Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia nie może automatycznie naprawić komputera

Podczas próby uruchomienia wszystkich 4 rdzeni kierując się poradnikami w internecie odznaczyłem okinko z ilością procesorów podczas rozruchu po próbie zresetowania komputera pokazują się 2 opcje “uruchom system normalnie” co skutkuje zresetowaniem się komputera i “uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (zalecane)” gdy wybiorę te opcję następuje naprawianie systemu po czym wyskakuje komunikat"Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia nie może automatycznie naprawić komputera" następnie mogę wybrać “wyświetl szczegóły diagnostyki i napraw” lub wyświetl zaawansowane opcje odzyskiwania systemu i pomocy technicznej " po wybraniu drogej opcji wybieram język polski loguje się na swoje konto i mam 5 narzędzi odzyskiwania w tym przywrócenie danych z kopi zapasowej niestety żadne nie pomaga. System to Windows 7 64 bity. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Porada z odblokowaniem rdzeni to tylko MIT. Funkcja ta służy ograniczeniu ilości dostępnych rdzeni w celach diagnostycznych, domyślnie system wykorzystuje wszystkie dostępne rdzenie.
W tej sytuacji ratuje cię przywracanie systemu z poziomu opcji naprawy lub wpisanie poleceń na naprawę sektora rozruchowego w wierszu poleceń:
bootrec.exe /fixboot
i ewentualnie bootrec.exe /fixmbr

Z odblokowywaniem rdzeni chodziło mi o to że mam Intel core 9400 quad a windows widzi tylko 2 rdzenie . Przywrócenie systemu z poziomu obcji naprawy nie działa gdyż za każda próba wyskakuje błąd, wpisałem polecenia na naprawę sektora rozruchowego które podałeś lecz niestety też nie pomogło :confused:

Witam zobacz to może pomoże https://www.youtube.com/watch?v=ryhG9kdq3pk

Naprawa Windows 7 za pomocą dysku instalacyjnego

  1. Do uruchomienia narzędzia naprawy potrzebny jest dysk instalacyjny z Windows 7. Wkładamy go do napędu i uruchamiamy ponownie komputer.
  2. Instalator powinien uruchomić się automatycznie. Jeśli nie - zmieniamy kolejność bootowania systemu.
  3. Przy ustawieniach regionalnych naciskamy przycisk - Dalej.
  4. W następnie wybieramy „Napraw komputer”
  5. Po wybraniu instalacji systemu , którą chcemy naprawić - przechodzimy dalej.
  6. Następnie wybieramy jedną z opcji, która posłuży nam do naprawy :
  • narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania,
  • przywracanie systemu,
  • odzyskiwanie obrazu systemu,
  • lub wiersz poleceń.
    Jeżeli pierwzse trzy narzędzia nie pomogą to po wybraniu wiersza poleceń wpisujemy :
    bootrec /fixmbr - aby zapisać główny sektor rozruchowy lub:
    bootrec /fixboot - aby naprawić uszkodzony sektor.
    Można spróbować polecenia :
    sfc /scannow - aby sprawdzić integralność wszystkich plików systemowych,
    Jeśli znajdzie niezgodności, przywróci te pliki do pierwotnej wersji płyty instalacyjnej systemu Win 7.
    Czekamy do zakończenia diagnostyki bo to trochę potrwa .