Netia i Youtube-długie buforowanie filmów,przerywanie

Witam czy macie też ostatnio problemy w Netii z długim buforowaniem filmów na Youtube,przerywaniem itp.

wszędzie gdzie indziej działa ok,sprawdzałem na mobilnym i było ok więc musi być to problem operatora.

Mam internet na liniach Orange,szybkośc do 20 mb/s najczęśćiej 15-17 mb.

Tak mam na tablecie,smarcie,komputerach od wczoraj czy tam przedwczoraj.

Wcześniej było ok :slight_smile:

Tak, mam to samo. Praktycznie nie da sie ogladac. Netia z jakosca spada na pysk w tempie przyspieszonym.

BTW: co za zbieg okolicznosci, sam chcialem zalozyc taki watek, bo mi sie juz cisnienie niezle podnosi. U nich oczywiscie “wszystko dobrze” (pijarowe pier@olenie).

Mam to samo. YT tnie, zacina się, nie ładuje filmu… Ale pliki (np. gra ze STEAM) ściągają się z normalną prędkością około 1mb/sek.

To nawet nie będę tego zgłaszać jak widzę że nie tylko u mnie to występuje,może z czasem będzie znów ok.

U mnie też pliki itp. wszystko normalnie tylko ten nieszczęsny Youtube :slight_smile:

Obstawiam, ze gdzies zaczeli oszczedzac i to ordynarnie. Sprawdzane z UPC - tam otwiera sie po chwili i buforuje, w Netii ten sam plik nawet nie raczyl zaladowac obrazka startowego. Masakra.

Dodane 31.05.2013 (Pt) 12:49

Ale zglos, zobaczymy co Ci powiedza. Mi juz cierpliwosci zbraklo na dyskusje z tymi botami - na co zreszta pewnie ta banda liczy.

Poczytaj to:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2305678.html

Takich tematow znalazlem na sieci sporo i to juz tematow nowych.

Napisałem,zobaczę co odpowiedzą :wink:

Wkleje tutaj jak będzie informacja :smiley:

Z przyjemnoscia poczytam. Jednak obstawiam, ze wysla Ci gotowca w ktorym tylko Twoje nazwisko bedzie nowe.

Zobaczymy :wink:

Od wczoraj mam to samo. Tragedia, ostatnio mam same problemy z Netią.

Odpowiedź

Dzień dobry Panu,

dziękuję za kontakt z Netią.

Nawiązując do wiadomości proszę o wpisanie poniższych serwerów DNS:

Podstawowy (Primary) DNS: 87.204.204.204

Zapasowy (Secondary) DNS: 8.8.8.8

W przypadku braku poprawy proszę o sprawdzenie, czy po wpisaniu w Pana przeglądarce serwera proxy Netii strony zaczną się otwierać. Adres proxy do wpisania to: w3cache.pl oraz port to: 8080.

Jeżeli korzysta Pan z routera, proszę o ustawienie w jego panelu administracyjnym parametru MTU na wartość 1432.

Jeżeli korzysta Pan z routera Asmax zamieszczam poniżej instrukcję konfiguracji.

pomagam.net/pliki/AR1004gv2_fix.pdf

Pozdrawiam serdecznie

Mirosław Xxx

Centrum Obsługi Technicznej

Jak widać standardowa formułka.Nie wierzę że to coś da ale spróbuję 1 opcji bo w routerze nie chce się grzebać bo go sobie dobrze ustawiłem i nie chce aby coś się zwaliło :stuck_out_tongue:

Dodane 31.05.2013 (Pt) 22:34

No i 1 opcja nic nie dała :frowning:

Dodane 31.05.2013 (Pt) 22:38

2 dała brak neta :smiley:

Dodane 01.06.2013 (So) 22:22

Wiecie co powoli mam dość tej firmy wczoraj nie miałem netu przez godzinę,dzisiaj przez pół dnia :/,postanowiłem że teraz po każdym braku internetu będę pisać zgłoszenie bo niby za co płacę 60zł. Gdybym miał jakiś wybór operatora nie na linii Orange z podobną prędkością i ceną to bym zmienił ale tak niestety muszę się męczyć.

Netia ma co raz więcej masowych awarii…

Ja 2 razy w ciągu 6 miesięcy nie miałem neta przez 2-3 dni. Potem się tłumaczyli, że im kable ukradli… No, ale zaraz, co to klienta obchodzi? Niech sobie je zabezpieczą w taki sposób, żeby im nie kradli, albo niech naprawiają awarię od razu. To tak, jakby nie płacić im abonamentu i tłumaczyć się, że mi portfel ukradli. Jest umowa i niech się wywiązują.

Niczego innego sie nie spodziewalem. To jest banda. Banda, ktora zreszta DOSKONALE wie czemu YT jest praktycznie nie do uzycia. Na blogu Netii coraz wiecej osob pisze o fatalnym YT, a co Netia robi? Calkowicie ignoruje te pytania/stwierdzenia. Cal-ko-wi-cie.

Zaraz poczytam :wink:

Nie wiem czy to zbieg okolicznosci, czy efekt wkur*onych ludzi piszacych do Wieczorka (bylem jednym z nich), ale w Netii sytuacja poprawila sie wybitnie. YT nagle, cudem, po “operze” zaczal dzialac. Czyli jednak nie serwery Googla jak to niektorzy probowali wmowic (co od poczatku bylo komiczne, bo Google dysponuje infrastuktura przy ktorej Oranzada czy Netia to poziom sredniowiecza).

Witam. Od tygodnia youtube mi w ogóle nie działa, na żadnej rozdzielczości. Jest tak zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Internet 1 Mb/s od Orange. Dawniej filmiki spokojnie w 360p działały, teraz nawet 144p nie działa. Mam to zgłaszać, czy czekać, aż oni coś z tym zrobią (oni zamierzają w ogóle coś z tym robić?) ?

Zgłaszaj :slight_smile:

Problemy nie są po stronie youtube tylko operatora którym w ogromniej większości u nas jest oragne/tp.

Po prostu orange chce aby google im płaciło za to, że generują im taki ruch. Wynikiem tego jest to, że gdy klikamy na filmik to nie leci od przez bardziej bezpośrednie łącze do orange tylko drogą jaką sobie google/youtube wybierze. A najczęściej idzie przez serwery we Francji.

Druga sprawa to to, że oragne nie jest podłączone do GGC.

http://www.e-dns.com.pl/wiedza-ogolna-o … to-takiego

Po prostu dopóki orange nie zmieni swojej polityki wobec peeringu nie ma co liczyć na lepszy transfer z youtube. :slight_smile:

A wiecie co mój znajomy który ma w Orange Neostradę w moim mieście też skarży się na kiepskie działanie Youtube,widać że to nie tylko problem w Netii.Ja mam nadzieję że w przyszłym roku uwolnię od wszystkiego na łączach Orange,wkurza mnie ilość awarii itp.,może się uda bo wiem że będzie taka firma świadczyć usługi w moim mieście tylko nie wiem kiedy http://www.koba.pl/ :P,co dziwne jak kiedyś miałem Neostradę prawie ciągle net działał ale od kiedy siedzę na tych co świadczą usługi na liniach Orange to non stop coś jest ale na Neostradę się nie przesiądę bo drożej wychodzi-69,57 net.

No ale to jest niemożliwością. Nagle youtube KOMPLETNIE przestał działać? No błagam…

Ja od 1 lipca będę miał Neostradę do 10 Mb/s i też będzie taki cyrk?

EDIT:

Przez jakiś czas YT w ogóle nie działał, teraz powrócił i filmy działają normalnie. Mam nadzieję, że tak już zostanie…

U mnie powiem tak że jest tak że niektóre filmiki ok działają a niektóre buforuje i bofuruje i tylko się wkurzam.