Neostrada i problem z połączeniem!

Witam! Mam wielki denerwujący problem z neostradą, gdyż restartuje się ona prawie ciągle. Ale troche dokładniej. Codziennie od około 16 do godziny około 0:00 neo mi pada co mniejwięcej 10 minut,czasami pół godziny. teraz podczas wątku neo sie resetuje co 5 minut. Raczej to przyczyna tłoku jeśli patrzy się na godziny. To napewno nie chodzi o liveboxa, gdyz na nim mi internet tak samo padał. Teraz mam D-linka zamiast liveboxa i tak samo pada mi polączenie. Szybkość neta to 6 mb/s. Jeśli to pomoże to mieszkam w gdańsku. I proszę o sensowne odpowiedzi a nie “Wywal to g*wno” bo podpisałem umowe na 3 lata i zostały mi jeszcze 2 :-x

Łączysz się przez aplikacje dostępową? Jeśli tak to odinstaluj i ręcznie skonfiguruj połączenie. Często ona sprawia problem. Instrukcja

Przeskanuj komputer za pomocą Dr.Web Curelt (włącz od razu skanowanie pełne).

edit: sorry, tutorial faktycznie nie dla Ciebie :oops:

Poczekaj, jeszcze ktoś pomoże.

Nie trzeba :smiley: Ja mam talent do niszczenia windowsa i zaliczylem z tym neo ponad 15 formatów :smiley: Wirus sie raczej nie uchował. Co do tej konfiguracji to dzięki! zaraz sprawdze czy to działa. AAA i jeszcze coś! ja nie instalowałem nic! po formacie windowsa i zainstalowaniu strewników płyty głównej internet sam zaczyna chodzić. ale zobacze co ciekawego pisze Tut.

Dodane 04.01.2010 (Pn) 20:27

****** to nie dla mnie tut. Nie ma sterowników neo nie ma problemu niby. Ja go mam. Pozostaje czekać te 2 lata lub czekać na cud omf. Może jednak ktoś ma sposób?

Skontaktuj się z neostradą telefonicznie lub osobiście.

PHI! Powiedzieli że sie tłumi linia i należy zmniejszyć szybkość neta. A mi do ostatniej sekundy przed padnięciem neta neo ŚMIGA 100% swojego 6 mb… Już nie wiem co robić. Nie chce im sie pomóc jednostce i tyle…

To, że prędkość internetu jest maksymalna nie znaczenia. Chodzi o parametry linii (tłumienie, szumy). Tutaj jest dość szczegółowo wyjaśnione.

Czy kabel od neostrady jest podłączony bezpośrednio do gniazda? Nie podłączaj do niego filtrów - są one przeznaczone do telefonów.

Poczytaj podobne tematy:

http://forum.dobreprogramy.pl/neostrada-rozlacza-prosze-pomoc-t96840-15.html

http://forum.dobreprogramy.pl/rozlaczanie-neostrady-t41116.html

Skorzystaj z rad tam umieszczonych,

oraz ewentualnie możesz przestawić się na taki sposób łączenia z internetem:

http://forum.dobreprogramy.pl/neostrada-bez-aplikacji-dostepowej-t10188.html

Miałem podobny problem z neostradą w Warszawie. Podpisałem umowe na 2mb z telewizją, jednak wkrótce się okazało, że na moim łączu nie ma możliwości technicznych na tą prędkość. Tzn livebox próbował się zsynchronizować z centralą i nie mógł. Negocjował prędkość, której na osiedlowej infrastrukturze TP nie mógł uzyskać (zbyt wielu użytkowników, za mało portów, zbyt stare centrale i sieci). Bujałem się z tą sprawą pół roku, pisałem do tepsy 3 pisma o rozbudowę infrastruktury. W końcu skończyło się na tym że po wniosku od montera z tp że to ich wina że nie ma możliwości technicznych rozwiązałem umowę bez żadnych opłat i oddałem sprzęt. Obecnie szukam innego, pożądnego internet service providera

Netia jest o wiele lepsza od Neo. No ale dierżawi chyba przyłacze telefoniczne. No jesli chcesz zmienne IP to chyba jeszcze tylko Netia do wyboru?

szprocik , od czego jest dział Sieci? czytaj opisy działów przed założeniem tematu. Przenoszę. Popraw tytuł na konkretny, inaczej temat wyleci. Panuj nad słownictwem. Przeczytaj regulamin forum, dobrze radzę.

Temat można skasować już niczego twórczego się nie dowiem. Dzięki wszystkim za pomoc