydruków wysokiej jakości;
  • ale nie lubią okresów nieużywania;
  • tanie w zakupie, będą drogie w eksploatacji;
  • tanie w eksploatacji będą drogie na starcie.

Ja używam w domu drukarki laserowej cb. Jeśli muszę coś zeskanować, robię to smartfonem. Jeśli potrzebuję wydruków kolorowych, to ich wydruk zlecam na zewnątrz. Co swoją drogą daje mi więcej możliwości wyboru papieru i formatu.

1 polubienie

Drukarka laserowa z dobrą jakością zdjęć? Linkowana Minolta jest spoko, ale nie jakość zdjęć jest średnia. Natomiast świetnie się nadaje do wydruków reklamowych, wykresów, rysunków technicznych itp.

W domu do zdjęć, to jak małe termosublimacyjna, a jak spore to droższy atrament. Jak się dużo drukuje i kupi solidny model, to może być.

Z tym się zgadzam, tyle że mieszkam na obrzeżach Bieszczad. U mnie w miejscowości nie ma drukarni. Najbliższą mam w Sanoku mam do niej 15km. Więc średnio.

Ta zależność jest dla mnie oczywista. Dlatego pytam o drukarki w granicy 1000-1300 zł więc może nie najdroższe ale do tanich nie należące.

Właśnie szukając widzę że większość modeli ma sporo ponad 20kg. Ale liczyłem że po prostu nie potrafię szukać.

To mi zepsuło nawet nie wiem ile drukarek.

Na laserową jednak się już na razie nie zdecyduję. Na nową sensowną mnie nie stać a używane są w większości po korpo. I mają nadrukowane ile fabryka pozwoli.

Dlatego ponowie pytanie o dwie drukarki :slight_smile:

https://allegro.pl/oferta/urzadzenie-brother-dcp-t720dw-duplex-wifi-kolor-13560323302

https://allegro.pl/oferta/drukarka-skaner-ksero-kolor-epson-3w1-wifi-tusze-11959548547

Jeżeli chodzi o kolorowe-laserowe-wielofuncyjne to ten zakres cenowy oznacza najtańsze z tanich :wink:

Drukarki laserowe, kolorowe w cenach do tych 10 000zł do zdjęć się nie nadają. Lepsze wyniki da atrament za 1/3 ceny.

Moi drodzy tyle to już wiem po poszukiwaniach i dyskusji z wami. Lasera mogę kupić w takich pieniądzach albo nic nie wartego albo starego szrota. Dlatego pytam o atramenty.

Nie umiem wskazać drukarki atramentowej, która nie uklęknie, w scenariuszu, w którym są długie okresy nieużywania.