NeoTEC Magnus 500W

Witam chciałbym się dowiedzieć coś o tym zasilaczu? Czy jest on wadliwy ?

Jeżeli uruchomi Twój komputer, to nie jest. Bo działa.
Chodziło Ci o jakość, a tu (pomijam brak certyfikatów, to wskazówka nie wyznacznik, certyfikowanie to tez pewnie biznes;p) jest średnio. Primo, to co widać wskazuje, że w środku jest dość przeciętnie : dość małe radiatorki. Secundo: Jak chcesz zasilacz MOCNY do prądożernego kompa, to nie ten: na 12 masz 324W z 500, czyli mało. Nie jest to jakieś mega wyznacznik, ale warto mieć na uwadze. Jak składasz Ryzena2200G bez kart, to weź tańszy i lepszy,jak 2080 pchasz, to dopłać z 30zł na lepszy.

Ogólnie jest w komputerze który jest zbudowany z i5 4460 i GTX 750 2gb ale chciałbym wymienić na jakąś mocniejszą kartę jakaś 1060 i nie wiem czy starczy ten zasilacz

No to nie starczy, ile jesteś w stanie przeznaczyć na nowy?

Ogólnie to narazie nie będę wymieniał nie wiem kiedy się za to zabiorę bo najpierw muszę jeszcze do końca uzbierać na kartę więc na zasilacz też przyjdzie czas

A co będziesz mieć z karty z której nie skorzystasz bez wymiany zasilacza? Zainwestuj w dobry zasilacz bo jest to baza pod wszystko a potem dozbieraj na nową kartę. Bo jeśli rozumiem twój tok rozumowania to zbierasz na kartę która później i tak będzie leżeć i czekać na lepszy/mocniejszy zasilacz.

Zasilacz wymienię pierwszy tylko musicie mi coś polecić :slight_smile:
Kartę znalazłem używana lecz na 3 letniej gwarancji ale 3gb za dobrą cenę

3GB to nie kupuj wcale. Zresztą całkiem olej GTX1060 i kup RX 580, który jest tak samo dobry.
Zasilacz polecam SilentiumPC 500W Vero.

Zgadza się, 3 gb pamięci to troszkę mało, 4 gb to rozsądne minimum przy lepszych kartach.

Szukam coś do 800 zł może być używane co polecacie ?

Pewnie używana 580 z 8 GB lub 590 z 8gb wejdzie. Z tym, ze tu MUSI być mocny zasilacz, jak on wchodzi w cenę 800, to za 650 może 580 z 8gb znajdziesz z jakaś gwarancją, 150 na zasilacz jakaś 500 lub lepiej 550 z bronze .

Jak za 800 zł to Rx 580 8GB z gwarancją. Podaj model zasilacza żeby było wiadomo, że zasilacz przeżyje z nową grafiką.

Ogólnie tak w poniedziałek kupuję komputer i5 4460 8 ramu GTX 750 2gb i ten zasilacz
Planuje sprzedac kartę myślę że z 250 złotych wezmę za nią.
Do tego planuje dokupić zasilacz i kartę do 1000 zł

nie jest to najgorsza konfiguracja, ale go kiego bierzesz całego kompa gdzie połowa do wymiany…?
To wszystko chcesz do 1000? Czy kartę i zasilacz do 1000? Jak druga opcja, to ile za budę masz dać ?

Pytam, bo w takim układzie jest opcja, że lepiej puścić dziadka w kanał i coś innego brać, serio :stuck_out_tongue_winking_eye:
Jak Sumaryczne koszty wyjdą ok 1500-2000, t można lepszy zestaw zrobić;F

Procesor i5-4460 3.2 ghz
Karta graficzna msi geforce gtx 750 2 gb
Płyta główna h81m - p33
Zasilacz NeoTEC Magnus 500W
Pamięć Ram 8gb w 2 kostkach po 4 gb hyperx ddr3 1600mhz
obudowa Silentium
To jest ten komputer biorę go za 800 zł
Myślę że dobra cena i wystarczy wymienić te 2 rzeczy i trochę pochodzi

Komputer jest bez dysku

W Sumie tak, aczkolwiek, to bym rozważył alteratywę :wink:
Ryzen 1200- 350 zł
Płytka na A320 od 220, bardzo podstawowa, bez podkręcania.
2x4 RAM skromnie 280-300
Zasilacz, taki bym brał, niby 500 ale firma znana i ma certyfikat za 160
https://www.morele.net/zasilacz-gigabyte-pb500-500w-gp-pb500-1122827/

Wychodzi Ci razem o 200 zł więcej, procesory praktycznie takie same.
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-4460-vs-AMD-Ryzen-3-1200/2230vs3029

Jedyna różnica jest w tym, że jesteś na o kilka lat młodszej platformie, masz gwarancje i w AM4, nawet na tym budżetowym kawałku krzemu, upchniesz nowe procki 8rdzenii/16 wątków w cenie ok 1000zł :wink: Na platformie z Intelem takich zabawek nie ma;-)

Poddaję pod rozwagę, poszukaj na allegro, w innych sklepach, może uda się w promocji części upolować;-)
Karta RX, oczywiście, z Ryzenem będzie współpracowała.


A co myślisz o takiej jednostce ?


Znalazłem ciekawą ofertę ?

Ten AMD byłby b. ciekawy, ale ma jednego fejka: pamięć w 8GB kości z 2400.

W Single Channel pójdzie set z 10%wolniej, dodatkowo ktoś januszował na maksa i nawet 2666 nie wziął…, a Ryzeny lubią wyższe :wink: Rozsądne jest 3000, no może troszkę mniej, ale nie 2400…