Nie działa Asus R520UA po "wykonaniu" kopii zapasowej

Kupiłem laptopa na którym był system i partycja ratunkowa ,chciałem się ubezpieczyć i programem EaseUS Todo Backup Home 11.5 chciałem zrobić kopie póki nie ma śmieci. Tak zrobiłem ze tylko ciemność ,a robiłem kopie tym program już kilka razy i bez problemu. Czy istnieje jakaś nadzieja ze będę mógł odzyskać całość ,bo kiedy wrzuciłem system do instalacji to przed format widzę ze system jest ale jak to uruchomić aby odpalić. Próbowałem uruchomić partycje ratunkowa która jest pod F9,ale nic z tego bez reakcji nic się nie dzieje.Czy tylko pozostanie zrobić format i system na nowo,ale bez partycji ratunkowej j???Próbowałem tez kiedy chciałem załadować nowy system ,dać napraw ale tez nic z tego nie wyszło każda z tych opcji odzyskaj ,wiersz polec itd nic nie zadziałało…bo nie ma żadnej kopii

Po co używasz takich programów - Win ma funkcje “kopia zapasowa partycji”.
Uruchom komp z płyty win 10 i zrób napraw system" z zaawansowanych.
Ja nowy laptop zawsze formatuje i robie kopie zapasową systemem na D. Potem “shift+uruchom ponownie” i za 15 mi mam czysty system

1 polubienie

Powiem tak… jak pisałem na końcu przy próbie wgrywania na nowo systemu jest również opcja napraw, ale rzadna z opcji odtworzenia nie przechodzi, ja nie mam napędu cd i system zapodaje z pena

Jeśli żadna z funkcji Napraw nie potrafi rozwiazac problemu to pozostaje ponowna instalacja.
P.S. Kup jakiś zewnętrzny dysk usb i na nim twórz obrazy systemu, to będzie twoja partycja ratunkowa.

Teraz jestem mądry Polak po szkodzie ….To o tym wiem ,ale potrzebne mi są istotne podpowiedzi w tej sytuacji ….format nie zrobiłem wszystko jest nic nie usunąłem ,tylko jak odpalić, bo po włączeniu ciemność ….była tam partycja recovery F9…tez nie działa, aplikacje Asus itd. Wszystko zostało nadpisane ,bo po włączeniu od razu włącza się bios

Wyłącz komputer. Podłącz pendrive z systemem do gniazda USB. Włącz komputer. Wciskaj klawisz ESC do czasu aż pojawi się boot menu:
https://www.youtube.com/watch?v=i9AA7hTyPMU .
https://www.youtube.com/watch?v=boN_ZW9r5Bg .

W BIOS też pod którymś klawiszem może być “boot menu”, np. F8 -> sprawdź w instrukcji.

Sorry ale teraz to ja nie rozumiem

Potem piszesz.

Ładuje ci się ten instalator czy tez nie ? Raz wygląda że tak, potem że nie.
Jeśli nie to porada marcina.

Może źle opisałem…instalacja win10 z pena ładuje się bz problemu ,wyświetla mi min instalacje i napraw ,w opcjach naprawa nic nie mogę zrobić ,nie mogę np. wrócić do ustawień fabrycznych ,odzyskaj ,wiersz poleceń itd. a partycja recovery pod f9 nie działa również …tak to wyglada

Czy wiersz poleceń się nie otwiera? Nie możliwe bo to przecież wiersz poleceń instalatora.
Tu masz link. Przeczytaj uważnie i spróbuj wykonać te kroki. Nie sugeruj się literą dysku w poleceniach, jest przykładowa.
Dlatego przeczytaj uważnie, zapisz sobie dokładnie wszystkie kroki a szczególnie polecenia a w nich uwzględniaj spację. Powodzenia.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026030/how-to-use-windows-recovery-environment-winre-to-troubleshoot-common-s

A to czytałeś
https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1013965/

Niestety wszystkie z podpowiedzi nie sprawdziły się, z ta roznica ze gdy już miałem instalować na nowo system i zauwazylem ze na dysku jest widoczna partycja odzyskiwania ,pojawila się ona po tym jak w poleceniach wpisałem chkdsk c ; / f Czy można uruchomić ja? bo gdy chce uruchomić klawiszem f9 zero reakcji… nie ruszam …czekam na podpowiedzi

Jak użyłeś tego programu do zrobienia kopii to może teraz użyj EaseUS Data Recovery Wizard 12 do przywrócenia kopii.Te programy powinny być ze sobą kompatybilne.
BTW następnym razem to robi się kopie tylko ważnych rzeczy a nie całego systemu bo szkoda miejsca na hdd.

Ten właśnie program wysypal się po 5 minutach i tylko doprowadził do tej sytuacji i kopii nie zrobił, ale widoczna jest partycja odzyskiwania tylko czy idzie jeszcze zrobić z niej użytek?A może w biosie czeba coś uruchomić, aby uruchomić F9?jeszcze znalazłem taką informację… Aby uruchomić proces przywracania systemu z partycji serwisowej w przykładowym modelu EEE 1002HA musimy uruchomić ponownie laptopa, w momencie pojawienia się obrazu logo Asusa należy nacisnąć klawisz „Escape”- dzięki temu wejdziemy do BIOS’u komputera:

1.Tam musimy wyłączyć Boot Booster (zakładka BOOT->BootBooster ustawiamy na Disable)

2.Następnie restart i naciskamy F9 aby przejść do konsoli odzyskiwania… Tylko że w opcjach biosu nie widzę takiej opcji Asus R520UA

Nie mam Asusa. Próbowałeś te opcje od Asusa dotyczącą przywracania ustawień fabrycznych od tekstu
“Jeżeli, niestety, system operacyjny nie może zostać naprawiony pozostaje cofnięcie się do [ Opcji Zaawansowanych ] i przywrócenie ustawień fabrycznych.”

Próbowałem nic daje…do ustawień fabrycznych też nie mogę wrócić. Bardzo mi zależy aby uruchomić recovery najlepszy sposób na mój problem, niestety stoję w miejscu pozostaje reinstalacja systemu…Niby jest jest partycja odzyskiwania, ale nie mogę z niej skorzystać… Chyba że idzie w konsoli uruchomić jakimś poleceniem

Jest cos takiego dotyczace naprawy MBR

Przywracanie sektora rozruchowego Windows

http://www.serwisinaprawa.pl/porady/oprogramowanie/windows-10/187-naprawa-i-przywracanie-sektora-rozruchowego-windows-7-8-8-1-10.html

Jest jeszcze coś takiego

Jestem w pracy, mam nadzieję że tym razem może się uda wiktor. bogast starasz się… Doceniam… Odezwę się narazie dziękuję

Uprzedzam ze to co w linkach dotyczy MBR a nie uefi (nie mam pojęcia czyj masz bios)

Nic się nie uruchamia, bios mam ASUS UTILITY-EZ Mode… info było że naprawa rozruchu zakończona sukcesem… I jeszcze jedno pytanko Windowsa sciaglem z strony Microsoft podobno podczas instalacji powinien sobie sam zaczynać serial z biosu tak mnie zapewniał serwisant gdzie kupiłem laptka, a te wszystkie akcesoria asusa które były wgrane fabrycznie mogę podobno pobrać ze strony Asusa… Poddaję się będę robił na nowo instalację, aha i jeszcze czy jest opcja ze partycja odzyskiwania może mi się jeszcze przydać, nie będzie uszkodzona? Bo nic nie robiłem co by mogło ją uszkodzić… Czy po świeżej instalacji, mogę uruchomić recovery? Możliwe jest aby się wtedy uruchomiła??? I jeszcze jedno czy idzie na necie namierzyć plik ISO gotowca Asusa fabrycznego pod dany model?
jak byś miał jeszcze jakiegoś pomysła to pisz, jak i tak sprawę zostawiam do jutra, pozdrawiam i dziękuję za chęci

Sorry ale na te pytania ci nie odpowiem. Ja mam system w wersji box więc jakby coś to mam klucz a dodatkowo konto na M$, więc gdybym robił reinstalkę to poprzez konto system mi sie sam zaktywuje.
A gdybym zmienił sprzęt to aktywuję system kluczem.
W twoim przypadku klucz jest powiazany z partycja odzyskiwania.
Znalazłem na stonie Asusa taka informacje
Jeżeli nie jesteś w stanie skorzystać z partycji odzyskiwania, skontaktuj się z lokalnym centrum pomocy technicznej lub centrum serwisowym, podajac numer seryjny urządzenia, aby uzyskać dodatkową pomoc.
https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1012002/
Myśle ze to było by najrozsądniej zanim zaczniesz coś robić.