Najtańszy możliwy zestaw netbook / pc

Witam,

Szukam i przegrzebuje tematy z gotowymi zestawami, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego czego potrzebuję :wink:

Mianowicie potrzebny jest zestaw dla 60letniej pani, która komputera używa jako maszyny do pisania oraz do przeglądania internetu.

Stary pc sie spalił, monitor lcd 17" został nie ruszony, no i teraz ma dylemat, czy składać jakiś pc, czy raczej zainwestować w netbooka a w domu podpinać go pod monitor.

Cobyście w tej kwestii doradzili? Jakie ew. tanie zestawy polecili? Czy kupowanie zestawów na allegro za 300-400zł ma sens?

Czekam na jakieś propozycje i z góry dzięki za pomoc :wink:

Serdecznie pozdrawiam,

Wolvek

Znajdź stary, sprawdzony sprzęt na allegro: laptop-toshiba-l300-245-nie-uruchamia-sie-t501409.html#p3152778

Pani poużywa tego co najmniej kilka lat.

Jeśli obudowa i dysk zostały to można złożyć coś do 450zł :slight_smile:

Procesor: INTEL Celeron Dual Core G530 - 2.40 GHz BOX, s-1155 (157 zł)

Płyta główna: GIGABYTE GA-H61M-S1 - m-ATX, H61, 2x DDR3, 1x PCI-E 16x, VGA, S-1155 (159 zł)

Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 2 GB / 1333, CL9 (44 zł)

Zasilacz: TRACER Be Cool - 420W, Silent (90 zł)

Całość: 450 zł

Zasilacz może nie jest jakiś ekstra mega wypasiony, ale podejrzewam, że starsza pani nie będzie z nim odczyniać cudów wianków :slight_smile:

Można zejść jeszcze niżej instalując 1GB RAMu ale myślę, że to może być trochę mało i komputer może lekko “przyciąć”

A więc tak, co zostało:

Obudowa (z wytłoczonym logiem IE :D)

hdd (zawrotne 40gb :D) ATA

pamięć 3x 256 mb ddr

napęd cd ATA

napęd dyskietek ATA

Płyta główna AsRock p4vt8+ (z tym że nie jestem pewien co do jej sprawności)

De facto wystarczyło by wymienić tylko zasilacz i karte graficzną (na pł. gł nie ma żadnej zintegrowanej grafiki), ale mija się to chyba z celem, bo lepiej zainwestować w nowe podzespoły już na PCI-E, zamiast bawić sie w karty na AGP.

Gdybym chciał wymienić w tym płytę główną, nie byłoby problemu z kompatybilnością jak chodzi o obudowę? Komputer jest trochę stary :stuck_out_tongue_winking_eye:

A co myślicie o takim netbooku np: http://www.neo24.pl/?p=asus_1015bx_red009w jest to sens, czy kolejny bubel ?

Oszaleje :x Właśnie dostałem telefon, iż Pani wyciągnęła spod ziemi 1300zł i chciałą by złożyć całkiem nowego pc :x

Sorry Panowie za kłopot, ale wiecie jak jest, “bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie sie”…

Pozdrawiam i szukam jakiegoś zestawu sprytnego zestawu !

Wolvek

A z monitorem czy bez?

Stare podzespoły raczej sprzedać bo raczej na nic się nie przydadzą.

Pełen zestaw taki stricte biurowy wygląda tak:

Procesor: AMD ATHLON II X2 250 - 3.0 GHz, BOX, AM3 (188 zł)

Płyta główna: ASUS M5A78L-M LX3 - m-ATX, AMD 760G, 2x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, VGA, S-AM3+ (165 zł)

Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 2 GB / 1333, CL9 (44 zł)

Dysk Twardy: WD 250 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - WD2500AAKX (215 zł)

Napęd optyczny: LITEON iHAS122-18 - 22x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna (69 zł)

Obudowa: IBOX LION 604B - ATX, bez zasilacza, Prescott, czarno - srebrna (125 zł)

Monitor: SAMSUNG S19B150N- 18.5", 5 ms, 1 mln:1, 200 cd/m2, LED, czarny (325 zł)

Zasilacz: OCZ CoreXStream - 500 W, PFC (165 zł)

Całość: 1296 zł

Zestaw komputerowy http://www.arest.pl/konfiguracja-623575

Nie dodawałem karty graficznej bo ta zintegrowana z większością podstawowych rzeczy sobie poradzi.

Co do netbooka, to szczerze odradzam, ani to funkcjonalne, ani to szybkie. Tylko sobie człowiek wzrok i nerwy psuje.