Nie da rady wyciągnąć chłodzenia od procesora

To powinno się dać go zsunąć w jedną stronę, ewentualnie ma zatrzaski na bokach, wrzuć fotkę z boku chłodzenia.

Zobacz czy nie masz takich zaczepów, musisz je delikatnie podważyć, są dosyć twarde.

Są zaczepy więc można zdemontować

83b8a478d489229fcb28bfd593c9bae2558eaeb9_1_374x500

A wiec do siebie musze je ciągnąć tak ?

Użyj śrubokręta, delikatnie je odegnij do “siebie”.

Lepiej kub 2-3 puszki sprężonego powietrza, do tego jakiś pędzelek z miękkim i długim włosiem i jedne z twardym (ale nie jak skała). Dmuchaj i czyść pędzelkiem. Większe “kotki” zbierz odkurzaczem. Osiągniesz lepszy efekt niż “próba wyrwania wiatraka razem z podstawką”.

Sprężone powietrze w niedoświadczonych rękach może być tak samo niebezpieczne jak wyrwanie coolera razem z socketem…

No jak będzie walił, aż pojawi się lód to tak :wink:

A czy nie prościej zdjąć cały układ chłodzenia i czyścić go poza wnętrzem komputera, a przy okazji wymienić pastę termoprzewodzącą?

Sądząc po burdelu w obudowie, nie ma kasy na pastę…

Nie jestem jakimś specen od komputera , dopiero się uczę co i jak , to brat go składał jakieś 5 lat temu i gdy się go pytałem czy mogę całkiem ten radiator zdjąć to odpowiedział że nie a jak się pytalem o pastę to powiedział abym tego nie robił bo to trzeba na procesorze a ja jeszcze coś zepsuje i co wtedy … on mi jeszcze musi po służyć pół roku ponieważ będę w czerwcu kupować nowy komputer , brat mi go będzie składał a się na tym dobrze zna tylko pieniądze muszę uzbierać . Komputer czyszcze co dwa miesiące . Nie chcę inwestować w ten komputer bo on i tak jest do wymiany już cały

To go poodkurzaj jak wspominałem w jednym poście i zapomnij o tym, te pół roku wytrzyma jakoś…

Odkurzacz ? A czy to przypadkiem niebezpieczne ? Kiedyś jak czyscilem to na google było napisane aby nie czyścić odkurzaczem bo może się coś stać . Ja czyszcze patyczkami do uszy i wilgotną ścierką prawie suchą aby się nic nie stało i wiele razy już tak czyszcze komputer

Nawet od patyczków się może coś stać, czyszczę kompy od lat odkurzaczem i przy odrobinie rozwagi nic się nie stanie, trzeba unikać kontaktu rury z podzespołami, dlatego warto mieć pędzel z miękkim włosiem, pędzlem omiatasz kurz a odkurzaczem wciągasz to co wymiatasz. Nie ma w tym filozofii.

2 polubienia

Pół roku i taki syf? Sorry, ale gdzie Ty kompa trzymasz? Wracając do tematu. Jak wyżej. Odkurzacz, pędzel z miękkim włosiem i będzie dobrze. Żadnych patyczków czy wilgotnych szmatek - suchych zresztą też. Nie kombinuj że s ciągniemy tego tylko dobrze wyczyść. Możesz dmuchnąć też z boku na żeberka radiatora, to Ci kurz ładnie z niego usunie.

Odkurzacz … OMG

I coś takiego proponujesz człowiekowi bez doświadczenia …

@Semtex, tutaj to może być dość niebezpieczna rada.

To sarkazm mam nadzieję :stuck_out_tongue:

Na poważnie, bez próby nauki nie ma wyników…

1 polubienie