Neostrada vs Netia

Własne, ale nie prywatne tylko służbowe. W skrócie można powiedzieć ,że do czasu usterki wszystko bardzo ładnie działa, ale w momencie awarii to już sama rozmowa na infolinii jest katorgą, a co dopiero czekanie na techników.

Ja sam mam Orange Freedom i obsłudze technicznej nie można nic zarzucić. Kiedy zgłoszę awarię (po prostu mówię, że chcę zgłosić awarię polegającą na tym i tym), zwykle już następnego dnia mam Internet. Jeśli jej nie zgłoszę (myśląc że zrobi to ktoś inny), Internetu nie ma. Ot cała filozofia.

A jak oceniacie oplacalnosc nowej oferty freedomu? Bo maja niezle cenniki, pakiety zlotowek no i umowy na 12 mscy. Kpc21, oplaca sie to?

Jedyne, co się zmieniło, to okresy trwania umowy. Teraz za cenę dawnej umowy 3-letniej można zamówić Freedoma na 2 lata. Nadal bardziej opłacalne jest Multimo (tzn. bardziej się opłaca niż Netia), ale zaletą Freedoma jest to, że operator jest prawie ten sam, co w przypadku Neostrady (PTK Centertel należy do Grupy TP) - Neostrada i Freedom mają być w przyszłości połączone.

Do Grupy TP należą zresztą też inne ważne spółki, jak np. Wirtualna Polska (kiedyś razem z Neostradą dostawało się konto pocztowe na WP), czy też TP Emitel (operator prawie wszystkich nadajników TV na terenie Polski).

A dlaczego to jest zaletą? :roll:

Do Orange Freedom można dokupić 2GB mobilnego za 9zł/mc.

Ale generalnie Multimo wychodzi tanio. Kwestia potrzeb. Najlepiej samemu porównać…

Dlatego, że kiedy np. zgłaszasz awarię, odbierają ją prawdopodobnie te same osoby, co w TPSA (na pewno siedzą w tym samym budynku). W takiej np. Netii czy też Multimo zgłoszenie odbierają ludzie z Netii (na płatnej infolinii na którą nie sposób jest się dodzwonić) i potem przekazują je do TPSA, która również nie garnie się do jej usuwania (w końcu to nie ich klient).

Zaleta jest na pewno wspolparaca firm. Tzn. obsluga klienta na wysokim poziomie, dobra komunikacja pomiedzy operatorami etc.

Chyba nie tylko sie zmienily okresy umow. Te male lacza (do 2 Mb) sa chyba jednymi z tanszych na rynku.