Netia - opinie

Ja bym to nazwał raczej brakiem kompetencji, widocznie u Ciebie w mieście pracują ludzie, którzy słabo się na tym znają :slight_smile: W każdym razie życzę udanego zakończenia Twojej sprawy z Netią, powodzenia :slight_smile:

Pozdrawiam!

ja nie narzekam mam netie od 2,5 roku na lini netii telefon+net , były 3 awarie usuneli do 12 godzin , biuro obsługi klienta *88 działa bez zarzutu (bezpłatnie)

Prędkość neta nie spada , niedługo będe podpisywał umowę na 8mb (79zł) plus przez 6 miesiecy po 1zł :smiley: lub 16mb jesli dadzą :?:

Net masz na linii Netii, TPSA LLU (czyli właściwie też Netii) czy TPSA BSA?

mam 2 skrzynki telekomunikacyjne na budynku jedna należy do netii druga do Tp a więc miałem wybór jaki operator i wybralem netie ( nie netie na lini Tp)

A to jest spora różnica.

Niedawno, bo jakiś miesiąc temu, miałem styczność z Panem przedstawicielem firmy Netia.

Po dwóch spotkaniach z Nim, zrezygnowałem z podpisywania umowy, ponieważ wymagano ode mnie pewnego dokumentu, który miał stwierdzać, że jestem właścicielem lokalu, a że nie jestem, to końcówkę możecie sobie sami dopowiedzieć.

Teraz mam internet z Multimedii i jestem zadowolony, bo nie było żadnych problemów z dokumentami, nie wymagano nic ode mnie, tylko poza 4-ma podpisami na umowie (razem z datą, umowa na 12 mies. na dostęp do szerokopasmowego internetu do 6Mb/s) i nic dodać, nic ująć rada moja jest taka:

najpierw sprawdźmy, czy dostawca jest wiarygodny (internet, znajomi, sąsiedzi), a dopiero potem przygotujmy się do podpisywania jakichkolwiek dokumentów.

Jeśli chodzi o UPC, to mój znajomy, który mieszka w Szczecinie, chwali tego operatora za jakość dostarczanych usług, również jeśli chodzi o kontakt z konsultantami lub serwisem.

Pozdrawiam.

Witam wszystkich, pragnę się podzielić moimi doświadczeniami związanymi z Netią.

Mówiąc w skrócie:

O D R A D Z A M !!

tasia26

Ludzie chciałabym Was wszystkich przestrzec przed podpisywaniem jakiejkolwiek umowy z tą firmą !!

Sorry za chaotyczny post ale piszę na świeżo po tej “rozmowie”.

Jednym zdaniem mówiąc: nie polecam neti nikomu,to kłamliwa firma. Na każdy punkt w regulaminie maja swój kruczek i z nimi nie wygrasz. Mi pozostaje tylko czekać z utęsknieniem do konca umowy, w nowej lokalizacji zakładam telefon w TP. Za kilka mięsiecy pojawi się pewnie jakiś magik z neti i bedzie czarował żeby do nich przejść…nie chciałabym być wówczas w jego skórze.

Odejdę trochę od tematu. Wystarczą Google i od razu znajdziemy zarówno tasia26 jak i Adamwawa na innym forum, na którym piszą identycznie to samo co tutaj. Wygląda mi to na jakąś prowokację.

Co do Netii jestem u nich od niedawna ale jak na razie wszystko jest ok.

Dlatego podejrzewam już od dawna, że pod tymi nickami kryje się jedna i ta sama osoba :slight_smile:

Pozdrawiam!

powiedzcie mi jedną rzecz… ile kosztuje w Netii (telefon stacjonarny) minuta połączenia na komórkę?? drożej niz w TP??

Ludzie, omijajcie tą siec z daleka! !!

  1. przeniesienie internetu na inny numer - porażka! !!

Dziwi mnie, że ludzie specjalnie się rejestrują tylko po to, żeby napisać tylko jednego posta jaka to Netia zła, jakoś ja nie mam problemów z Netią i inni też nie mają, więc może Ci pechowcy niech już nie wypisują?

Zapamiętajcie jedno, nie ma idealnego dostawcy usług internetowych, nawet na UPC czy inne większe sieci ludzie się skarżą, że u nich net u tego dostawcy nie działa ale takie osoby jak Wy to wyjątki. U innych Netia czy UPC działa dobrze a u kilku osób w ogóle nie działa i tak się zdarza niestety. Ja osobiście jestem zadowolony z usług Netii a problem widocznie leży po waszej stronie, skoro się choć trochę nie znacie na tym to nie zamawiajcie w ogóle neta, bo u każdego innego dostawcy będziecie mieli te same problemy.

Pozdrawiam!

Człowieku to nie jest żadna prowokacja, zalogowałam się na kilku forach i wkleiłam ten sam post aby ostrzec jak najwięcej ludzi, wybacz ale nie chciało mi się opisywać wszystkiego za każdym razem od nowa. To też jest temat “Netia-opinie” a one moga byc zarówno dobre jak i złe nieprawdaż? ja mam swoje zdanie o tej firmie i jest ono złe, to że Ty masz dobre to nie znaczy,że musisz doszukiwać się spisku.

Stanowczo odradzam Netię. No chyba że chcecie mieć 2 miesiące bez internetu, setki telefonów z reklamacjami, zszargane nerwy i jeszcze za to wszystko zapłacić.

Na moim blogu opisuję szczegółowo jakość “usług” firmy Netia: http://koszmarna-netia.blogspot.com

Zapraszam innych do kontaktu i opisywania swoich problemów. Może złożymy wniosek zbiorowy przeciwko tej koszmarnej firmie.

Ja polecam dostęp do Internetu od UPC. Szybki, tani, jak jest jakiś problem, a takie się zdarzają sporadycznie, dzwonisz, bezpośrednio rozmawiasz z konsultantem i problem rozwiązany w 5 minut bądź po przyjeździe technika(nie doświadczałem)

Szczególnie polecam 15 i 30 Mb/s za 75 i 90 zł, pingi 10-15 ms przy przeglądaniu sieci, przy pobieraniu 3 MB/s ping 20 ms

Na stronach UPC jest dostęp do kilku kanałów telewizji internetowej, jak nie potrzebujemy telewizji cyfrowej

Jasne, że nie wszędzie mamy wybór tego ISP, ale np. w Warszawie mało bloków, gdzie go nie ma

Problem z grami żaden, kiedyś sporo grałem i - nie wywala, nie laguje, niski ping

upload niski, dla wielu osób wysoki niepotrzebny więc mamy 15/1 Mb/s, 30/2

u mnie wygląda to tak przy łączu 30/2

620021510.png

trochę mniej niż powinno być, ale trzeba pamiętać, że transferów wam nikt nie zagwarantuje, bo wszędzie jest DO, prędkości nigdy nie spadają, a zresztą różnicę trudno odczuć między 30 a 26 Mb/s, bo niby który serwer będzie wam tak szybko wysyłał, no chyba że z kontem premium ale i to nie jest pewne, z DP pobieranie 2 MB/s średnio,

heh troche się rozpisałem

Pozdrawiam

Łukasz

Dzieki forum dowiedziałem się że napewno nie podpiszę umowy z Netią,a dziś był u nas konsultant który nie wiedział ile kosztuje zerwanie umowy z Netią po telefonach stwierdził że się nie opłaca zrywać bo cena to 3500zł i to wzbudziło moje zaniepokojenie.Bardzo boję sie firm gdzie żeby coś załatwić trzeba trzymać słuchawkę przy uchu przez pół godziny i naciskać cyferki a jeżeli na dodatek można się tam spotkać z niekompetencją to już kpl.

Praktycznie każdy operator ma w swojej ofercie łącza na czas określony - warianty na czas nieokreślony są zazwyczaj kosmicznie drogie. Wśród łącz ADSL jest jeden wyjątek, nie napiszę jaki, bo zostanę w końcu posądzony o reklamę pewnej firmy.

Dodane 14.12.2009 (Pn) 16:19

Praktycznie każdy operator ma w swojej ofercie łącza na czas określony - warianty na czas nieokreślony są zazwyczaj kosmicznie drogie. Wśród łącz ADSL jest jeden wyjątek, nie napiszę jaki, bo zostanę w końcu posądzony o reklamę pewnej firmy.

Przepraszam, że się podczepiam ale chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku w tej sprawie.

Też niedługo kończy mi się umowa na neo. W moim mieście nie ma UPC, ale jakby było to bym wziął UPC. Pozostaje mi do wyboru TP, Netia, Dialog i Vectra. Vectra to mi się jakoś nie widzi, a do Dialogu nie mam zaufania. Więc mój wybór oscyluje wokół TP i Netii.

Co radzicie? Zostać przy TP czy przejść do Netii?

Dlaczego nie chcesz Vectry?

Netia i Dialog są po kablach TPSA, czy na łączach własnościowych?