Nie chce mi odpalić komp bo złożeniu


(maladus) #1

Mam problem otóż właśnie złożyłem podzespoły które dostałem przed chwilą czyli foxconn p35a-s , E2180 , dysk 500gb sata II , AMACROX WARRIOR AX-450 , chłodzenie pentagram nxc-100

wsadziłem procek , nasmarowałem go pastą przypiął ę chłodzenie , podłączyłem zasilanie do płyty(24pin) do proca (6pin - choć miejsca jest na 8pin) kartę graficzną (ati x550) i dysk . Podłączyłem do prądu naciskam przycisk na płycie power i nic obok jest czerwone światełko świeci sie ale po naciśnięciu power nic się nie dzieje , jaka może być tego przyczyna? być może źle wsadziłem proca? strzałka była skierowana w prawy dolny róg. było jeszcze gniazdo na zasilanie nad kartą graficzną też je podłączyłem ale nadal nic , cd-rom podłączyłem taśmą do niebieskiej wtyczki pisze nad nią ,,PIDE" lecz to chyba nie ma wpływu bo podłączona czy nie i tak sie komp nie włączał

czy coś się stanie z procem jak będzie obrócony w tą stronę co nie trza a włączy sie komp znaczy sie naciśnie na sam power


(Zamrai) #2

Z tego co napisałeś można mieć wątpliwość czy podpiąłeś płytę główną pod obudowę. Nie wspomniałeś o tym, a są takie cieniuteńkie kolorowe kabelki które należy wpiąć w zwykle prawy dolny róg płyty głównej (sprawdź w instrukcji). Przez to może nie być połączenia między przyciskami obudowy o płytą.


(Mateusz 931) #3

Jeżeli tego nie podpiął to na pewno nie włączy Powerem. Posprawdzaj wszystko.


(hevet) #4

Na bokach procesora są wycięcia,które uniemożliwiają jego odwrotny montaż.Podociskaj dla pewności wtyki od zasilania.Na płycie są wlutowane przyciski POWER i RESET więc można płytę włączyć i zresetować bez podłączania kabelków.


(Technik Elektro) #5

a dodatkowe 4pin dla proca z linii +12V?? oraz czy front panel prawidłowo podpięty jak piszą przedmówcy.


(maladus) #6

podłączyłem dodatkowe 4piny lini 12v i prawidłowo podłączyłem te kabelki sprawdzałem nawet z moim działającym kompem który odpala normalnie


(Technik Elektro) #7

pamiętaj że 2 razy należy nacisnąć na power button :stuck_out_tongue: spróbuj wyjąć wszystko i zamontować jeszcze raz…


(maladus) #8

[quote=“technik_elektro”

pamiętaj że 2 razy należy nacisnąć na power button


(Technik Elektro) #9

teoretycznie proca nie da się zamontować nieprawidłowo - rozstaw nóżek w sokecie jest niesymetryczny, jeśli pasta będzie na procu rozprowadzona to nie trzeba będzie jej wymieniać.


(maladus) #10

komp dalej nie odpala … jak naciskam pierwszy raz power to szłysze dźwięk taki jakby coś sie przepaliło :smiley: ale nic nie śmierdzi spalenizną więc raczej nic się nie spaliło potem już nie ma tego dźwięku i czy te czerwone światełko to normalne w tej płycie ?


(Technik Elektro) #11

zwykle oznacza iż napięcie jest doprowadzone do płyty głównej, wyjmij proca i grafę i spróbuj odpalić wiatraki (powinny się zakręcić).


(maladus) #12

to można odpalić płyte bez proca ?


(Technik Elektro) #13

nie, ale można wykluczyć uwalony proc czy inne podzespoły bez nich powinien się zakręcić wiatrak w zasilaczu chociażby, jak rozumiem nic się nie dzieje po naciśnięciu buttona startowego… czytaj ze zrozumieniem.


(klopas) #14

a masz załączone zasilanie? może głupie pytanie ale ja miałem podobnie a okazało się że z tyłu zasilacz był wyłączony przyciskiem :wink:


(maladus) #15

zasilanie musi być jak mi sie świeci lampka na płycie ;]

do końca dnia udało mi się uruchomić kompa, powodem tego było złe podłączenie zasilania do proca podłączyłem wtyczkę 6pin do 8 pinowego wejścia myślałem że tak będzie lepiej jednak jak podłączyłem 4 pinową wtyczkę to ruszyło … teraz mam kolejne problemy otóż po naciśnięciu powera ekran odpala za 2-3 razem(karta 7900gs) i jak już mi odpali ekran to jest logo karty graficznej potem jakby logo procesora bo pisze jaki jest procek taktowanie jakies logo i dalej nie idzie :frowning: próbowałem podłączać dyski nie pomogło nie mogę wejść do biosu bo to jeszcze jakby nie ten “etap włanczania się kompa” co robić ?


(Technik Elektro) #16

zresetuj ustawienia cmos zworką lub baterią na płycie (reset biosu).


(maladus) #17

tą baterie strasznie ciężko wyciągnąć więc lepiej przestawię tą zworkę , a dokładniej jak to zrobić? mam wyciągnąć tą zatyczke i poczekać? czy przesunąć ją o 1 pręcik dalej ?


(Technik Elektro) #18

przesunąć o 1 pręcik dalej , włączyć kompa poczekać kilka sekund, wyłączyć i powrócić do poprzedniego ustawienia.

jaki masz procesor ??


(Emilmlo) #19

W pierwszym poście maladus pisał że ma Intel Pentium Dual-Core E2180 :slight_smile:


(Technik Elektro) #20

jeśli sądzisz, że za każdym razem gdy wracam do jakiegoś postu to czytam go w całości lub pamiętam o czym była mowa w jego 1 części to jesteś w błędzie :P.