Need For Speed SHIFT - Wasze wrażenia

Witam,

tematu takowego nie znalazłem, więc zakładam :smiley:

Chcę tu poruszyć temat nowego NFS-a, a dokładniej co o nim sądzicie i czy spełnił Wasze oczekiwania.

Jako założyciel zacznę 8)

I tak, Shift mi się podoba ;] Nie jestem może zachwycony, ale mi pasuje - pasuje, ale bez zachwytu.

Do plusów tej gry można zaliczyć na pewno te perfekcyjne odzwierciedlenie kokpitu, grafika jest ok choć szczerze liczyłem na więcej ;]

Minusy ?

Trochę ( jak dla mnie ) , dziwne , prowadzenie samochodu, ale to być może jest spowodowane tym, że jeżdżę z wszystkimi pomocami ( np. sam hamuje przed zakrętem, ale nie na tyle dobrze by na pełnym gazie wejść w ten zakręt :smiley: )

Nie podoba mi się również to, że mało istotne jest jaki samochód posiadamy :roll:

Na bardzo wiele wyścigów dostajemy samochód ( od sponsora ? :stuck_out_tongue: ) a tym który posiadamy jeździmy rzadko :expressionless:

No cóż, to by było na tyle wypocin 15- latka o nowym NFS-ie ;]

Mam nadzieję, że temat się jakoś rozwinie :wink:

Pozdr. :wink:

Co nowsza wersja to łatwiejsza. Niedługo będziemy patrzeć jak komputer sam sobie gra w kolejnego NFS. Najlepsza wersja to Underground2. Przeszedłem wszystkie wyścigi za raz w trybie hard. :slight_smile: ciekaw jestem kiedy wprowadzą realizm kolizji i zniszczeń. Śmieszne są niezniszczalne bryły przyklejone do asfaltu.

Dla mnie NFS: Shift to dno. Grając w Pro Streeta, Undercovera czy jakąkolwiek z poprzednich części na klawiaturze dało się kierować, a tutaj ? Nawet z pomocami i na najniższych detalach jeździ się jak w symulatorze a nie w zręcznościówce, którą do tej pory był NFS jeśli dobrze pamiętam :slight_smile: Pograłem ze 3 wyścigi, pomyślałem, że to może ja nie umiem jeździć, ale jak 5 kumpli jeździło prawie tak samo, to zawiodłem się na grze. NFS już nie jest tym czym był kiedyś.

mi tam się bardzo podoba- zauważcie- że większość ludzi krytykujących shifta porównuje grę do realnego świata gdzie realnie jeździmy za kółkiem co jest błędem. Gra zawsze będzie tylko grą, i musi odbiegać od reala :slight_smile:

No cóż, mnie się nie podoba, że jeździ się tylko po torach, o wspomaganiu prowadzenia nawet nie wspomnę, można dać dziecku kierownicę i powiedzieć żeby tylko naciskało gaz i kierowało… Oczywiście można to zmienić w ustawieniach.

Grafika taka sobie, ale lepiej zoptymalizowana niż w Undercover. Dla mnie NFS to Underground, Underground 2 i Carbon i tak już zostanie.

  • efekty dźwiękowe

  • odwzorowanie torów

  • prowadzenie - nie to co w Undercover gdzie można było skręcać o 180 stopni przy 200 km/h :smiley:

  • tunning tylko symboliczny (gdzie ta radość gdy zamontowało się nowy silnik i auto inaczej brzmiało? )

  • widok z kokpitu - bezużyteczny

  • konieczność przełączania na widok z za samochodu przy szybkich rajdach (np db9 vs db9) z widoku zza maski sie nie da grać.

  • jazda tylko po torach

  • tylko 3 rodzaje wyścigów

Ogólnie - kasa w błoto :lol:

Teraz znów pograłem i z każdym dniem Shift podoba mi się coraz mniej :roll:

Drift - to typ wyścigów który najbardziej lubiłem w poprzednich seriach, a tu ? :expressionless:

Drifty są dla mnie beznadziejne, żałosne i nie tak jak nigdy, robię bo chcę, tylko tutaj, robię bo po prostu muszę.

Kolejnym, może mało zauważalnym i mało ważnym minusem jest to, ile czasu trzeba czekać zanim się wystartuje :expressionless:

Rozumiem kiedy wyścig przechodzimy raz, ale kiedy np. powtarzam go 3 razy bo mi się nie udało, oczekiwanie tych 10 sekund jest naprawdę flustrujące :evil:

Ogólnie NFS-a oceniam na 4+/6 i wg. mnie jest lepszy od Grida, ale bardzo nieznacznie, więc jeśli teraz miałbym komuś polecić grę takiego gatunku, to poleciłbym Grida, ponieważ mniej kosztuje, a gra się podobnie :wink:

Ogólnie liczyłem na więcej, ale tak jest chyba zawsze…

Z tego wszystkiego da się wyciągnąć jeden wniosek : Need For Speed schodzi na psy ! :roll:

Ta gra nie jest stworzona w ogóle pod klawiature.

Zauważ, że masz możliwość otwarcia przepustnicy gazu na max albo w ogóle. Dlatego ta gra traci swój urok.

Żeby coś ogarnąć niestety trzeba mieć kierownice z pedałami

Dokładnie - klawiaturowa gra.

Nie wiem jak Wy - ale ja na swojej G25 tam się nie pobawiłem - już 100 razy wolę ToCE 3

Aha i ten tryb z włączonymi “wspomagaczami”, który sam hamuje przed zakrętem to jest … n/c

EA myśli, że jest fajne bo zrobili efekt zaćmienia przy zderzeniu… mówią że nacisk na realizm… ja nie widzę nic specjalnie “realistycznego”.

Zderzenia są zarąbiste :smiley: Jak mocniej przywalisz gra chce głowe ukręcić :smiley:

7/10

Co nowszy NFS to co raz gorszy, ostatnim z którego czerpałem jakąś przyjemność był Most Wanted. Carbon od bólu, chociaż nie zachwycał. Ale co do Shifta. Graficznie jest średnio. Na pewno nie jest brzydki, ale ma parę niedoróbek, a jeśli dodać koszmarną optymilizację (bo są gry piękne graficznie, których wymagania są uzasadnione), to w przypadku Shifta tego nie rozumiem. O śmiesznej fizyce nie będę się wypowiadał, w grze której główną cechą miała być “realistyka” takie coś nie powinno mieć miejsca. Reszta można zobaczyć post Phenoma i BlackJack94 , w 100% się z nimi zgadzam.

Przeniesiono Na luzie :arrow: Gry na dobrychprogramach

Trudno się nie zgodzić. Najlepszym wyjściem było by zakończenie serii i rozpoczęcie całkiem nowego, oryginalnego pomysłu…

Ja bym chciał by znów powrócili do takiego ulicznego ścigania, tuningu itp ;]

W te części z powyższymi opcjami grało mi się najlepiej ( Underground, Underground 2, Most Wanted, Carbon )

tak to jest jak dzieci dorwały się do gry która wymaga troche umiejętności…

osobiście gram na włączonym ABS-ie ESR włączone na LOW, trudność na średnia reszta wyłączona, i gram na padzie, gra jest świetna, no ale jak ktoś sie przyzwyczaił z poprzednich części do arcade to co się dziwić że jak dają mu przedsmak symulatora to narzeka itp…

drogie dzieci, to nie jest gra dla was :slight_smile:

zgadzam się, chodź dorosły nie jestem :smiley: xDDD

Mam nadzieję że Shift będzie ostatnim NFS z legalnymi wyścigami. NFS to nielegalne wyścigi z Policją na karku a to co daje teraz EA to dno. Choć graficznie jest ok.

NFS Shift jedna WIELKA porażka tak samo jak NFS PS najlepsza część NFS-a to NFS MW i Carbon a reszta jest głupia

  • bardzo dobre odwzorowanie samochodów.

  • bardzo dobre odwzorowanie torów.

  • wreszcie nie da się skręcać o 180 stopni przy 200 km/h.

  • wreszcie nie ma wiejskiego tuningu.

  • widok z kokpitu, był w starszych NFS i tego mi brakowało w ostatnich częściach.

  • dobre efekty dźwiękowe.

  • nie da się sterować myszką, a szkoda, bo grając w Racera się do tego przyzwyczaiłem.

  • jazda tylko po torach, a lubię pojeździć po mieście tak jak w TDU, NFS Carbon, Most Wanted, Underground 2.

  • tylko 3 rodzaje wyścigów, mogło by być ich więcej.

  • brakuje mi nielegalnych wyścigów z Policją na karku.

  • brak zmiany dźwięku silnika po tuningu.

  • brakuje mi takich aut jak Audi RS2, Ford Sierra Cosworth, Bmw M3 E30, Lancia Delta HF Integrale, Lotus Omega, Mercedes 190 Cosworth EVO II, Honda Civic VI Type-R.

Dla mnie wielka porażka to NFS Hot Pursuit 2, Carbon, ProStreet, Undercover, najlepsza część NFS-a jak dla mnie to Porsche i II SE, a reszta tylko dobra.

za dużo pomocy -typu sam chamuje na zakretach,itp .wg mnie jak narazie racedriver ‘GRID’ rządzi :lol:

Wszystko to da się ustawić ;]