Netia - internet 20mb z routerem - wasze opinie

Witam,

jakie są Wasze opinie nt. dostępu do internetu oferowanego przez Netię. Chodzi mi głównie o łącze 20 mb/s.

Czy warto w to wchodzić ?

Jak się ma faktyczna szybkość do oferowanej? Czy bardzo odstaje od oferowanej szybkości.

Wiecie może jaki router (model) jest oferowany za 1 zł przy internecie “bzzprzewodowym” ?

Pozdrawiam

Jacek

Tu masz całą ofertę http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html

Swoją drogą nie ma na nic dobrego liczyć w końcu to promocja routera :wink:

Szybkość internetu będzie 1997mbps, maksymalnie może zmaleć 1981mbps.

To wszystko mierzyłem u znajomego.

Dzięki za info. W sumie na razie tylko dowiaduje się jak to jest w praktyce, bo z internetem z Netii nie miałem do czynienia.

Umowa z moim obecnym providerem (kablówka) kończy się za kilka miesięcy i myślę również o Netii.

W tej chwili płacę 51 zł za łączę 4/512, więc te prawie 20 zł za 20/1 jest dość atrakcyjne.

To chyba najszybszy Net na świecie :)?

Przede wszystkim musisz sie dowiedziec czy twoja linia abonencka spełnia parametry do takiego transferu. Jeżeli odległość od centrali jest większa jak jeden kilometr to nawet o 6 mb możesz zapomnieć, a co dopiero o 20.

Ciekawa wiadomość ja mam 1800m i 6 ma iść na spokojnie, to według techników TP. na razie nie mogę sprawdzić osobiście bo mnie umowa trzyma:(

Zwróć uwagę że wielkości są podane w milibitach na sekundę :slight_smile:

Zauważyłem ze jest małe “m” ale jeszcze się z ta jednostka nie spotkałem, w największej wyszukiwarce tez nie ma za wiele o tej jednostce.

Wiec objaśnij ile to jest “1997mbps”? w innych jednostkach

Cytat z innego posta Kpc21

To jest ten milibit czy nie??

W praktyce nie ma, milibit to jest tysiączna część bita a bity są niepodzielne. Zapis 1000 mb oznaczałby 1 bit. Tak więc to są 2 bity/s. Ale niecałe, co jest niemożliwe.

A womperm na myśli miał kilobity na sekundę (kb/s, kbps).

Najpierw piszesz:

Potem:

:!: :?: :!: :?:

wiec 1997kb/s to da nie całe 2Mbps chyba?? A mowa jest o prędkościach 20Mbps

osobiście uważam że Netia jest Ok…

z tego co wiem dają router ASMAX AR 1004g (4xETH i Wi-Fi w standardzie 802.11b/g)

http://www.asmax.pl/produkty/pokaz/acro … _ar-1004_g

Ironicznie stwierdziłeś, że to prawdopodobnie najszybszy net na świecie, bo womperm popełnił w swoim poście błąd. Ja cię poprawiłem, bo ty te wartości również błędnie odczytałeś (chciałeś je odczytać dosłownie, ale ci to nie wyszło), w rzeczywistości byłoby to prawdopodobnie najwolniejszy net na świecie.

Skończmy już ten temat, bo to jest pozbawione sensu.

@ydacki

przy wyborze nowej oferty, dostawcy powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na szybkość łącza i ceną, ale też inne czynnik,i takie jak: stabilność internetu, obsługę klienta, szybkość usuwania awarii itp.

Zastanów się dobrze, czy do swojego użytku potrzebujesz akurat 20mb/s, czy chcesz sam internet czy np. jakieś opcję dodatkową, jak TV. Warto porównać ofertę Netii do konkurencji np. TP, bo może się okazać przy szczegółowych kalkulacjach, że oferta Netii nie do końca jest korzystna.

Poza tym jest nie tylko Netia, ale i Multimo czy Etlink.

no tak, ale wydaje mi się że najczęściej wybór ogranicza się właśnie do tych dwóch operatorów TPSY i Netii. Przynajmniej patrząc na zapytania na forach. W sumie chyba nic dziwnego, TP ze swoją Neostradą ma największy zasięg i do tego dość dobre propozycje ofertowe jak i cenowe

chyba lepszą ofertę cenową ma Netia niz Tp :slight_smile: do tego router za 1zł :slight_smile:

Ale Netia ma taki sam zasięg jak Multimo :slight_smile: Może za wyjątkiem swojej własnej sieci.

@falusek

trzeba porównać szczegóły danych ofert TP i Netii.

Odnieś do własnych indywidualnych potrzeb i wtedy można dopiero jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze.

Np.:

-Netia daje ruter za 1zł, TP abonament przez kilka miesięcy za 1zł

-Netia daje umowę na 24 miesiące, TP do wyboru: 12, 24 czy 36 miesięcy.

-Możliwość wzięcia dodatkowo pakietów telewizyjnych do internetu: Netia

daje ( w bardzo ograniczony sposób) TP bez żadnych ograniczeń terytorialnych,

itd.

W zależności kto co potrzebuje, wybiera optymalną dla siebie ofertę.

Ja cenie sobie krótkie okresy umów, możliwość rozszerzenia internetu o dodatkowe opcje i jak dla mnie TPSA byłaby lepszym rozwiązaniem, niż Netia.

Netie można brać na lini Tp i większość ludzi to robi

np : obliczając okres całej umowy telefon + internet na 24 miesiące z promocjami za 1zł abonamenty itd… łącznie wyszło następująco:

TP z Gadżetem: telefon plan50(w tym 60minut) 906zł + internet 20Mbit/s 2704,20zł +router za 99zł =3709,20zł

Tp bez Gadżetu : telefon plan50(w tym 60 min) 906zł + internet 20Mbit/s 1984,20zł +router za 99zł =2989,20zł

Netia : telefon Non-Stop(Rozmowy lokalne i międzymiastowe w ramach abonamentu, codziennie przez całą dobę) 1416zł + internet 20Mbit/s 1416zł + router za 1zł = 2833zł

jeśli zejdziemy poniżej 20Mbit/s w netii będzie jeszcze niższa opłata

nie zapomnij dodać że w netii można zmienić w trakcie umowy na lepsza ofertę “Gwarancja Ceny”

  1. Operator gwarantuje możliwość zmiany warunków niniejszej Promocji

poprzez zmianę wysokości opłat miesięcznych i/lub zmianę

przepływności Usługi Internetowej na wyższą, dwa razy w ciągu

trwania Umowy.

  1. Pierwsza zmiana nastąpić może po upływie 6. pełnego Okresu

Rozliczeniowego.

  1. Zmiana warunków niniejszej Promocji może nastąpić wyłącznie

w oparciu o jedną z promocji, z zastrzeżeniem tej samej technologii,

dostępnych dla nowych Klientów w momencie dokonywania zmiany,

o której mowa powyżej.

  1. W przypadku, gdy w nowej promocji wysokość opłat miesięcznych

jest różna dla różnych Okresów Rozliczeniowych, nowa opłata

miesięczna zostanie wyliczona, jako średnia z opłat miesięcznych

obowiązujących w nowej promocji, w czasie trwania Umowy.

  1. Zmiana oferty nie powoduje przedłużenia Umowy.

co do TV w Tp i Netii lepiej przemilczeć :slight_smile: bo to żadna oferta programowa lepiej założyć “N” czy Cyfrę+ itp

Na linii TP można brać nie tylko Netię - pamiętajcie, że są i inni operatorzy.