Naprawa karty graficzne oraz instalacja windowsa bez płyty

Witam, piszę w sprawie rozwiązania mojego problemu, otóż nigdzie indziej nie znalazłem rozwiązania. Wczoraj wymieniałem płytę główną, procesor, ramy, na inne lepsze. Na wcześniejszym sprzęcie komputer zacinał, a zużycie procesora wynosiło 90% na samym ekrania, po wyszczeszczeniu adv Ccleaner, po restarcie pc działał normalnie lecz tylko do ponownego uruchomienia, i dalej to samo, no ale nie o tym mowa. A więc jak już wcześniej napisałem, wymieniłem sprzęt, dyski zostały oczywiście stare, po podłączeniu wszystkiego normalnie, odpaliłem pc, na sam pierw pokazywało czarny ekran, dioda na monitorze była pomarańczowa, oczywiście mówię o podłączeńiu monitora pod kartę graficzną. Po kilku restartach było to samo, a więc podłączyłem kabel pod zaitegrowaną i wtedy odpaliło ekran, na nim pokazały się napisy, aby włożyć płytkę z Windowsem itd. Proszę o pomoc … Chciałbym też wiedzieć jak zainstalować Windows bez płyty, jak go pobrać i zainstalować z pendrive.

Jaki windows ?

Do pobrania systemu służy program Windows Iso downloader. Następnie program można wypalić na płytce lub nagrać na pena.

A co jeśli nie mogę odpalić pc jak wcześniej napisałem w poście ? Jak wtedy pobrać windows ? Jest opcja pobrania na telefon podłączenia pod pc i instalacji ?

  1. Idziesz do znajomego który ma sprawny PC
  2. Pobierasz obraz iso tym narzędziem:
    https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
  3. Tworzysz bootowalny pendrive programem rufus.
  4. Wracasz do siebie i instalujesz system na PC.

Złóż stare graty z powrotem. Nie musisz ich wkładać do budy, wystarczy podłączyć je na biurku. Odpal, ściągnij narzędzie o którym pisze @anon80766726, przygotuj pendrive. I jedziesz z instalką na nowym sprzęcie.

Swoją drogą: co to za pomysły, żeby dysk ze “starym” systemem wkładać do nowego komputera i mieć nadzieję, że to ruszy? To nie Linux.

Jest możliwość na tej stronie windows 7 ? Windows 10 dla mnie jest słabym pomysłem do gier.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

Okej dzięki, za pomoc. A co w związku z kartą graficzną?

A co to za karta?

GTS 450 1gb

Powiedz lepiej jaki tam procek dałeś i jaki zasilacz masz, bo może karta ma za mało mocy na start.

Na wcześniejszej płycie głównej, wszystko śmigało. Płytę zmieniłem z dnia na dzień, zasilacz został ten sam 400w. Procesor I5 2300 3.10 GHz

Procek wymieniłeś ? Ile lat ma zasilacz i ie ma na linii 12? Teoretycznie powinno być ze 250 żeby wszystko spokojnie szło. Jest możliwość podpiąć kartę do innego slotu? Może sę okazać, to co mówię często, że sypie się płyta…

Płytę główną razem z ram i porcesorem kupiłem 2 dni temu z ogłoszenia olx, gość mówił że złożył nowszego i to mu ciąży, dla tego sprzedaje. Odrazu po powrocie zmieniłem płytę podłączyłem zaintrygowaną potym jak zobaczyłem że grafika nie odpala, odziwo włączyło logowanie na konto, zrobiłem reset i już od tamtej pory włączało napisy, i jeszcze dodam że później restartowałem płytę poprzez wyciągnięcie bateryki itd

A po polsku?
Bo na moje piszesz o jakichś problemach z integrą, wcześniej było o zewnętrznej… opisz ładnie w punktach co robiłeś, co (nie)widziałeś/słyszałeś, co gdzie podpinasz, jakie wentylatorki (nie) chodzą, co mruga bo tak…

Okej jeszcze raz w skrócie. 1. Zakupiłem płytę główną używaną: Gigabyte GA-H61M-DS2 + do tego procesor Intel I5 2300 3.10 GHz. Po podłączeniu wszystkiego jak trzeba, pc odpalił się wiatrak chłodzenia procesora jak i na karcie graficznej działa, tak samo z zasilaczem, Lecz obraz nie wyświetlal się wogule na monitorze świeciła się pomarańczowa dioda zamiast zielonej, a wiatraki na karcie graficznej chodziły. 2. Więc podpiąłem kabel do karty zaitegrowanej i w tej sytuacji wyskoczył czarny ekran z napisami, proszę o włożenie płyty lub dysku instalacji Windows.

Teraz jeszcze dodam że podłączyłem pod zainteresowaną i wszystko odpaliło normalnie windows 10 odpalony jak wcześniej, lecz dioda na pc (czerwona nie gaśnie) a karta graficzna (wentylator chodzi bez podłączenia kabla od monitora) do tego pc co jakieś 5 min sam się wyłącza

No to już coś wiemy, zrób instalacje Windowsa na integrze, potem zainstaluj sterowniki i po resecie pdepnij monitor do zewnętrznej.
jaką masz moc zasilacza na linii 12?
W starym komputerze nie było problemów z kartą? Tzn. dlaczego wymieniłeś płytę i procek?
Bo opcji jest wiele, od zbyt słabego zasilacza, poprzez uszkodzoną sekcję zasilania płyty do uszkodzonej karty.
Windows przy instalacji powinien wykryć zewnętrzną…

Okej, moc zasilacza podam później lub wyślę po prostu zdjęcie, dla tego że ja tak za bardzo się nie znam. I ostatnie pytanie jak na tą chwilę, czy jest opcja zainstalowania windowsa z pulpitu pobranego windowsa, chodzi mi o to czy jest opcja że tak powiem legalna darmowa aby pobrać windows np: 7 ? I tak wiem tam u góry mam link do tej strony, ale sprawa wygląda tak że jak kupowałem ten komputer z ogłoszenia to tam już był zainstalowany Windows 10 i po prostu nie mam kodów aktywacji, a z czego mi wiadomo na tej stronie trzeba je podać aby pobrać i tu kolejny problem się nasówa