Netia- internet 2Mbit/s

Witam.

Chce przejść do Netii i podczas rozmowy z konsultantem polecił mi internet 2Mbit/s o parametrach

z strony internetowej:

Prędkość pobierania danych: do 2 Mbit/s

Prędkość wysyłania danych: do 512 kbit/s

…,a wg konsultanta:

Prędkość pobierania danych: 2 MB/s

Prędkość wysyłania danych: 512 kb/s

Podczas rozmowy konsultant używał jednostek kilobajtów, megabajtów na sekundę, a nie jak podają na stronie …bit/s

Wiec bazując na danych ze strony Netii, konsultant robi mnie w przysłowiowego “konia”.

Czytając o tych Mbit/s dochodzę do wniosku, że pobieranie danych na łączu 2 Mbit/s będzie wynosiło ~256Kb/s ??

Jeżeli się mylę to w takim razie proszę o wyjaśnienie.

Za pomoc z góry dziękuje.

http://www.heise-online.pl/networks/too … calculator To Ci wszystko powinno wyjaśnić.

Dzięki, już nie mam żadnych wątpliwości.

Ja miałem 2 mb/s w netii na lączu tp(bsa)

szybkośc pobierania do 2 mb/s

wysyłanie do 256 kb/s

jeśli to też bsa to konsultant ci mały kit wciska :stuck_out_tongue:

Miałem ofertę 2 mb/s za 1zł-6miesięcy potem 64zł

potem przeszedłem na ofertę 6 mb za 89zł

a potem zmieniłem cenę w ramach gwarancji ceny i teraz będę płacić 52zł z groszami za net 6 mb/s

Też możesz tak zrobić:P

Wziąć 2 mb/s a po 6 miesiącach zmienisz cenę w ramach gwarancji ceny lub zmienisz szybkość na większa i cenę też będziesz mieć mniejsza:]

pakierhakierxd za czasów jak miałeś neta z Netii 2 Mbit/s ciągnąłeś transferem 2 MB/s??

Wg przelicznika wynika jednoznacznie, że na łączu 2 Mbit/s maksymalny download to 256 kB/s.

I te Mbit’y mnie jakoś zaczynają zrażać do tego dostawcy, chociaż spojrzałem na neta kuzyna 1024 kbps, który jest z Multi-IP (radiówka)

i tam jednostki prędkości łącza są wyrażone w kbps, a ściąga pliki lekko z prędkością 1000 kB/s.

Ale co by nie było to pakierhakierxd niezłe kombinujesz ;D

I takim oto sposobem znowu już nie wiem co myśleć… Wytłumaczcie mi to jakoś żebym to zrozumiał raz a dobrze xD

Strzelam że konsultant sam nie wie czym różni się bit od bajtu. Zasadniczo przyjęło się że prędkości transmisji dla łącz internetowych podaje się w bitach na sekundach. Konsultant raczej w konia Cię nie robił, tzn. robił :wink: ale na 99% nieświadomy tego.

Tak miałem trochę ponad 2,teraz przy 6 mam ponad 6

i ping przy łączu 6 mb/s się zmniejszył

Wiesz w łączach telefonicznych jest tak zawsze że pobieranie jest szybsze od wysyłania

radiówki był nie brał często słyszę że częste awarie i działa jak chce

gdybym miał możliwość to bym wziął neta z tv kablowej

ale niestety jedyna możliwość u mnie to na adsl na kablu telefonicznym do 20 mb/s

albo radiówka jakaś tam miejska szybkośc 512-1024 kb/s

Jak dają taką opcję to czemu nie

jak byś wziął neta z netii to 2 razy w ciągu umowy 24 miesięcznej jeśli zmienią się warunki dotyczące internetu na korzystniejsze to możesz zmienić …

to jest plus w netii w porównaniu do innych sieci

a abonament telefoniczny możesz zmienić kiedy chcesz:P

Miałem już umowę w tp,multimo i w netii jest mi najlepiej najniższa cena i jak na tą cenę wystarczająca mi prędkość:D

Plan telefoniczny też mam dobry 45zł do 128 minut w to wlicza się też rozmowy komórkowe itp. ale wiadomo że jak komórkowe to będzie mniej minut :stuck_out_tongue:

Biorąc pakiet internet+telefon obniżasz sobie cenę o jakieś 10zł miesięcznie

Ja mam taki pakiet internet+internet mobilny+telefon

za w sumie ok. 108zł

Umowę z netią na pewno przedłużę :stuck_out_tongue:

Duży plus netii to szybkość naprawiania problemów itp.

Wg mnie mają dobry bok:P

Jednym słowem mogę ci tą firmę polecić

pakierhakierxd no i na taka odpowiedz czekałem ;p

Nie powiem ze krótko, ale zwięzłe i na temat, dzięki ci wielkie, pozdro.

Witam,

Ja ze swej strony też pozytywnie opiniuję współpracę z Netią pod kątem usług dostępu do internetu. Mam u nich 8Mb/s na łączu zagarniętym od tpsa. Raz mi się przytrafiła awaria, ale nie zdążyłem jej zgłosić a już naprawili.

Kilka razy rozmawiałem z obsługą techniczną (bezpośrednio z panami co pilnują łączy i parametrów). Bardzo miła, rzeczowa i owocna rozmowa. Obsługa w dziale finansowo-rozliczeniowym również bez problemu - dokładna odpowiedź na zadane pytania i rozwianie niejasności w naliczeniach opłat. Zlecenia włączenia/wyłączenia usług w większości przypadków przeprowadzane były w czasie rozmowy (więc od ręki) i działało najpóźniej po 12 godzinach.

Pozdrawiam

Przyłączam się do tych opinii o netii fachowa obsługa pod każdym względem.

Przed jakaś chwila rozmawiałem z tata na temat internetu z Netii i on koniecznie chciałby zobaczyć umowę Netii odnośnie internetu, nie mam pojęcia skąd wziąć umowę przed zgłoszeniem chcice zakupu internetu, oraz zadał kilka pytań, które mnie wprawiły w zakłopotanie, a mianowicie:

1). Czy na zwykłych [miedzianych] kablach TP można mieć internet z Netii ?? Tata obawia się o to, że internet z Netii może działać tylko na światłowodach, a nasze kable maja już około 12 lat.

2). Czy podczas korzystania z internetu rozmowa telefoniczna będzie możliwa bez żadnych zakłóceń ?? Ponoć nasz znajomy ma internet biegnący przez gniazdo telefoniczne i podczas korzystania z neta rozmowa telefoniczna jest praktycznie niemożliwa ze względu na zakłócenia.

Regulaminy możesz znaleźć na stronach netii poszukaj:P

1.Myślę że będzie działać spokojnie tylko nie wiadomo jaką prędkość będziesz mieć

ja u siebie też mam dużo lat a net mi będzie chodzić do 20 mb/s

nawet nie wiem jakie ja mam ale więcej niż 12 lat chyba są

2.Tak

a czy znajomy korzysta z filtra podłączonego do gniazdka telefonu jak nie to niech się nie dziwi :stuck_out_tongue:

  1. Raczej nikt nie ma światłowodu podciągniętego do domu. Ze światłowodów zbudowana jest infrastruktura np. między centralami. Prawie zawsze na łączach TPSA można założyć Netię. Nawet gdyby były aluminiowe :slight_smile: Dotyczy to nie tylko Netii, ale również kilku innych operatorów.

  2. Tak, jak najbardziej. Znajomy korzysta chyba jeszcze z modemu analogowego :slight_smile: Ewentualnie nieprawidłowo podłączony ADSL.

Ciekawi mnie modem Netii, jak na razie używałem tylko i wyłącznie routerów i z nimi nie miałem większych problemów (posiadam router tylko ze względu na radiówkę), ale jak słuchałem kolegów to się żalili, że trzeba po każdym uruchomieniu komputera logować się, aby mieć neta, zdarza się, że po dłuższym czasie korzystania z modemu zaczyna się on zawieszać, zrywać połączenie oraz to, że modem jest takim zamulaczem kompa, ponieważ jest podłączony przez USB do niego i komputer musi sterować jego pracą.

A router Netii jest o 98 zł. droższy, wiec wole popytać przed podjęciem wyboru.

Najlepiej załatw skądś modem z wyjściem na Ethernet, będziesz mógł go podłączyć do dotychczasowego routera.

Zgadza się. Modem na USB jest urządzeniem peryferyjnym komputera i obsługują go sterowniki na komputerze. Natomiast router albo modem na Ethernet to zupełnie odrębne urządzenie, łączone z komputerem przez sieć komputerową.

Zamiast tego routera od Netii, taniej kupisz jakiegoś najprostszego (ale sprawdzonego) TP-Linka. Oczywiście wersję z ADSL.

Wiesz co ja gdyby był ten router za 1zł to bym brał ale tak to lepiej kupić jakiś lepszy np. na allegro z 2,3 antenami i z technologią n lepszy zasięg będzie i prędkość

ja sobie patrzyłem TP-linka lub linksysa

tp link ok. 170zł 2-3 anteny,linksysa z dodatkiem w postaci karty wifi na USB w standardzie n w komputroniku za 199zł

teraz ceny mogą być parę groszy droższe bo to wcześniej takie były przed zmianą vatu:P

Gdzieś czytałem, że urządzenia typu router, modem można zakupić tylko od Netii…

A modem faktycznie jest aż tak lipny ??

A co do routerów, WIFI mnie i tak się nie przyda, ponieważ będzie ciągnięty przewód do komputera.

Mam neta i modem (Sagem Fast800) z Netii już prawie rok i modem jak i internet sprawują się bez zarzutu.

Ja Wi-Fi ci nie potrzebne to po co przepłacać :wink: .

A i nie musisz kupować od Netii możesz zamówić sam internet bez urządzenia.

marsellus wallace nie przeszkadza ci ciągle logowanie się do modemu??

Netia dostarcza przewód??

Czy trzeba samemu kołować??

U siebie w domu mam jeszcze z dobre 50m. kabla zakończonego wtyczkami typu RJ-45, można byłoby ten przewód przerobić, aby jedna końcówka była na wejście telefoniczne, a drugie wejście pozostało by RJ-45, które by pasowało do wejścia modemowego ?

Router,modem możesz kupić wszędzie tylko pamiętaj aby był to modem,router adsl:)

Dla mnie minus modemu to taki że za każdym razem trzeba się samemu łączyć z internetem i nie możesz rozdzielić internetu na inne komputery

a w routerze jest cały czas net włączony i jak włączysz komputer to od razu masz internet :slight_smile:

Do tego router nie korzysta z portu usb więc nie zajmuje portu,korzysta z karty sieciowej w komputerze,laptopie port ethernet lub można połączyć bezprzewodowo przez wifi:)