Najmocniejsze tabletki na nerwy bez recepty

(system) #1

Witam,

jakie są najmocniejsze tabletki na nerwy BEZ recepty dostępne w aptece? pytam bo się strasznie denerwuje przy odpowiedzi a zdaje nie długo maturę ustną i tam to dopiero klapa :(. Można by przed egzaminem wziąć takie tabletki i popić dużym red bullem? Dzięki za opd,.

(Badzik Mistrz) #2

Może niech dotrze to d ciebie że matura to nie najważniejsza rzecz w życiu ... ?

Jak nie zdasz ... świat się nie zawali. Ja przyjąłem takie rozumowanie i byłem jednym z nielicznych którzy siedzieli spokojnie i czekali na to co będzie.

Myślisz że tabletka ci pomoże ?

(system) #3

myślę że tak,potrzebne mi te tabletki wiec dawajcie swoje propozycję.Dzięki

(aero) #4

Stres to normalne zjawisko w takich sprawach ...

Nie będzie żadnej klapy, a z doświadczenia wiem, że tabletki uspokajające wcale nie pomagają, a wręcz przeciwnie.

To tak jak byś na egzamin przyszedł pod wpływem alko tylko dla tego żebyś czuł się bardziej wyluzowany ...

Gratuluję w ogóle pomysłowości z redbulem ...

Jak tak myślisz to zapraszam do odwiedzenia specjalisty, może pomoże ...

(system) #5

a co masz do red-bulla?

(aero) #6

ProgS ,

To, że tabletek się stary nie zapija ani redbulem, ani alko ...

Maturę przerabiałem dwa lata temu, i najlepszym podejściem jest przyjść na maturę z myślą co ma być to będzie ...

Jak masz wiedzę zdasz.

Znajoma uczyła się tyle do matury, była tak przewrażliwiona, w sumie jedna z lepszych uczniów w szkole i matury nie zdała, bo zjadł ją stres.

Panikowała, i tyle ...

I tabletki uspokajające ani nerwosolka jej nie pomogły :lol:

(Badzik Mistrz) #7

pijasz 3 redbulle i tabletki "sesja" i niby wchłaniasz wiedzę jak nigdy ...

lecz są i złe strony takiego praktykowania.

(system) #8

kumar jakie złe strony?

(Badzik Mistrz) #9

kup to co wyzej i sprawdź ..

(system) #10
  • Bardzo dużo negatywnych skutków ubocznych. Może najpierw Ci się wydawać, że jesteś królem wiedzy itp... Ale jak to przestanie działać jeszcze gorzej pamiętasz, jesteś nerwowy i zależy ile wziąłeś, bo występują też halucynacje... Ludzie zamieniacie się w ćpunów po prostu.
  • to chyba najgorszy pomysł... W ogóle z tym red bullem to już w ogóle mnie zwaliłeś z nóg. Takie tabletki są dla ludzi którzy są z natury nerwowi, ale nie przy egzaminach, tylko jak na przykład grają w grę i zaczynają rozwalać klawiaturę, to biorą leki które to hamują - dużo taki leków mają psychiatrzy. Na taki stres to tylko tabletkę ziołową (1 sztuka) możesz wziąć i popić herbatą, a nie jakimś gównem.

(Mlajtner) #11

-zasada działania tabletek polega na zwolnieniu przepływu impulsów lub całkowitemu

zablokowaniu tychże impulsów....

-a im większa aktywność mózgu tym lapiej dla poszukiwania właściwej odpowiedzi....

---no więc zastanów się....

-wybór należy do ciebie....

--duża doba optymizmu + wiedza na odpowiednim poziomie -to jest Lekarstwo,którego potrzebujesz....

(fiesta) #12

Świat całkiem zwariował, jakoś ludzie do tej pory zdawali maturę bez mózgotrzepów, prochów, wzmacniaczy głosu itp. Czy wy naprawdę myślicie że chemia załatwi za was wszystko ??

Wejdziecie w dorosłe życie to dopiero poznacie smak stresu i co wtedy ??

Dopalacze, amfa czy kozetka u psychoanalityka ??

Matura to malutki pikuś, w porównaniu do tego co was czeka w przyszłym życiu, a wy panikujcie, tak jak by w komisji maturalnej siedziały demony, a nie zwykli ludzie, którym tak samo zależy jak wam żeby ten egzamin wypadł jak najlepiej, bo to również i o nich świadczy. Normalnie się uczyć, od czasu do czasu długi spacer, spotkanie w dobrym towarzystwie i na luzie podchodzić do egzaminu, a po egzaminie na dobry browarek z kumplami, w celu odstresowania i zdawać następny.

Pójdziesz na studia to poznasz dopiero smak stresu przed pierwszą sesją.

8)

(Mlajtner) #13

-jw....

byle roztropnie gospodarować zasobami wewnętrznej energii - to i "zdroworozsądkowe" uprzedzenia

da się zaliczyć do kategorii "spraw małoważnych"...

(Submarino) #14

Ziołowe tabletki mogą tylko pomóc bo działają ale na tyle łagodnie,że nie przymulają. Ja zawsze stosuję przed egzaminami kapsułki Nervomix i naprawdę to duża pomoc. Sam jestem zdziwiony ,że niby ziołowe a takie skuteczne. Cena tez przystępna co też jest ważne.

(M4thy5) #15

Ja często przed stresującymi sytuacjami brałem kilka łyków wódki. Nie piję, nie palę, ale jak jest stres to dla rozluźnienia musiałem sie napić ;/ Nerwy potrafią tak zjeść psychikę człowiekowi w danym momencie że po prostu staje sie otępiały.

(L337 Crew) #16

Jak tak będziesz dawkował, to uważaj byś czasem nie znalazł się na toksykologii. [-X

Naucz się i podejdź do tego pewnie. Musisz być do końca przekonany że to co mówisz jest prawdą i nie utrudniać sobie życia.

Pamiętaj, że stres jest naturalnym zjawiskiem występującym u każdego, trzeba tylko umieć sobie z nim radzić.

(Szarex2 0) #17

Tak jak ktoś napisał, tabletki uspokajające osłabiają "komunikację" między komórkami nerwowymi - zmniejsza to stres, ale jednocześnie otępia, więc będzie ci ciężej przypomnieć sobie to, co już wiesz.

Co do leków hormonalnych, to nie wolno ich brać bez porady lekarza - inaczej możesz sobie całkiem rozregulować gospodarkę hormonalną, a i tak nie urośniesz. Zresztą pierwszy raz słyszę o czymś takim.

A w ogóle to od tej całej chemii radzę trzymać się jak najdalej.

(M4thy5) #18

Ogólnie najlepiej unikać chemii, te tabletki wszelakie na nerwy itd są tak skonstruowane by uzależnić pacjenta, działają bardzo objawowo i uzależniająco - po odstawieniu są skutki uboczne. <- firmy farmaceutyczne muszą przecież z czegoś żyć prawda?! działa to wszystko tak by mieli stałego klienta. Dopalacze chcą zabronić a to co jest w aptekach to dużo bardziej szkodliwe. Znam kolesia co kupił 3 paczki tabletek na ból gardła bez recepty (zjadł wszystkie na raz) i miał efekt taki jak po heroinie ale gorsze skutki uboczne.

Hormony wzrostu są powszechnie dostępne w żywności. W mleku tego dużo jest bo krowy tego mają tyle w sobie że hohoho, są baardzo naszpikowane takimi hormonami wzrostu (przecież "pij mleko będziesz wielki" dzięki tym hormonom jak już ;p), wszelkie produkty mięsne- by zwierzaki szybko rosły. Ale to nie jest pytanie w tym temacie.

(Onegumas) #19

Polecam napar z melisy :wink: możesz mieszać z tym co tylko chcesz. Pozdro i powodzenia na maturze. Nie przejmuj się tym zbyt mocno, to tylko mały schodek w życiu.

(sosen86) #20

w tym przypadku masz rację trzeba się nauczyć samemu radzić sobie ze stresem bez spomagaczy ale stwierdzenie "unikać chemii" jest jakimś dziwnym sloganem bo co ty roumiesz pod pojęciem chemia??