Neostrada-bardzo niskie transfery

niestety od połowy tego roku TP nie rozbudowało żadnej centali,taki sam transfer mają ustalony jak w czerwcu co teraz a przybyło im parenaście tysięcy użytkowników

i jest jak jest

niczego innego nie można się było po tym spodziewać

ale fakt faktem, każdy prawie klnie na neo, ale jej się używa

łączność ze światem musi być :smiley:

no coż z zaciekawieniem prześledziłem ten topic i otóż wydaje się że mam szczęście nie będąc abonentem tp.sa.

ja od dwóch lat korzystam z radiówki 512 kbit/s. transfer w godzinach 8-22 nie schodzi mi poniżej 80 KB/s, a w godzinach od 22-8 pobieram z maxymalnaą prędkością łącza średnio od 100-180 KB/s

ja osobiście jestem z mojego netu zadowolony. płacę 47.58zł na miesiąc

…i pomyslec że w tym roku chciałem przejść na neo!

pozdro for all 8)

To jakaś plaga.

U mnie tez nagle Neo zaczęło niemiłosiernie mulić.

Z rana jeszcze jakoś chodzi, ale czym później tym gorzej.

Pan z 0800102102 był nad wyraz uprzejmy i tylko to im wychodzi, bo reszta to szambo.

Przyjął skargę i złożył jakies zlecenie dla techników, żeby sprawdzili co się dzieje.

Cos tam bąknął, że mam jakieś zawyżone wartości tłumienia i to może powodować spowolnienie.

Czekam do marca i przesiadka na Tele2, bo może nie będzie lepiej, ale patrzącna ofertę cenową o połowę taniej, przy teoretycznie tych samych parametrach netu.

Czy macie jakieś krytyczne uwagi związane z telefonem i internetem na Tele2?

PS

Ponoć Pani z UoKiK ma sie dobrać do skóry za te wygłupy TP z Neostradą, bo takie cuda dzieją się już nagminnie w całej Polsce.

kiedyś w gazecie, nie pamiętam juz o co chodziło dokładnie, ale koleś skarżył się na tele2

założyli mu wszystko, tylko że wzieli ogromne pieniądze za podłączenie i aktywację, a potem nic nie działało, odsyłali go po sądach, a umowa chyba mówiła, że zerwanie przed terminem jest duża kara

no ja się przeraziłem, bo to gorzej niż tpsa

nie mówię, że tak ma być u Ciebie, tylko o tym co przeczytałem

poza tym, jak dobrze ci na radiówce to siedz

ja się z niej wyniosłem, bo w lata padała sieć co kilka godzin, upały :stuck_out_tongue:

a ta wspomniana pani, niech się bujnie :smiley:

wiem że jeszce kiedys na TVNie w programie uwaga było TELE2 bo jakieś tam przekręty robili. Oczywiście nie mówie że tele2 to syf itp ale mówie to co mówili w TV

No właśnie, zastanawiam się czy taka przesiadka, to nie jest przysłowiowe wpadnięcie z deszczu pod rynnę. :?

Jednakowoż trzeba stwierdzić, że jeżeli TP dalej będzie tak pogrywać, to nawet słabe działane netu w Tele2 osłodzi chociaż niska cena.

Wyjdzie na to samo (ten sam syf), ale taniej i to sporo.

Teraz płacę 132 zł za telefon i neo 1 MB/sek, a tam za to samo 89 zł.

Różnica dosyć istotna.

Nie myślałem o przesiadce dopóki wszystko hulało, ale teraz poważnie myślę nad taką decyzją.

Ludzie udałem sie do neo… pani powiedziała że ona nic nie może zrobić bo nie jest technikiem i że trzeba zadzwonić na 0800102102.

Kurzony wróciłem do domu… o dziwo dodzwoniłem się za 1 razem :o

Pan kazał mi kliknąć start uruchom cmd i jakieś tam komendy a ja mu podawałem co tam pisze…

później kazał mi poczekać powiedział że ma informacje o przeciążeniu serwerów i że w styczniu planują rozbudowę centrali i że prosi o wyrozumiałość…

poczekamy zobaczymy jak to nic nie da to będę dalej dzwonił

miejmy nadzieję, że nie jest to obietnice wyssane w palce, w sumie koleś jest zależny od przełożonych :!:

Wreszcie odrobina prawdy w tym morzu kłamstw.

Sprzedaja na siłę swoja usługę bez wsparcia ze strony infrastrukt€ry, która sie już dusi.

Zniesienie limitu transeru się kłania.

Jak wszyscy włączą P2P do sieć dostaje czkawki.

Nie mamy - tak jak zachód - przygotowanej infrastruktury pod net szerokopasmowy i teraz zjadamy tą żabę.

Żeby chociaż zmniejszyli na ten okres ceny, ale gdzie tam.

Będą wszystkim wmawiać, że wina jest po stronie odbiorcy, jakieś stare kable ma w domu…ect, tylko nigdy po ich stronie, bo oni muszą kasować to co jest w umowie.

Dobrze, że podpisałem umowe tylko na 12 miesięcy.

Teraz kiedy piszę ten post, upload jest większy od download. Makabra.

Szybkość ściągania: 14,68 KB/s (a winno być 120 KB/sek), a wysyłania 33 KB/sek.

a ja na 24 i mnie to martwi

Ja na 36 i nie stękam (jeszcze zostało mi 24) :slight_smile:

U mnie net chodzi znośnie (tylko w godzinach szczytu zwalania)

Hahaha wszystkim mówią to samo (tylko daty rożne podawają)

Zauważ, że padło słowo “planują” (a jak wiadomo plany się często zmieniają)

Tylko że wiesz że to słabe działanie do około 4kB/s (tak miał ten chłopak z gazety)

I to nie że tylko w godzinach szczytu… on miał tak ciągle

Dzwonił, przychodzili monterzy, sprawdzali i było wszystko ok (przy nich transfer był super)

Kto Ci tak powiedział ?? tzn. że będzie tak tanio

Wierzysz reklamą … :shock:

Zauważ co oni tam mówią:

Porównują ceny z cennikiem TP i fakt jest taniej ALE

Zauważ że w TP masz jakąś tam stawkę za połączenie z klientem w sieci TP

Czyli w Tele2 również jest tanio ale TYLKO za połączenie z klientem Tele2

A powiedz tak szczerze do ilu osób będziesz dzwonił które mają telefon w Tele2 ??

1 - am mam upc i mój transfer to uwaga 100 mb/s ja nie wiem co się stało ale mam w umowie 512 kb/s amam 100 mb/s KU#@A

2 - Ami w godzinach szczytu(12:00) czasem mi się google włączają 5 min a rano(7:30-12:00) w 1 sec to jest różnica

3 - A ja mam ok 50-73 kbs na s pobierania nawet nawet


O edycji własnych postów nie słyszałeś

Asterisk

A ja mam ok 50-73 kbs na s pobierania nawet nawet

Ale wczoraj wieczorem ok 22.30 to pobierałem open office przez mozillę i szło 130 kb/s… nawet ładnie

witam przeczytałem cały post i jakos mnie to nie dziwi mam tak samo od połowy pażdziernika dzwoniłem juz do tpsy nascie razy i moge jedynie doradzić zgłoście na 9393 awarie i domagajcie sie reklamacji .Mnie sie udało narazie mi przyznali korekte faktury za 2 miesiace (66zł) zawsze cos tylko do reklamacji potrzebny jest nr zgłoszenia na 0800102102 a co do tele2 odradzam ja próbowałem rok temu do neti przejsc i nic z tego i nie załuje bo co z tego ze inna firma jak kable te same a to co sie teraz dzieje z neo to pewno wina ze tpsa uzyczyła łacza tele 2 ,neti, orange i bóg wie komu jeszcze pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy neo i walczcie o kase

Proponuję zrobić testy prędkości na stronie http://www.speedtest.pl/ , zpisać je jako obrazki wycinka ekranu.

Następnie napisać reklamację i dołączyć te obrazki, domagająć się poprawy łącza internetowego i bonifikaty za miesiące z b.wolnym internetem.

Podobne pismo wysłać do Rzecznika Praw Konsumenta z prośbą o pomoc.

Nie rezygnować z dochodzenia swoich praw.

ale czy te testy są naprawdę wiarygodne ?

Ponieważ temat przerodził się w luźną dyskusje nie mającą nic wspólnego z działem “Problemy” więc przenoszę ja do “luźniejszego” działu.

kornica jeżeli nie wierzysz w testy na jednej stronie zrób testy na drugiej np. na numion.com lub dsl.cz Potem można wysłać wszystkie 3 wyniki