Net Szerokopasmowy Co to jest?

Witam

Mam Pytania dotyczące internetu Szerokopasmowego który jest w Cyfrowym Polsacie.

Taki internet szerokopasmowy jest podobny do Stałego Łącza [Kabel] ?

Czy takie firmy jak Netia, Play Online, Neostrada, Plus są szerokopasmowe ?

Czy ten internet jest szybszy od -> wyżej wymienionych firm ?

Czy skoczą się kłopoty w grach takich jak : Counter-Strike z Pingiem ?

szerokopasmowy jak zama nazwa wskazuje to szerokie (szybkie) pasmo. W unii uważane jest to >= 512 Kbps.

ping nie ma nic do tego. Jak leci przez satelitę to o pingu zapomnij (w ogóle ich oferta jest kiepska).

Generalnie jeśli chodzi o ping to zalecane jest połączenie kablowe, a nie satelitarne czy radiowe, mniejsza podatność na zakłócenia i mniej więcej stała prędkość przesyłania pakietów.tylko łącze na modemach 56 i 92 nie są uważane za szerokopasmowe. A Neostrada i usługi innych operatorów telefonicznych to szerokopasmowy internet.

No Tak, Ale jak ja będę mieszkał na obrzeżach w “Polu” to chyba kabla nie będę ciągnął bo się nie wypłacę!.;/

No pewnie, że nie będziesz miał kabla :stuck_out_tongue: . Usłyszałeś wczoraj w TV o szerokopasmowym internecie Cyfrowego Polsatu? :smiley:

1 - Jest i nie… Może być szerokopasmowy na kablu i szerokopasmowy na radiu, ale one się różnią, wiec chyba nie są podobne :stuck_out_tongue:

2 - Wszyscy się określają jako szerokopasmowi :lol: . To trochę względne pojęcie.

3 - Niby prędkość pobierania 21MB/s, ale wg mnie to kłamstwo [-X .

4 - Jeżeli chodzi o CS’a to jest niemożliwe :lol: .

Będziesz mieszkał na polu, a gdzie dokładnie, bo ten internet też ma swój zasięg nie wszędzie…

dobiłeś mnie ;D

Ale w innym temacie UPC na CS będzie dobre uff. ;D

No wiadomo że 21MB/s to ściema ale z tego co wiem to duża litera B oznacza Bit a małe b oznacza bajt a bajt jest większy od bita więc moze piszą podchwytliwie ;D że 21 to będzie 200 kb/s ;D

… Taaa Widzialem Reklame ;D

21 podziel na 8 i wyjdzie ci prędkość pobierania a po drugie to nie 21 tylko do i to w zależności od zasięgu.

Cyfrowy Polsat można uznać za łącze szerokopasmowe (choć pewnie nie wszędzie), bo deklarują, że będzie działać do 21 Mb/s. Natomiast np. taki iPlus jest szerokopasmowy albo nie w zależności od miejsca, gdzie z niego korzystasz.

A jak jest/będzie w rzeczywistości? Polsat to jest łącze po sieci HSPA. Tak więc działa na podobnej zasadzie, jak iPlus, blueconnect czy też Orange w niektórych lokalizacjach oraz Play Online. Tyle że działa w nowocześniejszej technologii, dlatego możliwe są (teoretycznie) takie przepustowości. I dopóki nie podłączy się określona liczba osób rzeczywiście takie być może będą. Ale kiedy stacje bazowe (Node-B) zaczną być mocniej obciążone, zaczną się problemy. Choć powinno być nieco lepiej, bo na tej sieci nie są prowadzone rozmowy telefoniczne (choć zawsze mogą tam przenieść swoją sieć komórkową i korzystać z BTS-ów Ery tylko tam, gdzie ich sieć nie ma zasięgu - tak jak Play).

Do gier go absolutnie nie polecam, bo to jest łącze bezprzewodowe, w dodatku po infrastrukturze takiej, jak w sieciach komórkowych.

Czyli co? W drugim Temacie zasugerowano mi : Neo/UPC

To chyba będzie Dobre Pod Gry;?

Raczej tak.

Neo/UPC jest pod kabel, nie? …

Raczej :smiley:

Więc Anty-Terrorysta jeżeli jesteś/będziesz na polu to jak masz podłączyć Neo/UPC? :expressionless: :expressionless: :?

Kablówki podłączają klientów praktycznie tylko w blokach, choć są wyjątki. Czytałem - na tym forum - jak u kogoś Multimedia Polska ma normalnie swoją infrastrukturę, słupy etc. Jeśli koniecznie będziesz od nich chciał łącze - będziesz musiał zapłacić za budowę linii do ciebie :slight_smile:

Jeśli dochodzi tam sieć TPSA, to wybór jest oczywisty - coś na łączach TPSA. Jak nie Netia, to jakiś Multimo, Etlink czy Neostrada.

Oni tych kabli tak wcale nie ciągną, bo im się nie opłaca na jakieś wsie gdzie diabeł mówi dobranoc, to jak ktoś mieszka w takim miejscu to raczej powinien się pożegnać z CS’em…

Jak opłacisz pociągnięcie i konserwację linii to czemu nie :slight_smile:

Niby Telekomunikacja Polska ma Neostrade, a kable TP to chyba mam ;D

A nie moge mieć bezprzewodowego UPC/Neo?

Możesz, ale do gier to się nie nadaje…

To wkońcu jaki jest Bezprzewodowy ale do gier będzie dobry ;???

Żaden :frowning: . Orange CDMA w miarę dobry, ale też nie wszędzie i on do CS’a się nie nadaje…