Nalepki po Upgrade

Czy po zrobieniu Upgrade’u muszą być naklejone dwie nalepki czy wystarczy tylko ta nowa?

Raczej dwie. Musisz mieć dowód że miałeś prawo do aktualizacji.

Nie raczej, ale na pewno!

Przecież dowód że aktualizacje zrobiłeś legalnie musisz mieć.

Nieprawda! Jeśli upgrade jest BOXowy to można go odinstalować i zainstalować na innym komputerze. W przypadku upgrade BOXowego nie ma obowiązku naklejania certyfikatu COA na komputer - właściwie to nie jestem pewien czy jest w ogóle co naklejać.

:roll:

Zastanawiałeś się nad tym co piszesz?

Wersja BOX daje to że możesz Windowsa przenieść na inny komputer, np. gdy kupisz nowy komputer.

Naklejkę COA wtedy naklejasz na pudełko z Windowsem lub nawet jej nie dotykasz i zostawiasz nieruszoną.

Nie zastanawiałem się, bo stosuję to w praktyce. BOXowy upgrade można odinstalować, przywrócić np. fabryczny, starszy system (czyli Vistę) i przenieść upgrade do 7-ki na inny komputer. To jest właśnie zaleta wersji BOX (bez względu na to czy pełnej czy tylko aktualizacji).

Kto Wam powiedział że jest taki obowiązek? Macie obie licencje (naklejki) na folii albo książeczce od systemu + obie faktury i wszystko jest OK. W systemie ma być klucz od Uprage, to jedyny dowód. Po wykonaniu uprage nie ma śladu po starym systemie a szczególnie po kluczu licencyjnym.

Otwórz oryginalne opakowanie z OEMowego Windowsa to przekonasz się kto nam powiedział, że naklejka ma być naklejona.

:roll:

Może przypomnij sobie jak podchodziłeś do matury z języka polskiego, jeżeli w zdaniu są słowa “powinno, należy” nie jest to tryb rozkazujący. 8)

coa001.jpg

coa2001.jpg

Umowa Producenta Systemów OEM (znajduje się na każdym nieotwartym opakowaniu oprogramowania OEM).

Etykieta Certyfikatu Autentyczności.

Jeśli niniejszy Pakiet zawiera system operacyjny Microsoft, którego preinstalacji dokonuje Licencjobiorca, wówczas

Licencjobiorca musi umieścić Certyfikat Autentyczności z przodu, u góry, z boku lub z tyłu obudowy Systemu Klienta. Jeśli System Klienta to komputer

przenośny lub komputer typu Tablet, Certyfikat Autentyczności należy umieścić na spodzie Systemu Klienta. Jeśli przenośny System Klienta obejmuje

opakowanie ochronne lub „powłokę”, którą w toku zwykłego używania użytkownik może usunąć i z łatwością zastąpić innym opakowaniem lub powłoką,

Licencjobiorca może umieścić Certyfikat Autentyczności bezpośrednio na spodzie Systemu Klienta pod opakowaniem ochronnym lub „powłoką”. W takim

przypadku Licencjobiorca musi umieścić na zewnątrz każdego opakowania ochronnego lub „powłoki” rozpowszechnianych z Systemami Klienta następującą

informację: „Certyfikat Autentyczności i Klucz Produktu znajdują się pod tą usuwalną warstwą”. Licencjobiorca może zastąpić słowa „usuwalna warstwa” bardziej

precyzyjnym słowem lub terminem wyraźnie odnoszącym się do opakowania lub „powłoki”.

Czytamy (najlepiej ze zrozumieniem) licencję.

Wiem że to są dwie sprzeczne informacje. To ciekawe…

http://www.microsoft.com/howtotell/cont … =pl&pg=coa

Następnie, wytłumacz mi zapis w UELA:

Zapis na oryginalnym pudełku od XP z SP3 mówi:

Tutaj chyba nie ma słowa “musi” :x

Następne kawałki EULA, teraz od XP SP2 PL

Nie mam zamiaru licytować się z Tobą wiedzą na temat licencjonowania. Podaję informacje jakie uważam za prawdziwe. Ty masz prawo się ze mną nie zgadzać - takie są zasady Forum ale może ograniczmy się do meritum sprawy bez prywatnych wycieczek na temat kto i kiedy zdawał maturę.

Jak widzisz sam zaczynasz mieć wątpliwości - w takich sytuacjach lepiej jest dmuchać na zimne: według mnie stosujemy zasadę naklejania COA co wyraźnie sugerują informacje zawarte w opakowaniu i na 1000% mamy spokój - nikt nam nie zarzuci niezgodności z treścią EULA.

:roll:

Dostałem w końcu odpowiedź z MS.

Powinny być naklejone na komputerze dwie nalepki COA.

  1. Umowa producenta systemów jest taka sama dla Windows, Office i Windows Server.

  2. W przypadku systemów operacyjnych COA musi zostać naklejone. W przypadku Office nie ma takiej konieczności (stąd zapis o pozostawieniu w opakowaniu).

  3. W przypadku wersji BOX nic nie naklejamy. Jeżeli wykonujesz upgrade za pomocą wersji BOX to na komputerze będzie tylko jedna naklejka. COA od upgrade powinno zostać w opakowaniu (i tak nie ma jak go przykleić - to nie jest naklejka).

Wszystko się zgadza…

Ile komputerów z legalnym systemem operacyjnym złożyłeś jako prywatna osoba?

Jak sobie wyobrażasz zapytanie klienta o to, czy życzy sobie mieć naklejkę COA naklejoną na obudowie czy na opkaowaniu w przypadku sprzedaży sprzętu komputerowego w dużych sieciach handlowych?

Zgodnie z tym co napisał Ci konsultant: producent ma obowiązek nakleić naklejkę na obudowę, chyba że nabywca sobie tego nie życzy. Jak sądzisz… jaką część obrotu nowym sprzętem stanowią komputery składane przez małe firmy, które robią to z części wybranych przez klienta i w ilu firmach pytają klienta o to czy chce mieć naklejkę czy nie?

:roll:

A kto w domu sprawdza czy jest czy nie ma naklejonej nalepki czy nie jest ważniejsze to że system jest legalny :slight_smile:

SilberPunkt , złożyłem ich dokładnie 58 :x Zawsze dodaję cały pakiet nieotwarty, instaluję z OPK z kluczem na stickerze, chyba że jest to Vista/7 to już trzeba otworzyć opakowanie. Informuję o tym że wszelkie części systemu są w zestawie i jeżeli klient chce, może sobie sam przykleić w dowolnym miejscu na komputerze bądź zostawić na pudełku czy przykleić do książeczki (XP). Wbrew pozorom dużo sklepów pyta się czy przykleić COA do budy.

Jeszcze jedno, nigdy nie instaluję pirackiego systemu, jeżeli ktoś chce dostaje wersję 30 dniową systemu a co on zrobi z nim po odebraniu ode mnie, to mnie już nie obchodzi.

pysiu , =D> w końcu ktoś zrozumiał :slight_smile:

No fakt… “sporo” tego…

Od 10 lat siedzę w handlu sprzętem komputerowym i jeszcze nie spotkałem firmy, która by o to pytała klienta. W przypadku tzw. “domowych składaczy” mogę się zgodzić, ale to są promile sprzedawanego w handlu sprzętu.

Twoje podejście do tematu piractwa jest rozbrajające. Zaintrygowało mnie to jaka wersja Windows jest legalna przez 30 dni bez zapłacenia za licencję?

:roll:

Dodane 15.01.2010 (Pt) 21:18

No to w tym momencie powinniśmy poruszyć temat: co jest dowodem posiadania legalnego systemu operacyjnego? Według mojej wiedzy podstawa to właśnie naklejka COA naklejona na obudowie komputera - w prosty i jednoznaczny sposób określa którego komputera dotyczy licencja. Pozostałe elementy czyli nośnik, dokument zakupu, książeczka czy foliowe opakowanie są elementami dodatkowymi.

:roll:

SilberPunkt , 58 w tym roku… (ASUS Support) dokument zakupu , oszalałeś? Do legalności systemu są wymagane części zestawu OEMPACK tj. faktura, dysk CD/DVD, COA, opakowanie czy też książeczka. Jak ty sobie wyobrażasz system bez faktury? Ona jest najważniejsza, te naklejkę możesz sobie wymienić w dowolnym momencie na taką z innym kluczem. Na mojej budzie byłoby teraz 6 naklejek COA…

Jeżeli siedzisz w tym od 10 lat to ja jestem Osama… Sorry ale jeżeli system zainstalujesz bez podania klucza jest on w wersji demonstracyjnej i jest to w pełni legalne! Co mnie to obchodzi, jak klient w domu zainstaluje piracki system czy też wgra lewy klucz? Na fakturze wpisuje “Instalacja systemu w wersji 30 dniowej marki - Windows 7 Ultimate - ID: 8888-8888-8888-88 - NOCOA” Miałem już paręnaście kontroli BSA i nigdy nikt mi nie powiedział że to jest nielegalne. Nawet przy nich oddawałem komputer z Trial-Vista. :x

Ostatni post, ja już wszystko powiedziałem i chyba rozwiałem wszelkie wątpliwości. Jeżeli nadal ktoś tego nie rozumie, zapraszam do rozmowy z konsultantem Microsoft pod adresem:

http://go.microsoft.com/?linkid=9675327