Neostrada + koszt utrzymania łącza?

Czy TP każe sobie płacić jeszcze za utrzymanie łącza ? Zastanawiam sie bo niedawno zmieniłem telefon z tp na netie i żadnych dodatkowych opłat nie mam … co by było gdybym zrezygnował z telefonu w netii ?

Neostradę TP można mieć na dwojaki sposób:

  1. Abonament za Neo + Telefon w TP (abonament minimum 50zł)

  2. Abonament za Neo + opłata za utrzymanie łącza obniżona teraz z 36,60zł do 31zł.

Innej opcji nie ma. Więc tak, dalej trzeba płacić.

No ale w tej chwili płace za neo bez zadnych doadtkowych kosztów a telefon mam z netii :smiley:

Telefon z netii, ale na dotychczasowym łączu z TP, mają układ najwyraźniej. Normalnie opłata za utrzymanie łącza wciąż obowiązuje. :slight_smile:

Jest też chyba coś takiego jak zawieszenie telefonu, wówczas płaci się 21zł/mies., ale trzeba uiścić opłatę z góry za rok.

ja mam telefon z tp i pakiet socjalny 28zl i internet z neti 59zl za 1mb

No i co z tego? Przecież pakiet socjalny został już dawno zlikwidowany. Ty nadal go masz tylko dlatego, że w międzyczasie z niego nie rezygnowałeś.

no to fajnie , nie dość że musze płacić 64zł za 1mb to jeszcze MUSZE mieć telefon ; ) cóz , skończy sie umowa to podziękuje za telefon i internet , sami sobie bata kręcą

Jeśli masz Internet w Neti i telefon To dla TP nic nie płacisz!

Jeśli chcesz mieć Tylko neta to w Neti To można zawiesić telefon w Tp i płacić 21.30gr przedłużając zawieszenie co miesiąc i wtedy nie trzeba płacić nic z góry za rok!

A samo utrzymanie łącza kosztuje 29zł Brutto

Socjalny został juz wycofany ale jest “plan tp przyjazny” za 18.30gr. Ale trzeba pobierać zasiłek z opieki pieniężny żeby go móc mieć, internet wtedy normalnie masz jaki chcesz, a i telefon tez:))

Co i tak jest niezgodne z europejskimi standardami. W głowie się nie mieści zmuszać klienta do posiadania telefonu stacjonarnego, aby mógł mieć internet, albo naliczać wcale niemałą kwotę z tytułu tzw. opłaty za utrzymanie łącza. Te usługi powinny być rozdzielne. Przecież UKE nałożył na TP karę.

No i są rozdzielne :smiley: Nie musisz mieć Telefony by mieć internet =D>

A ze se naliczają opłaty za utrzymanie swoich kabli heheheh to inna bajka , a raczej koszmar bo te kable to raczej nie za dobrym stanie są !!

Całkowicie rozdzielne. Bo przecież nie jest tajemnicą, że wg. TP ‘utrzymanie kabla’ to rekompensata za to, że klient nie wziął też hurtem telefonu stacjonarnego. Chore. :x Nie wspominając o karygodnym cenniku i ograniczonym transferze dla posiadaczy neo (patrz np. DP).

cennik taki zły nie jest, przecież ceny poszły w dół, 6mb teraz za niecałe 70pln jest

ceny poszły w dół tylko dlatego że pojawiła się netia ; )

Poszły, bo teraz mogli TP jest cały czas Kontrolowane przez UOK I nie może mieć niższych cen niż netia :frowning: I nie tylko bo Jest Mutimo i inne co idą po sieci TP.

A ja powiem Ze ■■■■ dziś z neta co nie jest symetryczne, co z tego ze mogę ściągać jak nie mogę wysłać :twisted:

PS: Jeśli się nie ma neta przez tydzień lub 2 z winy TP to chyba można wypowiedzieć im umowę bez konsekwencji??

Widocznie netia pobiera od ciebie opłatę za utrzymanie łącza i przesyła ją TP. Jesli masz u innego operatora telefon na linii tp to oni muszą telekomunikacji polskiej płacić za utrzymanie łącza. Jeśli masz w tp to jest to zwykły abonament.

Netia nie miała na obniżki żadnego wpływu tylko UKE który wreszcie zezwolił na to Tepsie. Dzięki temu wprowadzili superinternet który jest pierwszą promocją konkurencyjną w stosunku do netu BSA w tym miedzy innymi Netii

a jak to jest jak chciał bym miec telewizję od TP?? musze płacić za utrzymanie łącza??

Tak, jeśli nie masz Abonamentu Telefonicznego , to każdą inna usługa wymaga opłacanie Za kabelek:)

A TV od TP masz tylko Z Neostrada:))) heheh

W ogóle to teraz można mieć sam internet z TP, czy trzeba mieć ten głupi stacjonarny telefon?

Można mieć samo NEO ale do kosztu abonamentu za internet trzeba sobie doliczyć koszty utrzymania linii w wysokości koło 30 zł miesięcznie (nie pamiętam ile dokładnie).