NFS ProStreet ogromny problem! proszę o pomoc :(

Słuchajcie mam taki problem z grą NFS PS Polega on na:

Gra niemiłosiernie się przycina niezależnie od ustawień rozdzielczości czy efektów. Żeby lepiej to uzmysłowić użyłem programu Fraps

Więc tak:

  1. Wszysto jest wyłaczone czyli albo ustawiona jest opcja LOW albo jest OFF rozdzielczość 640X480 grafika wyciąga 25-35(FPS)

  2. wszystko jest ustawione na MAX jedynie Antyaliesing 2x rozdzielczość 1280x1024 i co najciekawsze grafika wyciąga 20-30(FPS)

ALE NIE O FPSy tu chodzi chodzi o to że np przed wyścigiem widzimy swój samochód i jakieś inne w tle kamera wtedy nie jest statyczna tylko faluje raz w lewo raz w prawo, kto ma tą gre wie o co chodzi :slight_smile: i wtedy Fraps pokazuje mi że grafika generuje 60-100 FPS (klatek na sekundę) WIEC WSZYSTKO POWINNO BYĆ PŁYNNE a jednak nie GRA SIE PRZYCINA na pół sekundy czasem na 1 sek. w odstępach co 2-3 sekundy czyli widoczne jest szarpanie obrazu i to przy 60-100(FPS)

Moj hardware:

-Athlon64 3000+

-2GB Ram (Dual)

-gf 8800gts 320mb

-2 dyski SATAII 320GB(16mb) w macieży RAID 0 (naprawde daje to kopa ) :stuck_out_tongue:

-Pł.gł GIGABYTE nforce4 SLI ultra

-muza: Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro

Win XP prof. SP2

Naprawdę nie wiem co może być tego przyczyną prosił bym o jakieś rady i pomoc dziękuje z góry :slight_smile:

Jak stoisz ze sterownikami ?

Ogólnie dziwnie dobrany konfig, 3000+ do 8800GTS? karta sie dławi przy tym slabym procesorze.

Wg mnie to własnie za słaby CPU jest przyczyną, zapewne ten sam problem będzie się pojawiać w Colin Dirt w wyścigach gdzie jedziemy z oponetami.

Dla przykładu ja gram w Pro Street 1248x1024, max detale 8xAA, fraps wskazuje 40-60 fps i oczywiscie wizuanie gra działa płynnie.

Możesz spróbować na innych sterwownikach ale mysle, że jedynie wymiana procesora lub podręcenie tego jest jedynym rozwiazaniem.

BTW

Nie no nie możlie że to aż taka wina procka… Bo ta karta na siebie wziełaby … moc…

misiofazi , wiesz jak się podkręca procesor z poziomu biosu ? Zrób to o kilka MHZ. Zobacz… czy FPS się zwiększa… a zrobi to napewno… proc do wymiany z góry. Są bardzo tanie Athlony X2 3800 w górę… nie możesz zakupic ? FPS maxymalnie wzrośnie.

a bym proponował kupic orinał…

Hmm nie wiedziałem że pochodzenie gry ma wpływ na wydajność, za jakiś czas pewnie usłyszymy, że gry z Media Markt chodzą lepiej niż te z Empika lol :x

Być może kolega misiofazi korzysta podobnie jak ja z wersji demonstracyjnej aby przed zakupem sprawdzić czy gra jest warta zakupu, bądź czy komputer odpowiedni.

a skąd wiesz, że pirat

@WSZtm-stery do grafy są następujące najświeższe od nvidi :wink:

ForceWare Release 163 WHQL Certified

Wersja: 163.75

towdii :slight_smile: żebyś wiedział w Colin Dirt jak i TDU mam to samo mimo dostatecznej ilość FPS gra się przycina. Tak po cichu myślałem o tym, że to procek wszystkiemu jest winien

@WSZtm :slight_smile: heh nie mam problemu z takimi rzeczami jak overclocking ale po podniesieniu FSB tak aby procesor zamiast 1800mHz wszedł na 2000mHz czyli z athlona64 +3000 na +3200(o jeden model wyżej) w grach pojawiają sie artefakty (np w Crysis ) więc ta opcja odpada

Ale jesteście pewni że jest to wina proca? bo trochę szkoda pakować kasę w proc na złączu 939 natomiast przesiadka na AM2 (oprócz płyty i procka) wiąże się z zakupem pamięci DDR2 co podnosi koszt o 1/3 :frowning:

NFS ProStreet dane z gry-online:

kategoria: wyścigi - samochodowe

producent: EA Games

wydawca: Electronic Arts Inc.

dystrybutor PL: Electronic Arts Polska

data premiery: 13 listopada 2007

data wydania PL: 23 listopada 2007

Grę wysłał mi kumpel z Anglii i jest to oryginał to że nie ma tego w wersji PL to nie znaczy, że nie ma tego w Polsce :wink:

Instaluj najnowsze 169.09 i sprawdź

Pozamykaj wszelkie okienka od gg/folderów w trakcie gry

Włącz v-sync

Ja podtrzymuję swoją opinie, że to sprawka procesora, doskonałym przykładem jest Dirt, co więcej mogę powiedzieć, że jeszcze pare dni temu miałem 8600GE i grałem w 1024x768, max detale oraz 2xAA, z kolei znajomy posiada 8600GTS z A64 3500+ i pro street praktycznie na kazdym ustawianiu jest niegrywalny na jego sprzecie.

@towdii no dokładnie jest tak jak napisałeś nie da się grać nie zależnie od ustawień, a co Ciekawe np Call of Duty 4 smiga na max ustawieniach AAx8 1400x1050 i gra normalnie płynie jak masełko.

Heh no zobaczymy jak to będzie wyglądało na tych sterac beta 169.75

No ale chyba wymienię procesor tylko zastanawiam się czy wziąc jakiś Athlon64 X2 cz wersję Athlon Opteron “serwerową” wersję procesora na 939 :stuck_out_tongue: z 2mb cache ale to koszt ok 400zł natomiast wersja X2 to ok 200zł co byś doradził?

Osobiście zastanowiłbym się nad AM2 :stuck_out_tongue: Bardziej przyszlociowa i wydajniejsza platforma a do tego migracja na AM2+ nie będzie już tak kosztowna.

400 zł pchać w s939 raczej już nie ma sensu, dysponując taką kwotą naprawde warto pomyśleć nad AM2 :wink:

heh no i już wiesz dlaczego mam Athlona64 +3000 :wink: bo właśnie szkoda mi pakować trochę kasy w “przestarzałą” technologie no nic lukne jak wygląda sytuacja płyta proc AM2 i 2GB ram :stuck_out_tongue: jak da sie coś w okolicach 600-800zł złożyć to chyba coś się wykombinuje :wink:

Pro street misię nie włącza i za każdym razem komp mi się restartuje.]

Co zrobić?

drogi Kolego. ja Ci powiem tak:

Mam dokładnie ten sam kłopot. idealnie to samo co opisałeś . . miałem tak w demie . i mam tak i w pełnej wersji. ale ja jestem troche w innej sytuacji. . . też Mam Athlona 64 ale 3500+ wykręconego na 2.6 Ghz (i chce dodać ze chodzi stabilnie) a Grafike mam Radeona X1950 Pro 256/256 od Power color. i do czego dąże. . niewarto wyniemiać Procesora tylko dlatego że ProStreet Ci niechodzi. . Bo niejest to jego wina. tylko poprostu TRAGICZNEJ optymalizacji silnika gry ! . . i niepróbuj sie bawić w zmienianie sterowników. ani żadnych Framelimiterów. tylko po prostu czekaj na Patcha (który mam nadzieje poprawi to co zchrzanili) bo jak niepoprawi. . to sie mocno zdenerwuje . .

Pozdrawiam . łoś

Śmiać mi się chce…

Konfig mam taki jak w podpisie i max detale i ani minimalnego zwolnienia gry… to taka zła optymalizacja ?

Powodzenia w giercowaniu. Teraz naszła era na proce dwu jajowe. I bez tego gra Ci nie pójdzie… I własnie tym masz spowodowane swoje Kochane zwiechy.

Druga sprawa

Jak Ci chodzi Crysis ?

Trzecia sprawa

Jak Ci chodzi DiRT ?

Czwarta sprawa:

Dowidzenia.

Era 1 jajowców już się zakończyła…

Teraz 2-wu i 4 - ro jajowe procki wchodzą do gier.

DiRT dosłownie pływa tak samo jak Ghost Recon A.W. 2, F.E.A.R P.M. i TDU. a Crysisa mam narazie demo i naprawde nienarzekam. na medium/high i 1024 z 2xAA chodzi płynnie koło 30 klatek lecz czasem potrafi zaciąć w jakiejs jadce. .

p.s. Bardzo Miłe to forum . zalogowałem sie żeby tylko przestrzec jednego kolesia a Ci już z widłami na mnie . . . wiecie co. . nie dla siebie to robie tylko dla niego zeby niemarnował czasu na szukanie sterowników czy innych cudactw. . . bo siedze w temacie szarpania w ProStreecie od premiery czyli jakies 4 dni . .

także ten. . . miłego chlastania sie, mnie tu już niezobaczycie : /

a jeszcze jedno:

“Konfig mam taki jak w podpisie” -

  • “Masz Internet z Multimedii ? - PISZ NA PW”

niepowiem. fajny masz konfig

Po części masz rację, silnik nie jest rewelacyjnie zoptymalizowany.

Ale z tym “tragizmem” to bym nie przesadzał.

Chciałbym zobaczyć Crysia u Ciebie na High z 30FPS^^

Może i masz 30 ale patrząc w niebo i się nie poruszając, a jak wykonasz ruch to FPS spada 5 i zwiecha^^

Za granicą kupowałeś NFS:PS ?

Bo premiera w polsce 20 Listopada.

duppek , Twoja nazwa usera… co oznacza ? Heh… Pokaż mi Gameplay z Frapsa… z ghost recon AW 2… z ustawień… Crysisa pokaż jak lata i z ustawień, prostreet pokaż jak lata i z ustawień a co najważniejsze pokaż DiRT’a JAK LATA I jak z ustawień…

Czekamy :slight_smile:

Na A64 3500 Co najwyżej możesz polatać W Carbona na maxa.

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 19:15

Tak myślałem że kolega ściemnia i to na maxa…