Najtańszy Komp Challange

Witam :slight_smile:
Znalazłem na sklepie proline (stronka jest leka i intuicyjna chodzi na smartfonach) taniutki procesor
to AMD A6-5400K s.FM2 BOX za kwotę 129,00

Więc postanowiłem złożyć sobie najtańszy komp tylko do multimediów … ale
już po chwili moja "lista zakupów’ została nie dokończona, ponieważ jak czytałem w specyfikacji
A6 A8 … wymaga ramu DDR3 1866 MHz - a takie ramy są straszliwie drogie i już RACZEJ nie dostępne … dodatkowo do APU musi być dual chanel.
To znaczy że nie mogę wsadzić niższej częstotliwości ? Jeśli to prawda ze nie mogę wsadzić mniej to naprawdę szkoda było takiego APU wydawać na rynek, ogranicza nas i zwiększa koszty !

MOJA KONFIGURACJA NA AM3+ BYŁA BY TAKA :

  • Procesor AMD Phenom II X2 560, 3.3GHz, 6MB, BULK 119,00 zł
    (podobno to ii x4)
    ogólnie na Molere mały wybór AMD LEPIEJ JUŻ Z FXEM więcej rodzaju i cena w górę

  • Procesor AMD FX-4320, 4.2GHz, 4MB 325,00 zł (trochę za dużo może następny update ale 95W nie 125W cieszy )

  • Płyta główna Asus M5A78L-M/USB3 AMD 760G mATX 262,75 zł
    albo

  • Płyta główna ASRock N68-GS4/USB3 FX R2.0 234,41 zł
    (w zależności czy wybiorę Athlon II , Phenom II czy FX mała różnica ceny jedna z płyty głównych chyba nie odsługuje FX w opisie nie ma a na grafice się pojawia wprowadza w błąd)

  • Pamięć Corsair DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz 155,29 zł (4GB na początek starczy nie zamierzam nic kręcić ).

Jako że TE płyty główne mają w sobie zintegrowaną grafikę
jako ciekawostkę wstawiam
ASUS GeForce 210 1024MB 64bit PCI-E. 135ZŁ
jest to na DDR3 PCI-E x16 a nie GDDR5 czy taka szyna wygląda inaczej ?
Ten model też mogę sobie odpuścić… w przyszłości planuje mieć Radeona R7 lub HD
Da się coś jeszcze taniej ??
Piszcie propozycję

W tej samej cenie masz g4560, 4gb ddr4 2400mhz oraz h110 i masz 2 razy taki sprzęt
jak FX 8350 czy fx 6300 przy 3 razy mniejszy zużyciu prądu.

W ogóle składnia lvl 1 , a wracając do cytatu karta ma GDDR3 nie DDR3 to jest zupełnie inna pamieć i nie ma ona nic wspólnego z ramem na MOBO.

[quote=“gosciuW7, post:1, topic:525430”]
Najtańszy Komp Challange
[/quote]Używany poleasingowy HP, Dell itp.
Z nowych:

A6,A8 nie wymaga.
Zalecane jest ze względu na zintegrowanego Radeona który z tej pamięci będzie korzystał a w przypadku APU im szybsza pamięć tym większa wydajność grafiki.

Zgadzam się z przedmówcą że lepszy będzie poleasingowy komputer, możesz kupić USSF, mały i cichy lub desktop - dołożysz grafikę i też niewiele miejsca zajmie leżąc pod TV.

chyba podziękuje za intela , amd seria A to mało bierze jedyne 65w uparłem sie na apu jednak do a6 nie moge wsadzic wolniejszego ramu - a było by !

Edit. Okej to dałbym RAM 2X 1600mhz lub 1333mhz do A6 A4.
KOMPA 3razy miałem z olxa i też dell optiplex teraz stawiam na minimum ale na gwarancji.
Zadziwił mnie wynik sprzedarzy tego intel pentium g.
I dyskusja tra nadal amd czy intel… Grafika ma odpalić Painkillera H D lub Necrovision taka drobnie gdy coś nie jest na konsole PS.

Przecież firmy poleasingowe dają gwarancje.
W większości dają rok i nowego Windowsa.

[quote=“gosciuW7, post:5, topic:525430”]
Zadziwił mnie wynik sprzedarzy tego intel pentium g.
[/quote]Ponieważ, ten konkretnie model, jest i3 w cenie Pentiuma.[quote=“gosciuW7, post:5, topic:525430”]
I dyskusja tra nadal amd czy intel… Grafika ma odpalić Painkillera H D lub Necrovision taka drobnie gdy coś nie jest na konsole PS.
[/quote]Można kupić g4560 + grafikę używaną. Wyjdzie lepiej jak A10 z integrą R7 i podobnie cenowo.

Dobry krok ??? NIE
Socket 1151 dlaczego większość wymusza sobie DDR4 2133 MHZ to mi podskoczy koszt od 300 złoty
tyle kasy na sam ram to głupota gdy nie mam zamiaru nakur** w full detalach.
Czy to prawda że ddr3 a drr4 to jeszcze mało znacząca różnica ?

Policzmy :
HyperX 4GB DDR4-2133 Non-ECC CL14 Fury HX421C14FB/4 155,00 zł
Intel Pentium G4560, 3.5GHz x 2 core 249,00 zł
Gigabyte GA-H110M-S2H, H110, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX 239,00 zł
Zasilacz 400W (o dobry zapytam później ) ok.150,00 zł

i to jest najlepsze wyjście grafikę z pentiuma możesz jeszcze podkręcił o 200-300mhz i ryszu ci painkilera na 100% a i będziesz miał 3x wydajniejsze cpu na przyszłość
potem tylko kupisz rx540 lub coś mocniejszego jak np 1050 4gb

OC nigdy w życiu nie kręciłem podzespołem, nie chciałbym popełnić błedu. W rankingu Pentiumy G są za Amd A8 A10, ale posłucham twojej rady , już widziałem jak sobie radzi w grach. Nie dam nigdy więcej za kartę niż 600zł wybieram Radeon R7 250/260x moje min. to 39klatek GTA i Tomb Raider na średnich odpale… A DOOM 123FPS volkan ciekawostka dobra ale nie stosowana. Jaki zasilacz do tego? Linkuj

[quote=“gosciuW7, post:8, topic:525430”]
Dobry krok ??? NIE
Socket 1151 dlaczego większość wymusza sobie DDR4 2133 MHZ to mi podskoczy koszt od 300 złoty
tyle kasy na sam ram to głupota gdy nie mam zamiaru nakur** w full detalach.
Czy to prawda że ddr3 a drr4 to jeszcze mało znacząca różnica ?

Policzmy :
HyperX 4GB DDR4-2133 Non-ECC CL14 Fury HX421C14FB/4 155,00 zł
Intel Pentium G4560, 3.5GHz x 2 core 249,00 zł
Gigabyte GA-H110M-S2H, H110, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX 239,00 zł
Zasilacz 400W (o dobry zapytam później ) ok.150,00 zł
[/quote]O_o kolego, do tej pory intel za CPU tej klasy krzyczał dwa razy tyle. Proponuję sprawdzić wpierw recenzję i zrewidować potrzeby, bo takie jednoznaczne opinie nie są na miejscu. Ogólnie wszystkie rodzaje pamięci podrożały, w tym SSD. Nic na to nie poradzisz. Zmowa cenowa i już. W dualu jest różnica. Szybsze pamięci z integrami też się lubią. Optymalne do Pentiuma byłby dwie kości 2400MHz CL15, 14 lub nawet 12.

I do takiego zestawu wystarczyłoby grafikę dołożyć, żeby można było odpalać nowe gry. Łatwa modernizacja.[quote=“gosciuW7, post:10, topic:525430”]
W rankingu Pentiumy G są za Amd A8 A10
[/quote]Skoro się nie znasz, to po co podważasz zdanie bardziej doświadczonych forumowiczów? Sprawdź relację wydajność/cena.


[quote=“gosciuW7, post:10, topic:525430”]
Jaki zasilacz do tego?
[/quote]Do integry nawet 250W wystarczy. Z myślą o modernizacji optymalnym byłby Corsair VS450 (3 lata gw.).

Omijasz moje zdania … Zgodziłem sie na intela bo gta działać będzie na srednich.
Dodałem że biorę używanego radeona r7 a potem sobie rozbuduję.
Jaki zasilacz?

kupno tych kart w takiej cenie to strzał w głowę z saw-off’a
do 600złmasz GTX 1050 4gb lub 1050 ti 2gb ale warto dopłacić do 4gb
lub z używek kupisz R9 380 lub 980

To miałbyć challange a nie kolejna gównoburza.
Zagram na kompie do 1.000 zł po w gta5 na średnich (filmik podobny starszy pentiumg a ram ddr3 1333mzh wiec u mnie będzie jeszcze lepiej , tak jak pisałem minimum to 39 klatek a będzie tyle napewno) https://m.youtube.com/watch?v=kGFqhe5F-og

[quote=“gosciuW7, post:14, topic:525430”]
To miałbyć challange a nie kolejna gównoburza.
[/quote]Po pierwsze, kłótni jeszcze nie ma. Po drugie, jeżeli ktoś tu nakręca niemiły klimat, to jesteś nim Ty.

[quote=“gosciuW7, post:12, topic:525430”]
Omijasz moje zdania … Zgodziłem sie na intela bo gta działać będzie na srednich.
[/quote]Albowiem kluczysz od komputera do multimediów, do komputera do GTA oraz momentami trudno zrozumieć, co w końcu planujesz. Zdecyduj się czego ostatecznie chcesz i w jakim budżecie.[quote=“tobexor, post:13, topic:525430”]
kupno tych kart w takiej cenie to strzał w głowę z saw-off’a
[/quote]Pierwszy raz od dawna nie sposób się nie zgodzić.[quote=“tobexor, post:13, topic:525430”]
lub z używek kupisz R9 380 lub 980
[/quote]Że co? 980 za 600 zł :astonished:

przecież od tej konfiguracji zaczynając mam już prawie nie ograniczoną rozbudowę
Poznałem definicję “wąskie gardło” z kanału dobreprogramy na yt … i co procesor będzie miał 100% użycia ?? przecież filmik dowodzi że można pograć.

Chciałem skromny eco komputer APU okazało się że to większe koszta niż myślałem bo narzuca ramu z najwyższym taktowaniem i to w dualu (około 400złoty) i mało jest płyt głównych pod FM2 a jak są to 340 zł …
JAK JUŻ PŁACIĆ RAZEM ZA CZĘŚCI 900 ZŁOTY to chce na tym pograć, bo ta kwota ociera się o koszt konsoli.

"Podobno GTAV nie lubi dwu rdzeniowych procesorów " taki komentarz pod filmikiem widziałem
FX 6 - 8 rdzeni i co że bierze 125w to o 5 mniej niż całe PS4 BO TEŻ NA AMD.
Nic mi nie zaszkodzi spróbować od Intela :wink: i od Radeona prawda ?
Czytam wasze zdanie, a potem oglądam testowe filmiki z tą lub przybliżoną konfiguracją i mi się podoba ! I czytam komentarze na Morele.

też się zdziwiłem ale na allegro trafiają się pojedyncze sztuki po 600-650zł
ostatnio był msi gaming za 640zł
na olx też trafiają się perełki
jednak mogły to byc uszkodzone sztuki bo nie sprawdzałem opisu ani nic
teraz patrze na allegro i są już same licytacje i 1 kup teraz za 990 a jeszcze wczoraj był jedna za 720zł palita
trzeba szukać i pilnować jeszcze rok temu już bym kupił ale nie mam już czasu na takie zabawy
PS.ktoś z benchmarka wyłapał 980 ti za 1250zł perełka

Gtx 980Ti za 1250 zł perełka ? Na Morele 1050Ti 4Gb 719zł ale cena będzie spadać na łep… Wystarczy 1060 by dodać sobie 20klatek w Mass EFFECT Andromeda - taki filmik porównawczy , aż szok z różnicy.

Jeszcze niech ktoś powie czy Win10 nadal zabiera fpsy w grach (i tak nie chce tej wer a co jeśli w7 nie czyta dysku SSD?).
I temat będzie do zamknięcia.
Challange uznam za zaliczony możliwy, teraz tylko odkładać.

To do czego to ma w końcu być komputer i za ile bo widzę że ceny rosną, target się zmienia a sensowne rady autor systematycznie ignoruje.

daras28-82 teraz odpowiadam na to co wyżej, już powiedziałem jaki radeon wybiore i że rozbuduje potem ZDECYDOWANY i odepnięty od pomysłu kupna Amd A6 Amd FX a tu ciągle nowe modele i ceny padają jakby to on Gtx sprzedawał.
Dobre że mam czas, napisze ponownie.
Komputer do grania na średnich w hity, a cena poniżej 1.000 Challange
Proc Intel PentiumG4560 2x3Ghz
Ram ddr4 1x4Gb
Płyta AsRock pod ten socket
(zinteg grafika w tym)
Zasilacz 400W
Grafika Radeon R7

Drugi etap:

Kolejna kostka RAM ;

Dysk SSD;