Neostrada vs Netia

Witam.Chcialbym sobie założyć dobry a nie zadrogi internet z netii lub neostrady.Prosze o porady ktory jest lepszy.A i jak ktos by mogl podać ceny internetu tych dwóch firm byłbym bardzo wdzięczny ponieważ zabardzo nie moge znaleść cen na ich stronach bo mam internet w telefonie

http://www.netia.pl/hp,dla_domu,pakiet_ … zAodAzXEjw

http://www.netstrada.pl/

Z Netii jest taniej. Chyba, że masz telefon na abonamencie socjalnym (nie można go już założyć), wtedy można wziąć sam internet,najlepiej w Orange Freedom.

Najlepiej przedzwoń do TPSA, Netii i innych operatorów i się zapytaj. Wypisałem tu numery telefonów do wszystkich operatorów świadczących usługi na łączach TPSA. W przypadku wybrania samego internetu, należy płacić opłatę za utrzymanie łącza (chyba ok. 35 zł) lub dowolny abonament telefoniczny w TPSA (niestety abonament socjalny za 28 zł nie jest już dostępny).

TPSA (internet, telefon, internet+telefon):

0800102102 - za darmo - tylko ze stacjonarnych i Orange ==> infolinia Neostrady

19393 - za darmo - ze stacjonarnych i Orange, płatne normalnie - z komórek (przed numerem trzeba podać dowolny kierunkowy z Polski, np. 22); 801179894 - opłata jak za jeden impuls - działa na pewno ze stacjonarnych, w Orange i Play, w pozostałych sieciach też powinno ==> tzw. błękitna linia TPSA

Netia (internet, telefon, internet+telefon):

0801802803 - płatne jak za jeden impuls - na pewno ze stacjonarnych, Orange i Play, w innych sieciach też powinno ==> tzw. InfoNetia

227111111 - płatne normalnie - ze wszystkich telefonów ==> InfoNetia

*88 - za darmo - tylko z telefonów w Netii (u mnie z niewiadomej przyczyny nie działa, może działa tylko u osób, które mają telefon na kablach Netii) ==> też InfoNetia

Dialog (internet, telefon, internet+telefon):

0801700700 - płatne jak za jeden impuls - patrz adnotacja jak wyżej do numerów na 0801 ==> tzw. TeleCentrum

0801703007 - patrz jak wyżej ==> numer dla abonentów TPSA

717910101 - płatne normalnie - ze wszystkich sieci ==> TeleCentrum

Multimo (internet, telefon, internet+telefon):

0801080801 - patrz jak wyżej przy 0801 ==> infolinia

Netk@ (internet, telefon, internet+telefon):

0801022000 - patrz jak wyżej przy 0801 ==> Biuro Obsługi Klienta

422054555 - płatne normalnie - ze wszystkich sieci ==> BOK

9422054555 - dla osób posiadających łącze Telekomunikacji Kolejowej ==> BOK

Era (internet, telefon, internet+telefon):

0801202602 - patrz jw. dla 0801 ==> Infolinia

0224136996 - płatne normalnie - ze wsz. sieci ==> Biuro Obsługi Abonenta

602900 - opłata za połączenie 39 gr - tylko z sieci Era ==> BOA

Orange (internet):

510100100 - płatne normalnie - ze wsz. sieci ==> Informacja Handlowa

*100 - opłata za połączenie 1 zł - tylko z sieci Orange ==> Inf. Handlowa

Dodane 15.03.2009 (N) 19:05

PS. Jeśli chodzi o Netstradę, do której dał(a) link errata72 - działa tylko w woj. podkarpackim, na łączach TPSA.

Dokładnie to jest 30 zł + 22% VAT

Czyli 36,60.

Tak. Tyle kosztuje utrzymanie łącza w TP.

A jesli bym chcial założyć orange freedom to musze miec telefon z orange?

Nie.

orange freedom,netstrade,neostrade,netie mozna zamówić w salonie tp??

Orange Freedom i Neostradę można zamówić w salonach TP i Orange (to jest praktycznie ta sama firma). Netię można zamówić w salonach Netii oraz Play (Play współpracuje z Netią), nie wiem czy tez nie w punktach sprzedaży telewizji “n”. Netstradę - chyba tylko w ich punktach oraz telefonicznie.

Wacham sie między netią,netsradą i orange freedom

ja bym brał freedoma, bo jest chyba z tego najtańszy, @gradzik jak byś miał tel w orange to daja jeszcze jakies minuty

Mysle ze wezmę orange

Dodane 23.03.2009 (Pn) 15:31

A wie ktos ile trzeba czekac na modem w orange?

No neostradę możesz też zamówić przez stronę internetowa tepsy, i to jest o tyle dobre, że dostajesz wtedy jakieś prezenty, teraz jest zdaje się aparat Benq…

Neostpade nie Wezme bo droga

Dodane 23.03.2009 (Pn) 20:04

Ile trzeba w orange czekac na założenie neta?

Najlepiej zapytaj się w sklepie, ewentualnie na infolinii.

Z Orange Freedom jest taki problem, że zdarza się, że w punkcie sprzedaży zabraknie modemów. A niestety oprogramowanie sprzedaży usługi Orange Freedom jest tak skonstruowane, że sprzedawca musi wpisać numer seryjny modemu - modem jest obowiązkowy.

Ostatnio zauważyłem, że w ofercie oprócz modemu ZXDSL jest jeszcze jakiś Alcatel za 49 zł. Czy on jest lepszy od tego za złotówkę? Ma może wyjście na RJ-45?

albo sprawdź na stronie orange…

Gdzie sprawdzić czy da sie na mojej lini tp założyć neta???

http://www.orange.pl/portal/map/map/int … 7905847769

Jak masz telefon z TP nie ma żadnych problemów.Idziesz do salonu Orange i masz.

Tyle, że ta “sprawdzarka” na stronie Orange (lub jakiegokolwiek innego operatora) nie jest zbyt wiarygodna.

Procedura jest taka:

  1. Kupujesz modem za 1 zł.

  2. Salon Orange wysyła do TPSA pismo o możliwość podłączenia Internetu na danej linii.

  3. Teraz TPSA weryfikuje, czy jest możliwość techniczna podłączenia Internetu.

  4. Jeśli nie ma takiej możliwości, zrywają umowę (nie wiem, czy modem można zwrócić). Jeśli jest - czekasz na aktywację.

Dzisiaj byłem w salonie Orange i zostałem poinformowany, jak to wszystko wygląda.