Naklejanie osłony na ekran

Cześć,
Wymieniłem telefon i mam pytanie, jak to teraz jest z naklejaniem czegoś ochronnego na ekran? Praktykuje się to czy nie?

Jeżeli tak to co nakleić? Szukałem w Google, ale nie daje rady przebić się przez marketing szeptany sklepów… i znaleźć sensowną informację czy kupić, a jeżeli tak to co polecacie?

Owszem, nakleja się. W zależności od modelu telefonu, albo szkło, albo folię. Jak masz prosty wyświetlacz, bez zakrzywień, to najlepiej szkło. Mi szkło uratowało wyświetlacz. Teraz mam drugie. Kupiłem za ~30PLN i nie żałuję. Do tego obudowa ze spigena i telefon całkiem nieźle uzbrojony :slight_smile:

1 polubienie

Mam zaokrąglone, ale widziałem Hartowane Szkło 9H - to dobre, złe? Jedno kosztuje 190 zł, drugie 90 zł, trzecie 30 zł, jest jakiś pewniak w tym zakresie?

Im twardsze, tym lepsze. Ja jednak nie przepłacałem i kupiłem najtańsze szkło 2.5D. Co do pewniaków, to nigdy nie ma. Przed porysowaniem ekranu ochroni Cię każde, a w sytuacji upadku wszystko zależy od wysokości oraz sposobu przytulenia się do podłoża. Jak trafisz rogiem z wysoka, to pod wpływem odkształcenia obudowy rozsypie Ci się ekran. W takiej sytuacji żadne szkło nie pomoże. Jak upadnie “twarzą”, to teoretycznie twardsze szkło zapewni lepszą ochronę. Ja mam iPhonea SE ze zwykłym szkłem z budki w centrum handlowym. Starcza mi.

Moja luba kupiła telefon w MM i tam w gratisie zrobili jej na ekran folię na wymiar. Przed rysowaniem zabezpiecza, ale przed upadkiem?

dzięx poszukam więc :smiley: jeszcze

Naklejanie folii daje słaby efekt, ponieważ folia jest miękka, szybko się rysuje, mocniejsze rysy ją przebijają, ciężko ją nakleić tak, żeby było ładnie. Natomiast szkło jak najbardziej polecam, wiele razy widziałem, że uratowało to wyświetlacz. Proste szkła w hurcie kosztują 1-5zł, więc jak płacisz 30, to przynajmniej 25 zarabia sklep. Szkła zakrzywione są znacznie droższe, w hurcie kiedyś się spotkałem z ceną 30-50zł ale to było dość dawno.

1 polubienie

Nie przesadzaj z tym przebijaniem. Aby przebić folię na wyświetlacz, potrzeba czegoś więcej niż mocniejszej rysy :wink:

Racja - lepiej kupię w hurcie 1000 sztuk. Wtedy na pewno zaoszczędzę :slight_smile:

2 polubienia

Zdecydowanie warto brać szkło. Dziewczyna skasowała tak wciąż sprawną Lumię 635, bo była tylko folia na ekranie (byliśmy przekonani, że zakładaliśmy szkło). Przy odklejaniu okazało się, że pęknięcia nie są na naklejonej warstwie, tylko pod spodem :frowning: naprawa nieopłacalna, a telefon był ciągle sprawny.

Teraz na zakrzywionym ekranie na XA2 też mam szkło i jest już całe pobite, zwłaszcza na rogach. Pewnie pod koniec lutego (rok od założenia) zmienię na nowe. Ma swoje wady (jak pisałem w Jakie zakrzywione szkło hartowane wybrać? ) ale bez niego nie zaryzykuję - szkoda kasy na naprawy.

2 polubienia

Zwróciłem uwagę na cenę hurtową z powodów:
Wiele osób uważa, że jak zapłaci więcej dostanie lepszy produkt, a w tym przypadku może być tak, że za 4zł kupisz dokładnie to samo co za 30, więc warto poszukać tańszego sklepu, lub kupić przez Internet.
Zamiast płacić za 1 szkło 30zł, kupisz w tej cenie przez Internet z przesyłką kilka sztuk, przyda się na potem.

2 polubienia

A co jeśli szkło po miesiącu okaże się bublem? Zostaniesz z 5 nieodpakowanymi bublami z którymi nic nie zrobisz, a kasę trzeba będzie wydać jeszcze raz na lepsze. Więc to nie zawsze tak jest.
Nie zawsze drożej, to lepiej, ale też nie zawsze taniej to lepiej. Najlepiej brać średnią półkę :wink: Ryzyko totalnego chłamu najmniejsze, a mocno nie uderza po kieszeni.

1 polubienie

Nie ma jakiejś firmy, która zapewnia jakość w tym segmencie?

Pytasz o logo na opakowaniu, czy o jakość produktu? Wiele dobrego słyszałem o szkłach NILLKIN, a widziałem je w akcji i wcale nie były takie mocne. wydaje mi się, że jakość dotyczy każdej sztuki z osobna, a na jej sprawność duży wpływ ma sytuacja w której się znajdzie.

W droższe smartfony można brać szkło, ale takieza 200-300 zł, to folia 10 zł za 5 sztuk i spokój jest. Co do szkła, ciotce na “super smartfonie” w sklepie założyli. Po pół roku odłazi na brzegach i wygląda obleśnie (coś jak powietrze pod folią) :wink:

2019 rok to na każdym telefonie :smiley:

Polecam:

Tylko np. na XA2 3mk nie oferują szkła, jedynie folie.

150 zł, ale nadal taniej jak potem wymienić wyświetlacz bo poszedł z kluczami do kieszeni :stuck_out_tongue:

To zobacz oferowane produkty w 3MK
https://sklep.3mk.pl/

Patrzyłem :slight_smile: Ale Ty chyba nie


Bo nie widzę tu szkła, same folie - tak jak pisałem

Jeszcze raz: Patrzysz, a nie widzisz…

Przy okazji ranking szkieł hartowanych uty 2019