Neostrada i problem z połączeniem!


(Szprot5) #1

Witam! Mam wielki denerwujący problem z neostradą, gdyż restartuje się ona prawie ciągle. Ale troche dokładniej. Codziennie od około 16 do godziny około 0:00 neo mi pada co mniejwięcej 10 minut,czasami pół godziny. teraz podczas wątku neo sie resetuje co 5 minut. Raczej to przyczyna tłoku jeśli patrzy się na godziny. To napewno nie chodzi o liveboxa, gdyz na nim mi internet tak samo padał. Teraz mam D-linka zamiast liveboxa i tak samo pada mi polączenie. Szybkość neta to 6 mb/s. Jeśli to pomoże to mieszkam w gdańsku. I proszę o sensowne odpowiedzi a nie "Wywal to g*wno" bo podpisałem umowe na 3 lata i zostały mi jeszcze 2 :-x


(Sebos99) #2

Łączysz się przez aplikacje dostępową? Jeśli tak to odinstaluj i ręcznie skonfiguruj połączenie. Często ona sprawia problem. Instrukcja

Przeskanuj komputer za pomocą Dr.Web Curelt (włącz od razu skanowanie pełne).

edit: sorry, tutorial faktycznie nie dla Ciebie :oops:

Poczekaj, jeszcze ktoś pomoże.


(Szprot5) #3

Nie trzeba :smiley: Ja mam talent do niszczenia windowsa i zaliczylem z tym neo ponad 15 formatów :smiley: Wirus sie raczej nie uchował. Co do tej konfiguracji to dzięki! zaraz sprawdze czy to działa. AAA i jeszcze coś! ja nie instalowałem nic! po formacie windowsa i zainstalowaniu strewników płyty głównej internet sam zaczyna chodzić. ale zobacze co ciekawego pisze Tut.

-- Dodane 04.01.2010 (Pn) 20:27 --

****** to nie dla mnie tut. Nie ma sterowników neo nie ma problemu niby. Ja go mam. Pozostaje czekać te 2 lata lub czekać na cud omf. Może jednak ktoś ma sposób?


(Croos22) #4

Skontaktuj się z neostradą telefonicznie lub osobiście.


(Szprot5) #5

PHI! Powiedzieli że sie tłumi linia i należy zmniejszyć szybkość neta. A mi do ostatniej sekundy przed padnięciem neta neo ŚMIGA 100% swojego 6 mb... Już nie wiem co robić. Nie chce im sie pomóc jednostce i tyle.....


(.muszi) #6

To, że prędkość internetu jest maksymalna nie znaczenia. Chodzi o parametry linii (tłumienie, szumy). Tutaj jest dość szczegółowo wyjaśnione.


(Dawid Czernek) #7

Czy kabel od neostrady jest podłączony bezpośrednio do gniazda? Nie podłączaj do niego filtrów - są one przeznaczone do telefonów.

Poczytaj podobne tematy:

http://forum.dobreprogramy.pl/neostrada-rozlacza-prosze-pomoc-t96840-15.html

http://forum.dobreprogramy.pl/rozlaczanie-neostrady-t41116.html

Skorzystaj z rad tam umieszczonych,

oraz ewentualnie możesz przestawić się na taki sposób łączenia z internetem:

http://forum.dobreprogramy.pl/neostrada-bez-aplikacji-dostepowej-t10188.html


(Banyx) #8

Miałem podobny problem z neostradą w Warszawie. Podpisałem umowe na 2mb z telewizją, jednak wkrótce się okazało, że na moim łączu nie ma możliwości technicznych na tą prędkość. Tzn livebox próbował się zsynchronizować z centralą i nie mógł. Negocjował prędkość, której na osiedlowej infrastrukturze TP nie mógł uzyskać (zbyt wielu użytkowników, za mało portów, zbyt stare centrale i sieci). Bujałem się z tą sprawą pół roku, pisałem do tepsy 3 pisma o rozbudowę infrastruktury. W końcu skończyło się na tym że po wniosku od montera z tp że to ich wina że nie ma możliwości technicznych rozwiązałem umowę bez żadnych opłat i oddałem sprzęt. Obecnie szukam innego, pożądnego internet service providera


(Djzon) #9

Netia jest o wiele lepsza od Neo. No ale dierżawi chyba przyłacze telefoniczne. No jesli chcesz zmienne IP to chyba jeszcze tylko Netia do wyboru?


(Monczkin) #10

szprocik , od czego jest dział Sieci? czytaj opisy działów przed założeniem tematu. Przenoszę. Popraw tytuł na konkretny, inaczej temat wyleci. Panuj nad słownictwem. Przeczytaj regulamin forum, dobrze radzę.


(Szprot5) #11

Temat można skasować już niczego twórczego się nie dowiem. Dzięki wszystkim za pomoc