Net miedzy XP a 98

Poszukuje programy do podzielienia netu w siedzi miedzy XP (jako serwer) i 98 jako uzytkownika…

Z gory dzieki za porady!

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=52761

Fakt niby cos tam jest napisane, ale mi chodzilo a program do zrobienia tego, bez zakupu routerow, swithow itp.

Do tego nie potrzeba żadnych programów, wystarczy odpowiednia konfiguracja sieci. Napisz w jaki sposób łączysz się z netem.

Przeprowadzka do działu Sieci.

Hmm… kompy sa polaczone sieciowkami (czyli zwykly lan) lacze to Neo+ 640kb/s, modem zewnetrzny jak to w Neo… nie wiem co jeszcze mam napisac…

Czyli z tego co napisałeś masz już dostęp do internetu na obydwóch komputerach, a teraz chcesz tylko podzielić transfer pomiędzy nimi ??

Wlasnie o to chodzi… na XP na swoim kompie wszystko chodzi ladnie i pieknie, ale u ojca na 98 za nic nie chce sie polaczyc z netem…

drogi kolego tak zaczołeś mieszać ze juz nie wiadomo czy na drugim komputerze jest internet bo narazie wynika ze nie ma tak wiec zamiast szukać programów kup routerka latwiej i na pewno podzielisz neta tak że bedzie działać :wink:

Sorry, ale nie widze nic w czym namieszalem… I chodzi mi o program bo wiem ze taki istnieje, nie chce kupowac routera… Jezeli macie pisac takie odpowiedzi to sobie darujcie, prosze was…

iNFERno_pl po pierwsze to trochę grzeczniej, a po drugie to sam namieszałeś w swoim wątku.

  1. na pisz w jaki sposób łączysz sie z netem.

  2. jeżeli to NEO czy modem masz podpinany przez USB (podaj jaki to modem.

  3. Czy masz karty sieciowe w obydwóch komputerach

  4. Jakim kablem łączysz komputery, czy jest to kabel scrosowany?

Jak podasz te informacje to będzie można Ci jakoś pomóc.

Jeżeli nie podasz trudno :arrow: Radź sobie sam.

Nikt się nie bedzie bawił we wróżkę :!:

Czy ja bylem dla kogo kolwiek nie grzeczny ? Szkoda czasu zeby sie klocic…

  1. lacze sie przez Neo (pisac dokladnie jak ? start -> połącz z -> neostrada)

  2. Tak, lacze sie przez modem zewnetrzny podpinany przez USB (myslalem ze kazdy wie jak to wyglada) i jest to modem Sagem Fast 800/840

  3. Tak, mam karty sieciowe w obu kompach

  4. A co do kabla to sorry, ale nie mam pojecia… gdybys wytlumaczyl jaka jest roznica to moze bym sie jakos dowiedzial, bo to jednak ojciec robil ta siec.