Netia - opinie

Kolega miał Vectre, to powiedział, że nigdy więcej nie weźmie i żebym ja też nie brał. A poza tym wiele osób ma nienajlepsze opinie o Vectrze. Teraz ma Netie, i mówi, że czasami zdarzają awarie (nie za długie), ale jednak.

Netia i Dialog są po kablach TPSA.

Przyznam, że ceny w Netii mnie kuszą.

Ja powiem tak, z usługami internetowymi to jest jak na loterii, koledzy będą narzekali, że do kitu a u Ciebie będzie wszystko ok. Tak samo było w moim przypadku, byłem podłączony do osiedlówki, oferowali 4Mb/s i net mi śmigał w mirę dobrze prawie maksymalny transfer a u kolegi w bloku obok ledwo 100kb/s z tych 4Mb mniał a koleżnka z osiedla, która była ze 20 bloków dalej nie miała żadnego problemu z netem, gdy u mnie była jakaś awaria. Tak samo, ja mam Netię i nie było u mnie żadnych awarii, mam 1Mb/s i transfer mam wg SpeedTest.pl 1049kb/s czasami wg SpeedTest.pl mam nawet 1200kbps ale takie pomiary też nie są 100% wirygodne. Ponad rok mam Netię i nie było żadnej przerwy w dostępie do usługi a widzisz jak inni psioczą na Netię. Moim zdaniem, jak pisałem to loteria, to że u innych jest źle nie znaczy że u Ciebie też tak będzie, być może Vectra tylko w twoim mieście szwankuje :slight_smile:

Tak przy okazji Kecarg , wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dlatego trzeba się dowiedzieć, jak działa Vectra w twoim bloku.

Dialog raczej się nie opłaca cenowo (ponad 2 razy droższy od Neostrady, ale umowa jest na czas nieokreślony). Neostrada też tania nie jest. Najtaniej jest Netia na 24 miesiące na równi z Multimo na 12 miesięcy. Jeszcze tańsza jest Era stacjonarna, ale dopiero przy umowie na 36 miesięcy. Mowa tutaj cały czas o samym Internecie.

no i odp brak, a miło by było się dowiedzieć jak stawki na komórki? Czy w Netii One Office są korzystne stawki czy lepszy jest Pakiet ip TP? W sumie takie same produkty ale dwóch opów więc mogą się różnić

Wygląda na to, że w końcu wezmę chyba Netię 8Mbit/s.

Roobal - dzięki za życzenia.

Dzięki za odpowiedzi.

Ludzie, uczcie się na błędach innych i omijajcie tą siec z daleka!

Tutaj opisałem problemy jakie miałem z nimi >> http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/93729-netia-przeniesienie-internetu-problem.html#post429014 .

Dodam, że sprawa nadal się ciągnie, po 4 miesiącach nie przenieśli mi internetu, naliczyli niesłuszną karę w wysokości 500 zł i przekazali ją do firmy windykacyjnej(!), bez słowa wyjaśnienia! Firma ta przysyła mi ciągle wiadomości ze mam wpłacic pieniadze bo naliczają mi odsetki. Nawet nie wiem czy nie trafiłem przez to na jakąś czarną liste dłużników czy cos w tym rodzaju. Na infolinii brak osób kompetentnych, nie ma z kim załatwić sprawy. To jest chore, omijajcie tą firmę z daleka. Wiem ze nie jestem jedyną osoba ktora ma takie problemy z netią, poszukajcie na innych forach informacji, mało kto jest zadowolony z ich usług. Moją sprawą zajmuje się URZĄD KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. Jeśli nie chcecie zepsuć sobie nerwów to na prawdę nie wchodzcie w jaką kolwiek współpracę z nimi…

Po przeczytaniu wszystkich opinni musze wyrazić swoje zdanie posiadam w domu internet z Neti na łączach LLU o predkości 8 mega wszystko działa super rewelacyjnie predkość pobierania jak dotad zawsze 8 mega a wysyłu 512 tak jak bylo zawarte w umowie i dziwi mnie ze niektorzy narzekaja niewiem czy wiecie ale NETIA posiada 2 technologie 1 technologia LLU - jest to technologia na łączach Neti dzierżawione jest przez netie od TPSA tylko łącze domowe a za utrzymanie łącza w przypadku gdy mamy pakiet usług opłaca Netia

2 technologia BSA/WLR jest to technologia całkowicie na łączach TPSA a wiec jezeli ktos posiada internet Neti BSA i zdaży mu sie awaria to niech nie narzeka na dlugi czas realizacji awari poniewaz tu NETIA zalezna jest od TPSA która( Telekomunikacja Polska S.A - tak naprawde w 99% firma udziałowca Francuskiego) jak wiadomo zeby zepsuc opinnie Neti wszystko przeciaga w nieskończoność i ztąd może dłużyć sie problem z naprawa awari

A co do infolinni polaczenie jest płatne ale tylko 29gr niezaleznie od czasu trwania polaczenia i mi zawsze udaje sie dodzwonic na infolinnie przewaznie po 5 minutach prubujcie rano rano zawsze mniej osob dzwoni a tak krótko ujmując NETIA ma wysoką jakosc usług

No bo trzeba umieć odróżnić te dwie technologie. W przypadku BSA całe łącze od punktu styku do ciebie należy do TPSA, a więc lepiej niż w TPSA na nim nie będzie. Natomiast w przypadku LLU Netia przejmuje odcinek od centrali do ciebie i to ona nim zarządza. I może tam robić co chce.

Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług NETII!

Na początku 11.2009 podpisałam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych - internet, do dnia dzisiejszego firma nie wywiązała się z umowy- 02.2010. Pomimo, licznych tel, zgłaszanie awarii sygnał nie został puszczony, na marginesie zaznaczę,że mieszkam w centrum Warszawy.Firma jest wybitnie nieprofesjonalna! Obsługa niekompetentna!

Moja opinia na temat netii jest bardzo zła. Mam telefon+internet w promocji 4 razy szybszy internet od 7 miesięcy. Jakość usług jest żałosna, mimo że mam połączenie na cyfrowej lini netii. Problemy są zarówno z telefonem jak i z internetem. Telefon przerywa albo w ogóle nie działa. Internet zaś się zawiesza i (to ważna zasada w netii :slight_smile: ) nie próbuj się połączyć do internetu jak ktoś gada przez telefon, bo ta rozmowa (chdźby nie wiem jak miła) natychmiast się skończy! Jeżeli myślisz o p2p to zapomnij że coś takiego istnieje. Tak samo z grą np. w CS16, które ma niby bardzo małe wymaganie w stosunku do łącza, a i tak ping uwaga: 500ms - z takim pingiem banują na każdym serwerze! !!

Szczerze odradzam kontaktu z Netią. Najpierw przy podpisywaniu umowy usłyszałem, że Internet bedzie podłączony max do 21 dni. Potem okazało się, że bedzie to 40 dni. Cierpliwie czekałem. Jak się pewnei spodziewacie po tych 40 dniach nie miałem żadnego sygnału. Dzwoniłem do nich kilka razy, po długim oczekiwaniu na połączenie z konsultantem zazwyczaj słyszałem, że “zostało wysłane ponaglenie do technicznych”. Po którymś z kolei telefonie dowiedziałem, że po 2 miesiącach zwodzenia nie ma technicznej możliwosci aktywacji usługi… Mam pytanie, czy ktoś spotkał sie juz z podobnym problemem i czy domagał się jakiegoś odszkodowania z tego tytułu? Jeśli tak to jakie były tego wyniki.

Z góry dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że pomoże to tępić wszelkich szkodników na polskim rynku telekomunikacyjnym i przyniesie korzyści każdemu z nas.

Pozdrawiam.

4 lata byłem w neostradzie. Miałem 1mb. Umowa się kończyła z neo i zadzwoniła jakas pani z Neti z super ofertą. Więc powiedziałęm ojcu żeby brał. Umowe ojciec podpisał w grudniu. Netia miała wejść 21 stycznia … ale sie okazało że coś namieszali i będą mogli wejść 28 stycznia z czwartku na piatek w nocy. Ojciec musiał “błagać” neo zeby podłaczyli nam internet na ten tydzień . 28 stycznia oczywiście nie weszli. Neo odłaczyło internet o 20:00, i zostałem na tydzien bez neta …W ciagu tego tygodnia ojciec wydał prawie 300zł na telefony do Neti, bo oczywiście nikt nic nie wie co sie stało. Poszły różne słowa… Gdyby nie te telefony to pewnie do tej pory by nie podłączyli . Ale trudno mi powiedziec po czyjej stronie jest wina … czy po neti czy po neo. Informatyk mi mówił ze to najprawdopodobniej neo nie udostępniło czegoś neti.Bo miało jakiś czas na przekazanie tego. I oczywiście czekali do ostatniego dnia aby przekazać te dane. A tutaj biją sie o każdego klienta. Narazie po podłączeniu internetu nie ma zadnych problemow .

719600869.png

I ja dołączę sie do niepochlebnych opinii o Netii. Przez bodajże 3 lata korzystam z jej usług i do niedawna było OK. Jednak od jakiegoś czasu pojawiły się kosmiczne pingi. Po drugie dokonałem zmiany z 1 Mb na 2 Mb. Szybsze łącze miało działać od 1 lutego. niestety zostałem wydymany i ruszy dopiero od 1 marca - uwierzę jak zobaczę. Jakby tego było mało pani na infolinii twierdziła najpierw że dalej zostaję z 1 Mb. Dopiero po dłuższej rozmowie zmieniła zdanie. Jestem jednak miesiąc w plecy.

Nagrywanie rozmów nic nie daje chyba, że ktoś uda się do sądu. Oszukano mnie przy podpisywaniu umowy w PLAY i nie chcieli dać odsłuchać rozmów. Mało, twierdzili że wszystko jest OK i że nikt nie kłamał odnośnie płynnego przeliczania się darmowych minut i pakietów danych (przedłużałem umowę i wcześniej tak było). Ja wiem że było inaczej gdyż przynajmniej dwukrotnie pytałem o interesujący mnie problem w celu rozwiania wątpliwości.

Mówią to co chcesz usłyszeć a jak podpiszesz umowę to mają klienta głęboko w D.

@michal85

Dokładnie z tym nagrywaniem to lipa!! zawsze coś takiego mówią ale jak chcesz reklamować to :

Nagrywania odbywają się wybiorczo

Moze pan odsłuchać jedynie w centrali

Nie udostępniamy takich danych klientom…itp

To Mówili mi na Cyfra+ I TP takie teksty

Po podpisaniu umowy jesteś już ich i maja cie w…D.

PS: A wiecie ze w Neo dopiero jak nie masz usługi dłużej niż 48h Będzie ten czas odliczony od abonamentu.

Zdecydowanie nie polecam netii. Posiadam lacze 1mbit, codziennie mniej wiecej w godz 12-22 pingi skacza bardzo wysoko np wp.pl 120ms, google.pl 110ms, onet.pl 120ms, polskie serwery gier rowniez baardzo wysoko 100-120ms - porazka, dodam, ze testowalem na swiezo zainstalowanym systemie, zarowno na pc jaki i na macu. Netia to pieniadze wyrzucone w bloto.

A czy to w jakikolwiek sposób może być wina Netii? Pomyśl człowieku. Jeśli to łącze działa na infrastrukturze TPSA, to tak samo miałbyś i na Neostradzie i na Orange Freedom i na Multimo. Teraz Netia ma bardzo dobrą ofertę (ta SuperLiga) - w cenie 49 zł/mies. masz 4 Mb/s.

To chyba jakaś nagonka jest.

A na co w Netii można narzekać? Na infolinię, obsługę techniczną. Trudno jest się tam dodzwonić.

To już jest przegięcie, założyć konto na nick “netiaoszukuje”. Ile oni wam płaca za wypisywanie tych bredni na forach. Przecież to widać na pierwszy rzut oka, że negatywne opinie mają w większości użytkownicy z zerową ilością postów (poza kilkoma przypadkami, których opinie jak najbardziej szanuję). Dodatkowo widać, że nie są to ludzie zbytnio inteligentni, bo gdyby mieli odrobinę rozumu to by chociaż trochę treść zmienili a nie pisali takie same posty pod takimi samymi nickami na 10 forach.

Macie Netie, psuje się wam i skarżycie się na TP, że mają plastik zamiast kabli…

Jak cwaniaki, to sobie własną linię niech zrobią. Nie? Dlaczego…

Nie polecam UPC mam od nich 5 Mb/s płace 80 zł a to wielkie nieporozumienie jest wieczorami internet bardzo zamula pingi wysokie powyżej 100 , kiedyś miałem z punktu internet 1Mb i powiem wam że lepiej chodził niż te 5 Mb/s ( chociaż był radiówką a nie modemem ) i tu mam do was proźbę potrzebuje takiego dostawce internetu który naprawdę dużo oferuje za dobrą cenę ( myślałem nad Aster ale nie mam pojęcia jak działa ) - czekam na wasze opinie i pomoc

A jak to się ma do tematu “Netia - opinie”