Naprawa karty graficzne oraz instalacja windowsa bez płyty

(kapi222232) #1

Witam, piszę w sprawie rozwiązania mojego problemu, otóż nigdzie indziej nie znalazłem rozwiązania. Wczoraj wymieniałem płytę główną, procesor, ramy, na inne lepsze. Na wcześniejszym sprzęcie komputer zacinał, a zużycie procesora wynosiło 90% na samym ekrania, po wyszczeszczeniu adv Ccleaner, po restarcie pc działał normalnie lecz tylko do ponownego uruchomienia, i dalej to samo, no ale nie o tym mowa. A więc jak już wcześniej napisałem, wymieniłem sprzęt, dyski zostały oczywiście stare, po podłączeniu wszystkiego normalnie, odpaliłem pc, na sam pierw pokazywało czarny ekran, dioda na monitorze była pomarańczowa, oczywiście mówię o podłączeńiu monitora pod kartę graficzną. Po kilku restartach było to samo, a więc podłączyłem kabel pod zaitegrowaną i wtedy odpaliło ekran, na nim pokazały się napisy, aby włożyć płytkę z Windowsem itd. Proszę o pomoc … Chciałbym też wiedzieć jak zainstalować Windows bez płyty, jak go pobrać i zainstalować z pendrive.

(Aw@mo) #2

Jaki windows ?

(Enzo1) #3

Do pobrania systemu służy program Windows Iso downloader. Następnie program można wypalić na płytce lub nagrać na pena.

(kapi222232) #4

A co jeśli nie mogę odpalić pc jak wcześniej napisałem w poście ? Jak wtedy pobrać windows ? Jest opcja pobrania na telefon podłączenia pod pc i instalacji ?

(sadaj72) #5
  1. Idziesz do znajomego który ma sprawny PC
  2. Pobierasz obraz iso tym narzędziem:
    https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
  3. Tworzysz bootowalny pendrive programem rufus.
  4. Wracasz do siebie i instalujesz system na PC.

(gom1) #6

Złóż stare graty z powrotem. Nie musisz ich wkładać do budy, wystarczy podłączyć je na biurku. Odpal, ściągnij narzędzie o którym pisze @Enzo1, przygotuj pendrive. I jedziesz z instalką na nowym sprzęcie.

Swoją drogą: co to za pomysły, żeby dysk ze “starym” systemem wkładać do nowego komputera i mieć nadzieję, że to ruszy? To nie Linux.

(kapi222232) #7

Jest możliwość na tej stronie windows 7 ? Windows 10 dla mnie jest słabym pomysłem do gier.

(Aw@mo) #8

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

(kapi222232) #9

Okej dzięki, za pomoc. A co w związku z kartą graficzną?

(gom1) #10

A co to za karta?

(kapi222232) #11

GTS 450 1gb

(marcin20000) #12

Powiedz lepiej jaki tam procek dałeś i jaki zasilacz masz, bo może karta ma za mało mocy na start.

(kapi222232) #13

Na wcześniejszej płycie głównej, wszystko śmigało. Płytę zmieniłem z dnia na dzień, zasilacz został ten sam 400w. Procesor I5 2300 3.10 GHz

(marcin20000) #14

Procek wymieniłeś ? Ile lat ma zasilacz i ie ma na linii 12? Teoretycznie powinno być ze 250 żeby wszystko spokojnie szło. Jest możliwość podpiąć kartę do innego slotu? Może sę okazać, to co mówię często, że sypie się płyta…

(kapi222232) #15

Płytę główną razem z ram i porcesorem kupiłem 2 dni temu z ogłoszenia olx, gość mówił że złożył nowszego i to mu ciąży, dla tego sprzedaje. Odrazu po powrocie zmieniłem płytę podłączyłem zaintrygowaną potym jak zobaczyłem że grafika nie odpala, odziwo włączyło logowanie na konto, zrobiłem reset i już od tamtej pory włączało napisy, i jeszcze dodam że później restartowałem płytę poprzez wyciągnięcie bateryki itd

(marcin20000) #16

A po polsku?
Bo na moje piszesz o jakichś problemach z integrą, wcześniej było o zewnętrznej… opisz ładnie w punktach co robiłeś, co (nie)widziałeś/słyszałeś, co gdzie podpinasz, jakie wentylatorki (nie) chodzą, co mruga bo tak…

(kapi222232) #17

Okej jeszcze raz w skrócie. 1. Zakupiłem płytę główną używaną: Gigabyte GA-H61M-DS2 + do tego procesor Intel I5 2300 3.10 GHz. Po podłączeniu wszystkiego jak trzeba, pc odpalił się wiatrak chłodzenia procesora jak i na karcie graficznej działa, tak samo z zasilaczem, Lecz obraz nie wyświetlal się wogule na monitorze świeciła się pomarańczowa dioda zamiast zielonej, a wiatraki na karcie graficznej chodziły. 2. Więc podpiąłem kabel do karty zaitegrowanej i w tej sytuacji wyskoczył czarny ekran z napisami, proszę o włożenie płyty lub dysku instalacji Windows.

(kapi222232) #18

Teraz jeszcze dodam że podłączyłem pod zainteresowaną i wszystko odpaliło normalnie windows 10 odpalony jak wcześniej, lecz dioda na pc (czerwona nie gaśnie) a karta graficzna (wentylator chodzi bez podłączenia kabla od monitora) do tego pc co jakieś 5 min sam się wyłącza

(marcin20000) #19

No to już coś wiemy, zrób instalacje Windowsa na integrze, potem zainstaluj sterowniki i po resecie pdepnij monitor do zewnętrznej.
jaką masz moc zasilacza na linii 12?
W starym komputerze nie było problemów z kartą? Tzn. dlaczego wymieniłeś płytę i procek?
Bo opcji jest wiele, od zbyt słabego zasilacza, poprzez uszkodzoną sekcję zasilania płyty do uszkodzonej karty.
Windows przy instalacji powinien wykryć zewnętrzną…

(kapi222232) #20

Okej, moc zasilacza podam później lub wyślę po prostu zdjęcie, dla tego że ja tak za bardzo się nie znam. I ostatnie pytanie jak na tą chwilę, czy jest opcja zainstalowania windowsa z pulpitu pobranego windowsa, chodzi mi o to czy jest opcja że tak powiem legalna darmowa aby pobrać windows np: 7 ? I tak wiem tam u góry mam link do tej strony, ale sprawa wygląda tak że jak kupowałem ten komputer z ogłoszenia to tam już był zainstalowany Windows 10 i po prostu nie mam kodów aktywacji, a z czego mi wiadomo na tej stronie trzeba je podać aby pobrać i tu kolejny problem się nasówa