Neostrada + koszt utrzymania łącza?

(antiferno) #1

Czy TP każe sobie płacić jeszcze za utrzymanie łącza ? Zastanawiam sie bo niedawno zmieniłem telefon z tp na netie i żadnych dodatkowych opłat nie mam ... co by było gdybym zrezygnował z telefonu w netii ?

(Robert Zgrzebnicki) #2

Neostradę TP można mieć na dwojaki sposób:

1) Abonament za Neo + Telefon w TP (abonament minimum 50zł)

2) Abonament za Neo + opłata za utrzymanie łącza obniżona teraz z 36,60zł do 31zł.

Innej opcji nie ma. Więc tak, dalej trzeba płacić.

(antiferno) #3

No ale w tej chwili płace za neo bez zadnych doadtkowych kosztów a telefon mam z netii :smiley:

(Robert Zgrzebnicki) #4

Telefon z netii, ale na dotychczasowym łączu z TP, mają układ najwyraźniej. Normalnie opłata za utrzymanie łącza wciąż obowiązuje. :slight_smile:

Jest też chyba coś takiego jak zawieszenie telefonu, wówczas płaci się 21zł/mies., ale trzeba uiścić opłatę z góry za rok.

(Maciejboss) #5

ja mam telefon z tp i pakiet socjalny 28zl i internet z neti 59zl za 1mb

(Kpc21) #6

No i co z tego? Przecież pakiet socjalny został już dawno zlikwidowany. Ty nadal go masz tylko dlatego, że w międzyczasie z niego nie rezygnowałeś.

(antiferno) #7

no to fajnie , nie dość że musze płacić 64zł za 1mb to jeszcze MUSZE mieć telefon ; ) cóz , skończy sie umowa to podziękuje za telefon i internet , sami sobie bata kręcą

(Karolekc5) #8

Jeśli masz Internet w Neti i telefon To dla TP nic nie płacisz!

Jeśli chcesz mieć Tylko neta to w Neti To można zawiesić telefon w Tp i płacić 21.30gr przedłużając zawieszenie co miesiąc i wtedy nie trzeba płacić nic z góry za rok!

A samo utrzymanie łącza kosztuje 29zł Brutto

Socjalny został juz wycofany ale jest "plan tp przyjazny" za 18.30gr. Ale trzeba pobierać zasiłek z opieki pieniężny żeby go móc mieć, internet wtedy normalnie masz jaki chcesz, a i telefon tez:))

(Robert Zgrzebnicki) #9

Co i tak jest niezgodne z europejskimi standardami. W głowie się nie mieści zmuszać klienta do posiadania telefonu stacjonarnego, aby mógł mieć internet, albo naliczać wcale niemałą kwotę z tytułu tzw. opłaty za utrzymanie łącza. Te usługi powinny być rozdzielne. Przecież UKE nałożył na TP karę.

(Karolekc5) #10

No i są rozdzielne :smiley: Nie musisz mieć Telefony by mieć internet =D>

A ze se naliczają opłaty za utrzymanie swoich kabli heheheh to inna bajka , a raczej koszmar bo te kable to raczej nie za dobrym stanie są !!

(Robert Zgrzebnicki) #11

Całkowicie rozdzielne. Bo przecież nie jest tajemnicą, że wg. TP 'utrzymanie kabla' to rekompensata za to, że klient nie wziął też hurtem telefonu stacjonarnego. Chore. :x Nie wspominając o karygodnym cenniku i ograniczonym transferze dla posiadaczy neo (patrz np. DP).

(Jerzyjerzyjerzy) #12

cennik taki zły nie jest, przecież ceny poszły w dół, 6mb teraz za niecałe 70pln jest

(antiferno) #13

ceny poszły w dół tylko dlatego że pojawiła się netia ; )

(Karolekc5) #14

Poszły, bo teraz mogli TP jest cały czas Kontrolowane przez UOK I nie może mieć niższych cen niż netia :frowning: I nie tylko bo Jest Mutimo i inne co idą po sieci TP.

A ja powiem Ze dupa dziś z neta co nie jest symetryczne, co z tego ze mogę ściągać jak nie mogę wysłać :twisted:

PS: Jeśli się nie ma neta przez tydzień lub 2 z winy TP to chyba można wypowiedzieć im umowę bez konsekwencji??

(Hastahasta) #15

Widocznie netia pobiera od ciebie opłatę za utrzymanie łącza i przesyła ją TP. Jesli masz u innego operatora telefon na linii tp to oni muszą telekomunikacji polskiej płacić za utrzymanie łącza. Jeśli masz w tp to jest to zwykły abonament.

(Jerzyjerzyjerzy) #16

Netia nie miała na obniżki żadnego wpływu tylko UKE który wreszcie zezwolił na to Tepsie. Dzięki temu wprowadzili superinternet który jest pierwszą promocją konkurencyjną w stosunku do netu BSA w tym miedzy innymi Netii

(Djwok) #17

a jak to jest jak chciał bym miec telewizję od TP?? musze płacić za utrzymanie łącza??

(Karolekc5) #18

Tak, jeśli nie masz Abonamentu Telefonicznego , to każdą inna usługa wymaga opłacanie Za kabelek:)

A TV od TP masz tylko Z Neostrada:))) heheh

(Luxor) #19

W ogóle to teraz można mieć sam internet z TP, czy trzeba mieć ten głupi stacjonarny telefon?

(fiesta) #20

Można mieć samo NEO ale do kosztu abonamentu za internet trzeba sobie doliczyć koszty utrzymania linii w wysokości koło 30 zł miesięcznie (nie pamiętam ile dokładnie).

8)