Neostrada vs Netia

Modem trzeba oddać ;] Będą wydzwaniać na numer kontaktowy ;]

Dzieki za wszelkie informacje i porady chyba w poniedziałek ide do salonu tp i zakładam orange freedom

Dodane 01.04.2009 (Śr) 17:16

A czy ktos sie orientuje czy jest możliwość na promocje z powodu świąt?

A gdzie Netia ma swoje salony czy punkty informacyjne, biura? Na stronie netia.pl są tylko salony Play zaznaczone.

W całej Polsce. Tyle że rozsiane są dość przypadkowo - np. w Bydgoszczy są 2, a w Kielcach aż 3 (!), natomiat a w Łodzi czy Warszawie nie ma wcale (jest w Gawrolinie k. Warszawy). Na całym Górnym Śląsku jest tylko jeden - w Dąbrowie Górniczej.

Na mapie na stronie Netii są również zaznaczone punkty Netii, trzeba jednak ustawić mniejsze zbliżenie.

Tak więc mamy koleją wadę Netii - jest to firma dość wirtualna.

No właśnie, w moim mieście np. są tylko zaznaczone salony Play. Zamierzałem niedługo wziąźć internet i telefon z Netii. Obecnie mam telefon i internet z TP. Gdzie w takim razie mam się udać z tym wszystkim? Do salony Play? Tam wszystko załatwię co będę chciał? Gdzie będę płacił rachunki za telefon i internet? Również w salonie Play? Czy jak będę chciał się czegoś dowiedzieć “na miejscu” to również w salonie Play?

Tak. Chociaż myślę, że równie dobrze można to załatwić telefonicznie (tylko trzeba dzwonić na infolinię i godzinami czekać na połączenie z konsultantem), albo przez Internet.

Na poczcie lub w banku (za pomocą przelewu).

Chyba więcej niż w salonie Playa, dowiedziałbyś się na infolinii, ale nie tak łatwo jest tam się dodzwonić.

Czy jak będę chciał się czegoś dowiedzieć “na miejscu” to również w salonie Play?

A dlaczego nie jest łatwo się dodzwonić? Jakieś problemy są ze świadczonymi usługami i ludzie tak często dzwonią czy może system infolinii jest słabszy od infolinii Neostrady?

Jaka jest pomoc techniczna na tej infolinii? Wszystko ładnie fachowo jak w Neostradzie?

I czy wiesz może czy występują jakieś problemy z samym internetem z Netii? Bo ja na Neostrade, którą mam już parę lat narzekać nie mogę, żadnych awarii, chyba, że jakieś ogólnopolskie.

Niewątpliwie.

Wręcz przeciwnie.

Tutaj różnicy w porównaniu z Neostradą raczej nie zauważysz. Trochę gorzej może funkcjonować zgłaszanie awarii. Awarię musisz zgłosić do Netii, ale że awarii ulegają praktycznie tylko łącza od punktu styku do Ciebie, awaria musi zostać przekazana przez Netię do Telekomunikacji (która z kolei do serwisowania sieci zatrudnia zewnętrzną firmę :slight_smile: ). Ale ogólnie jest tak samo.

Infolinia TP i Netii to jak niebo i ziemia. Dlaczego nie jest łatwo się dodzwonić? Odpowiedź sama się narzuca - zbyt mała liczba zatrudnionych konsultantów :slight_smile:

bez problemu idziesz do salonu Play ponieważ to w pewnym sensie sieć Netii

Netia i problemy z infolinia hmm… napewno nie sa az tak złe jak z Neostrada i napewno lepiej dbaja o klienta

sam mam aktualnie internet z netii jesli mialem jakis problem pisalem np. maila i tego samego dnia dostawalem odpowiedz ze poszlo to dalej lub odp co i jak zrobić a na 2 dzień nawet dzwonili się pytali czy teraz jest dobrze :slight_smile:

korzystalem z takich pomocy mailowych 3 krotnie bodajrze i dosc szybko odpisywali lub oddzwaniali sami ( a zeby nie bylo to problemy mialem przez stara linie telefoniczna no ale co sie dziwic kamienica w koncu ;p ) ogolnie jestem dość szczęśliwym posiadaczem Netii od 9 lat mniej wiecej :slight_smile:

Pozdrawiam

P.S

mam Netie na lini Netii

zapewne na lini TP bedzie gorzej a raczej napewno z zgłaszaniem itp problemów/awarii

Coś ci się pokręciło. Jest dokładnie odwrotnie.

Na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż kontakt telefoniczny. Za który trzeba w końcu zapłacić (na szczęście od połączenia a nie od liczby impulsów) - a połączenia pod numery 801 w Netii nie są wliczane do tych darmowych 60 minut, tylko dodawane do abonamentu.

A to jest diametralna różnica. Już o tym tutaj pisałem.

tasia26

Ludzie chciałabym Was wszystkich przestrzec przed podpisywaniem jakiejkolwiek umowy z tą firmą !!

Sorry za chaotyczny post ale piszę na świeżo po tej “rozmowie”.

Jednym zdaniem mówiąc: nie polecam neti nikomu,to kłamliwa firma. Na każdy punkt w regulaminie maja swój kruczek i z nimi nie wygrasz. Mi pozostaje tylko czekać z utęsknieniem do konca umowy, w nowej lokalizacji zakładam telefon w TP. Za kilka mięsiecy pojawi się pewnie jakiś magik z neti i bedzie czarował żeby do nich przejść…nie chciałabym być wówczas w jego skórze.

Utrzymanie łącza w TP od 1 Grudnia to 29zł Brutto

Można tez zawiesić telefon i płacić 21,50gr

Neo Jest tańsze od TP 2Mbps to na rok czasu przez 3mies. 50zł kolejne 9–> 70zł przy założeniu aktywacja 50zł

https://www.tp.pl/prt/pl/order/zamowien … _type=2400

A Freedom to koszt 75zł co miesiąc plus jakieś tam minuty jak sie ma telefon w orange

http://www.orange.pl/portal/map/map/int … 9612571387

Ostatnio porównałem sobie koszty wszystkich łącz bez telefonu na liniach TPSA (średnia cena podzielona przez liczbę miesięcy). Najtaniej wychodzi Multimo na 12 miesięcy ex aequo z Netią 24-miesięczną. Wynika z tego, że Multimo jest najbardziej korzystne.

kpc21, jednak nie przekonales czemu multimo jest lepsze? bo tak? bo Ty tego uzywasz? wiecej argumentow na tka poprosze, a dyskusja dotyczy neo i netii, sprobujmy na psokojnie bez emocjii podyskutowac :slight_smile: mi neo podoba ze wzgeldu na to ze mam net, oraz tv, a dotego przekonuje ze ma wkrotce pojawic sie HD :slight_smile:

Multimo jest “lepsze” tylko ze względu na cenę. Ponadto nie słyszałem jeszcze o takich problemach z infolinią, jakie były zgłaszane w tym temacie.

Neostrada to nie jest złe łącze, wręcz przeciwnie - od strony technicznej najlepsze. Nie ma pośredników, a więc wszystkie sprawy załatwiasz bezpośrednio z operatorem linii telefonicznej.

Natomiast myślę że Multimo będzie lepszym wyborem od Netii. Dlaczego? Napisałem wyżej. Krótszy czas umowy przy tej samej cenie, poza tym prawdopodobnie na infolinię dodzwonić jest się trochę łatwiej.

A czego ja używam? Orange Freedom. Dlaczego? W centrali do której przynależę są problemy (a przynajmniej były kiedy zakładałem internet przewodowy, bo wcześniej miałem radiówkę) z brakiem wolnych portów. Kiedy chciałem założyć internet w Netii (wtedy były inne cenniki), po miesiącu (!) zostało do mnie odesłane pismo - odmowa z przyczyn technicznych ze strony TPSA. Dodzwonić się również nie było tam łatwo (miałem wybór: albo zadzwonić na numer płatny normalnie jak za połączenie lokalne, albo na infolinię do której koszt połączenia był doliczany do abonamentu (miałem wtedy już w Netii pakiet “Lepszy Telefon”)) Potem próbowałem założyć Orange Freedom (w końcu to praktycznie ta sama firma co Neostrada). Nic z tego - tak samo, tyle że odmowa przyszła SMS-em po tygodniu, a nie po miesiącu. W końcu się zdenerwowałem i spróbowałem założyć Neostradę (telefonicznie, aby można było zerwać umowę w ciągu 10 dni). Okazało się, że podłączyli bez problemu. Zerwałem umowę i poszedłem w takim razie do salonu TPSA. Okazało się, że tam można zarezerwować port na usługę (zarówno Orange, jak i Neo), bo akurat był wolny. I wreszcie udało się.

A obecnie cenowo Multimo jest najkorzystniejsze. Gdyby kończyła mi się teraz umowa, najpierw spróbowałbym założyć łącze w Multimo.

I co z tego, jak nie załatwiasz sprawy lokalnie tylko przez błękitną linię, a zanim oni wyślą techników to czasami i tygodniami trzeba czekać :stuck_out_tongue:

O czym Ty znowu opowiadasz… Przecież jest *88 dla abonentów.

Może i tak, ale numer *88 po prostu nie działa. O ile mi wiadomo (nie jestem co do tego pewien) numer ten przeznaczony jest jedynie dla abonentów mających telefon w Netii. Ponadto posiadam telefon w Netii (promocja Lepszy Telefon do Wygadania) na liniach TPSA, a mimo tego numer ten nie działa. Po jego wybraniu słychać 2 krótkie sygnały, a potem sygnał odłożenia słuchawki.

kpc21, pozwol ze z Toba sie nie zgodze, ze multimo cenowo lepiej wychodzi, w multimo np. 6 mb kosztuje 119, a w neo 92; do tego: w multimo max to 6mb a w neo mozna miec nawet 20.

Fiesta, czy te doswiadczenia ktore opisales to sa twoje wlasne, czy jak?

Bzdura. Przyjmijmy okres trwania umowy 12 miesięcy (w Multimo - jedyny dostępny, w TPSA średnia cena przy każdym okresie umowy jest taka sama). W Neo przez pierwsze 3 miesiące płacisz 69,89 zł, a przez następne 9 - 99,89 zł. W Multimo przez pierwsze 3 miesiące płacisz po 1 zł, a przez następne 9 - po 99 zł. Już na pierwszy rzut oka widać, że w Multimo jest taniej (przez 9 miesięcy w Neo drożej jest o niecałą złotówkę, ale przez pozostałe 3 aż o prawie 70 zł). Jeśli to cię nie przekonuje, średnia cena w TPSA to 92,39 zł, a w Multimo 74,5 zł.