Najszybsze procki na forum [SuperPI] II edycja!

Wszystko OK

Z biosu max +10% a speedfan tyle pokazuje, bios najnowszy F19

to kręć bez dźwiękówki jak bez niej nic się nie restartuje :wink:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=105295 - temat o tej płycie. oczytaj - napewno znajdziesz gdzies, jak zrobić vmoda :wink:

A jednak lipa z dźwiękiem czy bez padaka…

Grrr… a vmod hmm… nigdy tego nie robiłem ale zawsze musi być pierwszy raz :twisted:

I to podejście podoba mi się najbardziej :wink: Rzyczę powodzenia… Z takim zapałem i podejściem zmieciesz mnie tym Venicem z 1. miejsca (mój czas tak naprawdę jest tragiczny :frowning: ).

Ale ten zasilacz powinien Ci wystarczyć :roll: Zmierz mu napięcia miernikiem.

Hoho ale wariat:

a) 12v 11.23v do 13.40v :o

b) 3.3v - stabilne 3.23v

c) 5v - 4.44v nie wiem czy dobrze :?

Mam Palermo nie Venecję :wink:

Vmoda zrobię jak tylko będę miał czas i odwagę najprawdopodobniej w czwartek, piątek jak już będą pełne wakacje :slight_smile:

Złączono Posta : 17.06.2007 (Nie) 14:53

A tak z ciekawości się spytam co ma dźwiękowa do OC ??

Wiam :mrgreen:

Podkręciłem swojego proca do 3.2Ghz(fsb400mhz) no i niestety wygląda na to że to tyle kręcenia bo podniose choćby o 5mhz i napięcie o 0.05V to i tak winda nie odpala(nie widzi systemu,dysku) ;| ale jak narazie i tak nie nażekam na swoją maszynę :stuck_out_tongue:

Wymień najpierw zasilacz. Czy mierzyłeś te napięcia. model miernika, bo napięcia są zabójcze :wink:

dxiękówka też bierze papu. Jesli mówisz że zasilacz nie wyrabia - odłacz co się da - zostaw tylko minimum :wink:

Komuś pomyliły się screeny :wink: Widać przemęczenie :stuck_out_tongue: Poraz udać się na urlop :wink:

Kto miał wenecję E6 na ~1,55V? Przyznać się! Widziałem w przeglądanych screenach :stuck_out_tongue:

Dokładnie taki sam jak tutaj

:silly: a no f.u.c.k.t heheh :slight_smile:

Czemu poprzednia lista, ta którą dał Mario nie jest jeszcze wklejona?

Napisałem do nich PW z zapytaniem czy ich wynik w rankingu jest nadal aktualny to nie którzy napisali że nie, inni że sie zmienił, a inni że jest aktualny to ci którzy mają stary konfig to ich dodałem.

ino SPI 1.4 mam, i niedodales, bo niby stary progs :stuck_out_tongue: ;>

wymień baterie może.

no własnie jest. Nie wiedzieć czemu. Regulamin mówi wyraźnie :stuck_out_tongue:

Ale tak szczerze mówiać zezwoliłbym na dwie wersje:

1.5XS i 1.4. Na 1.4 gorsze czasy :wink:

Za przeproszeniem jeden ciul tak samo…

Cóż poczekam, zwolnię kompa i jak będzie dobra zasiłka polecę dalej :slight_smile:

Słyszałem że lepiej podkręca się wtedy gdy pamięci ustawi się na minimum czyli w moim przypadku na 400 i możnik też na minimum czyli 5 i katować płyte HTT

To robi że mnożnik zmienia stosunek HTT:RAM

i wtedy nawet słąba kość ram ma dobre timingi i jest nieźle wykręcona

Jutro będe tak robił zobacze co mi wyjdzie :lol:

Ale tym sprawdzisz tylko max HTT płyty. Dajmy na to, że płyta zrobi HTT=400MHz (tylko DFI się to udaje) a mnożnik 5 (2GHz). Proc niech idzie na max 3GHz to wtedy jest spora stara podczas OC. A ustawienie pamięci na dzielnik 400 i tak daje im sporo luzu.

Zresztą dzielnik pamięci na AM2 jest w stosunku do zegara CPU. Bez znaczenia czy to 2GHz na HTT=400MHz, czy 222MHz.

Czasy wysokiego FSB minęły. :frowning:

TForce 6100 CPU FSB 448,6 wyciąga

http://home.arcor.de/tomek_87/Screeny/cachemem450.png

http://forum.purepc.pl/index.php?showuser=18162

U mnie idzie wysoko jak mam ustawione na 667 jak ustawie na 400 to nie wytrzymają tyle pewnie timingi się zmieniają i klops

Niektóre mobo maja problem z dzielnikiem 400.

Nie wszystkie kręca się tak dobrze. Zresztą to bł tylko przykład :wink:

Zależy od paru czynników, mnie na 99% blokują pamięci, dałem na 2T i SP2004 od 10 min idzie stabilnie 9x230, wcześniej na 230 SP po minucie wyświetlał błąd.

To zmień dzielnik, przestaw timingi na 5-5-5-15 i podnieś napięcie.