Napisy na koszulkach

czy jezeli mialbym koszule z napisem ‘policja’ i bym sobie smigal w niej po ulicy to moga mi cos za to zrobic ?

albo ‘seciurity’ albo ‘straz’ ‘grom’ itp ?

ford_focus żeby nie było ostrzeżenia ;]

ford lubie Cie ale odpowiadaj na pytanie, a ze nie pijam win to nie bede ich chowal do plecaka …

Ojejku tam zaraz ;] Ja tam przyjmuje Chrupki w dużej paczce, jak to odbierają inni to nei moja sprawa ;]

No możesz co Ci zrobią, aresztują za napis na koszulce? Dziwne rzeczy sie dzieją, ale bez przesady :smiley:

nic ci nie zrobią, nie mają do tego odpowiednich przywilejów.

no pytam bo chce taka koszulke kuopic na allegro a nie chce miec zonka ze mi jakas grzywne wypisza czy cos :E

Jakby sie za to grzywne dostawało to by tego nei sprzedawali przecież :slight_smile:

ford_focus no właśnie nie. Nie możesz nosić części ubiorów służb mundurowych, które są częścią ekwipunku tychże. W dawnych czasach, za noszenie munduru wojkskowego (etc.) mogła Cię spotkać przygoda na komendzie z przykrymi konsekwencjami. Obecnie jest to traktowane łagodniej. Mam przyjaciół w służbach mundurowych i poruszałem ten temat. Prawo jest jasne w tej kwestii. Podszywasz się pod kogoś, choć nie masz do tego uprawnień. Jak wyobrazisz sobie sytuację - masz koszulkę policji. Dochodzi do zdarzenia. Jesteś potraktowany jako przedstawiciel prawa i proszony o interwencję. Zostałeś poproszony o wylegitymowanie się. Mówisz - Panowie - to jest kawał. Przyjeżdza policja - jakie będzie rozwiązanie zagadki ??

Więc proszę Cię - nie gadaj rzeczy na których nie masz pojęcia, albo coś Ci się wydaje - to nie są żarty

czytalem w necie ze tp z Tych chyba dostal za to kolegium :slight_smile: ale wsumie to ja bym z checia nosil napis: XXXXXXXXXXXXXXXXXX :wink:

no powiedzmy ze mam koszulke z napisme ‘ochorna’ i cwicze w niej na wf albo gram w pilke. Moge w niej to robic czy nie ? : D

no mozesz w niej TO robic :slight_smile: :slight_smile:

no bo od dziecka marzylem zeby miec obwod bicepsa 40 cm, i stac sobie z kumplami obok klatki w koszulce z napisem ochrona ; P

i tam mam do dzis i coz, czas chyab spelnic to marzenie :slight_smile:

Czy 14-nasto latek idący ulicą w za długich o 10cm dżinsach, czarną koszulką z krótkim rekawem i białym napisem z przodu Policja wygląda na policjanta? Bo chyba nie :mrgreen: Wiesz sam w takim chodziłem i w zyciu żaden policjant nie zwrócił mi uwagi ;] (znam kilku z posterunku, mój wujek tam pracował). Stąd nie miałem pojęcia, że mogą być z tego jakieś konsekwencje :expressionless: Monczkin tu nie chodzi o jakąś idealną kopię munduru policjanta, tylko o zwykłą koszulkę…

ford fokus wie mze mam marzenia wygladajace na 14 latka, ale nim nie jestem, a glownie chodzi mi o nappis Policja/Ochroan z przodu a IBIZA z tylu …

Np. w sklepie Pentagon w Katowicach sprzedaja koszulki z napisem Wojsko, Policja, Straz ale jedynie za okazaniem członkowsktwa klubu “wesolego” Policjanta czyli legitymacji Policyjnej inaczej ni hu hu bys dostal koszulke :slight_smile:

Możesz ćwiczyć w tym na wf-ie, możesz (od biedy) grać w piłkę.

Mam tu na myśli ochronę, bo z Policją może być różnie (zwłaszcza w przypadku grania w piłkę na boisku).

Ale powiedz mi, co jest w tym takiego “cool”, “szpanerskiego” itp., itd., że aż tak bardzo musisz ją mieć ??

Musisz się “dowartościować” czy jak ??

Pytam, bo jako pracownika ochrony wkurza mnie odrobinę, kiedy ludzie obnoszą się z czymś, z czym nie mają nic wspólnego.

Prędzej niż od Policji to dostaniesz od łysych dresów, za taką koszulkę :stuck_out_tongue:

bo mnie to fascynuje poprostu podoba m s ie ten zawod i chce byc ochroniarzem, dla mnie to jest wymarzona robota i poprostu chce byc takim kims w przyszlosci …

zreszta takie cos mi sie podoba, tak jak mnie wkurzaja wisiportki tak Ciebie to, ale …

no nie wiem, chce byc fajny


dresy to mi lataja kolo …, zreszta jak by co to ma sie plecy w ruskiej mafii ; p

to co ja mam chodzic w koszulce z napisem hydraulik lub ginekolog skoro mnie te zawody fascynuja?? :smiley: i chce byc zwiazany z ktoryms w przyszlosci?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

  1. Mogę się tylko cieszyć, że ci się podoba ta robota - może dlatego, że jej nie wykonujesz :stuck_out_tongue:

  2. Ochroniarz nie jest “fajny” i nie jest “kimś” - w opinii znaczącej części naszego społeczeństwa i w tym kraju. Na zachodzie jest kompletnie odwrotnie (przynajmniej w Anglii).

  3. Zrób najpierw papiery, pozdawaj egzaminy, a potem doskonal się, bo bez tego sama koszulka i dobre chęci nie zrobią z ciebie ochroniarza.

  4. Mój zawód w półświatku też nie jest popularny (że się łagodnie wyrażę), więc uważaj z takimi koszulkami.